brat Enrique inglesiasa
Fot. Europa Press Entertainment / Contributor / Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Brat Enrique Iglesiasa podbija serca fanów na Instagramie. Kim jest Julio Iglesias Junior?

Jak wygląda jego życie w cieniu sławnego brata i ojca?

Aleksandra Andrzejak 23 marca 2021 17:57
brat Enrique inglesiasa
Fot. Europa Press Entertainment / Contributor / Getty Images

Swego czasu piosenki Enrique Iglesiasa śpiewała cała Europa. Rozchwytywany przez media piosenkarz rzadko opowiadał o rodzeństwie. Okazuje się, że utalentowany muzycznie jest nie tylko jego ojciec, ale i brat. 

Enrique Iglesias: rodzina

Enrique Iglesias jest synem znanego hiszpańskiego piosenkarza Julio Iglesiasa. Jego mama Isabel Preysler pracowała jako modelka i dziennikarka. Mają troje dzieci: Isabel Iglesias, Julio Iglesiasa Juniora oraz Enrique Iglesiasa. Ich związek nie przetrwał i małżonkowie rozstali się w 1978 roku. Oboje na nowo ułożyli sobie życie. Kiedy Enrique miał 8 lat jego dziadek, Julio Iglesias Senior został porwany przez terrorystyczną  organizację hiszpańskich Basków ETA. Rodzina przeżyła prawdziwą tragedię. 

kariera julio iglesias
Fot. Peter Bischoff / Stringer / Getty Images

Julio Iglesias, Marie Isabel Junior, Enrique Miguel, Julio José

Kim jest Julio Iglesias Junior?

Tak właściwie to Julio José Iglesias. Brat Enrique w 1999 roku zmienił nazwisko na Julio Iglesias Junior. Jest starszym bratem Enrique. Dzielą ich dwa lata. Julio urodził się 25 lutego 1973 roku w Madrycie. Obecnie pracuje jako model. Rozwija się wokalnie jako piosenkarz popowy. Karierę rozpoczął występem w sitcomie emitowanym na antenie NBC Jak grom z jasnego nieba. Związał się z telewizją i organizował programy o podróży po Ameryce Łacińskiej dla Travel Channel. Julio otrzymał propozycję zagrania w musicalu Grease jako Danny, główny bohater, jednak odrzucił propozycję. 

julio iglesias kariera
Fot. Carlos Alvarez / Stringer / Getty Images

Julio Iglesias Junior: kariera

Julio Iglesias Junior swój pierwszy album wydał w 1999 roku. Płyta nosiła tytuł Under My Eyes. Nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem, co zdecydowało o rozwiązaniu współpracy Julio z amerykańską wytwórnią muzyczną Epic Records. Kolejne trzy albumy Julio Tercera Dimension, Por la Mitad oraz Latin Lovers również nie zostały przyjęte przez fanów z takim entuzjazmem, żeby popularnością mógł dorównać bratu. 

Mimo niepowodzeń Julio nadal działa w show-biznesie. Brał udział w hiszpańskiej edycji Twoja twarz brzmi znajomo oraz w Tańcu z gwiazdami, a w 2011 roku był gościem specjalnym na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Młodszy brat Enrique pracuje jako model. Fani mogli go podziwiać w kampaniach takich marek jak Gap czy Versace.

Julio Iglesias Junior: życie prywatne

Julio Iglesias Junior w 2011 roku zaręczył się z belgijską modelką Charisse Verhaert. Pobrali się 3 listopada 2012 roku w Hiszpanii. Julio nie ukrywa, że łączy ich z żoną gorące uczucie. Na swoim profilu na Instagramie często publikuje zdjęcia z Charisse. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.