Eurowizja 2019
Fot. Thomas Hanses/Eurovision.tv
Z OSTATNIEJ CHWILI

Eurowizja 2020 odwołana! Konkurs w tym roku nie odbędzie się

Informacja została potwierdzona przez Europejską Unię Nadawców (EBU)

Konrad Szczęsny 18 marca 2020 14:45
Eurowizja 2019
Fot. Thomas Hanses/Eurovision.tv

Eurowizja 2020, która miała w maju odbyć się w Rotterdamie, została odwołana. O decyzji poinformowała Europejska Unia Nadawców Publicznych (EBU). Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa na świecie. Jednocześnie dodano, że konkurs w 2021 roku również odbędzie się w Niderlandach. 

Eurowizja 2020 odwołana. Konkurs dopiero w 2021 roku

65. Konkurs Piosenki Eurowizji został anulowany – poinformowała dzisiaj po 14.00 Europejska Unia Nadawców Publicznych (EBU). W oświadczeniu podkreślono, że w ciągu ostatnich tygodni rozpatrywano różne alternatywne scenariusze. W mediach mówiło się m.in. o przesunięciu muzycznych zmagań na inny miesiąc (czerwiec lub wrzesień), realizacji show bez udziału publiczności lub wyemitowaniu występów nagranych w studiach telewizyjnych poszczególnych krajowych nadawców.

Koniec końców, po rozważeniu wszystkich za i przeciw, podjęto decyzję o anulowaniu tegorocznego widowiska. Informacja została podana przez EBU za pośrednictwem wszystkich możliwych mediów społecznościowych. Podkreślono, że ma to związek z pandemią koronawirusa na świecie i zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa.

„Niepewność wynikająca z rozprzestrzeniania się COVID-19 w całej Europie - oraz ograniczenia wprowadzone przez rządy uczestniczących nadawców i władze holenderskie - oznaczają, że Europejska Unia Nadawców (EBU) podjęła trudną decyzję niemożności realizacji wydarzenia na żywo zgodnie z planem”, podkreślono.

Eurowizja 2021 w Niderlandach? Rotterdam gospodarzem?

Jednocześnie zaznaczono, że będą prowadzone rozmowy z nadawcami w Niderlandach, aby wydarzenie mogło odbyć się w tym kraju za rok. 

„Chcielibyśmy złożyć hołd całemu zespołowi nadawców w Holandii i naszym 41 członkom, którzy tak ciężko pracowali nad przygotowaniem tegorocznej imprezy. Wszyscy jesteśmy zrozpaczeni, że Konkurs Piosenki Eurowizji nie będzie mógł odbyć się w maju i wierzymy, że społeczność Eurowizji na całym świecie będzie nadal zapewniać sobie wzajemną miłość i wsparcie w tym trudnym czasie”, zaznaczono.

Czy Telewizja Polska zdecyduje się zmienić reprezentanta czy w biało-czerwonych barwach wystąpi Alicja Szemplińska, która miała zaśpiewać na Eurowizji w tym roku? O tym przekonamy się niebawem.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.