Kasia Moś, Eurowizja, TVP, Kasia Moś na Eurowizji
Fot. Dominika Cuda
O TYM JEST GŁOŚNO

Niesamowity Salvador Sobral z Portugalii wygrał Eurowizję 2017! A jak poradziła sobie Kasia Moś?

VIVA! 14 maja 2017 00:40
Kasia Moś, Eurowizja, TVP, Kasia Moś na Eurowizji
Fot. Dominika Cuda

Salvador Sobral z Portugalii wygrał Eurowizję 2017! Na podium znaleźli się też reprezentanci Bułgarii i Mołdawii. Kasia Moś zajęła 22. miejsce. Jej występ był niesamowity!

 

Salvador Sobral z Portugalii zwycięzcą tegorocznej Eurowizji

Zasłużenie pierwsze miejsce zdobył chory na serce 27-letni Salvador Sobral z Portugalii, którego piosenka poruszyła zarówno jury, jak i publiczność. Ci pierwsi przyznali Portugalczykowi 382 punkty, widzowie - 376. Ten występ zdecydowanie był wyjątkowy! Co powiedział tuż po wygranej? „Muzyka to uczucia, a nie fajerwerki. Róbmy więcej takiej muzyki!”, powiedział na gorąco ze sceny tuż po zwycięstwie. Na koniec zaśpiewał balladę „Amar Pelos Dois” ponownie, tym razem z siostrą, która ją dla niego napisała. 

Zgodnie z tradycją, z powodu wygranej reprezentanta Portugalii, w tym właśnie kraju odbędzie się  przyszłoroczna edycja konkursu.

 

 

Kasia Moś zajęła 22. miejsce

Pochodząca ze Śląska 30-letnia Kasia Moś w lutym wygrała krajowe eliminacje od 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. 9 maja podczas półfinału jej występ został doceniony przez widzów i reprezentantka naszego kraju przeszła do finału, który odbył się w sobotę wieczorem w Kijowie. Artystka wystąpiła jako druga spośród 26 kandydatów i dzięki piosence „Flashlight” zdobyła 22. miejsce. Od jury dostała 23 punkty, od widzów - 41. Łącznie Kasia Moś zdobyła 64 punkty. Jej występ jednak zdecydowanie należał do najlepszych tego wieczoru! Ta dziewczyna ma głos! Serdecznie gratulujemy!

 

 

Kasia lights up the #ESC2017 stage with her brilliant performance. How many points for 🇵🇱? #Eurovision #CelebrateDiversity

Post udostępniony przez Eurovision Song Contest (@eurovision)

Kasia Moś podczas finałowego występu, który odbył się 13 maja w Kijowie.

 

Przebieg finału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji

W tegorocznym finale udział wzięło 26 osób. Finał 62. Konkursu Eurowizji rozpoczął reprezentant Izraela, Imri, z piosenką „I Feel Alive”. Kolejna była nasza wspaniała Kasia Moś z utworem „Flashlight”. Na scenie towarzyszył jej brat Mateusz, który akompaniował jej na skrzypcach. Następnie wystąpił duet Navibad z Białorusi z piosenką „Story of My Life”, którzy śpiewali w języku ojczystym. Jako czwarty wystąpił reprezentant Austrii Nathan Trent z piosenką „Running on Air”. Piąte miejsce w kolejności należało do Armenii i piosenkarki Artsvik, która zaśpiewała utwór „Fly With Me”. Następnie wystąpił reprezentantki Holandii, zespół O’G3NE, z piosenką „Lights and Shadows”. Siódemka należała do Mołdawii i trio SunsSroke Project, który zaprezentował utwór „Hey Mamma”. Kolejno wystąpił reprezentant Węgier, Joci Papai z utworem „Orgio”. Dziewiątka to Włoch Francesco Gabbani z piosenką „Occidentiail’s Karma”. Kolejno - Anja z Danii z utworem „Where I Am”. Tuż po niej swoją szansę miał Salvador Sobral z Portugalii,  który wystąpił ze swoją balladą „Amar Pelos Dois” wystąpił na małej scenie wśród publiczności.

 

Kolejni reprezentanci, którzy wystąpili 13 maja w Kijowie to: Dihaj i „Skeletons” (Azerbejdżan), Jacques Houdek z „My Friend” (Chorwacja), Isaiah i „Don’t Come Easy” (Australia), Demy i „This Is Love” (Grecja), Manel Navarro „Do It For Your Lover” (Hiszpania), JOWST i „Grab the Moment” (Norwegia),  Lucie Jones z „Never Give Up on You” (Wielka Brytania), Hoving - „Gravity” (Cypr), Ilinca & Alex Florea - „Yodel It!” (Rumunia), Levina - „Perfect Life” (Niemcy), O. Torvald  i „Time” (Ukraina), Blanche z „City Lights” (Belgia), Robin Bengtsson - „I Can't Go On” (Szwecja), Kristian Kostow i „Beautiful Mess” (Bułgaria). Występy zakończyła francuska piosenkarka Alma z utworem "Requiem".

 

Sukcesy Polaków na Eurowizji

Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się od 1956 roku. Dwa lata temu impreza została wpisana do księgi rekordów Guinnessa - jest najdłużej transmitowanym corocznym konkursem muzycznym w historii. Jeśli chodzi o polskich reprezentantów, największym sukcesem może pochwalić się Edyta Górniak, która w 1994 roku piosenką „To nie ja!” zdobyła drugie miejsce. W 2003 roku zespół Ich Troje zgarnął dla nas siódme miejsce dzięki utworowi „Keine Grenzen - Żadnych Granic”. W zeszłym roku Polskę reprezentował Michał Szpak, który zajął ósme miejsce i tym samym uzyskał trzeci najlepszy wynik dla naszego kraju w historii konkursu.

 

Polecamy też: TYLKO U NAS ekskluzywny wywiad z Kasią Moś po wejściu do finału Eurowizji!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.