brat Enrique inglesiasa
Fot. Europa Press Entertainment / Contributor / Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Brat Enrique Iglesiasa podbija serca fanów na Instagramie. Kim jest Julio Iglesias Junior?

Jak wygląda jego życie w cieniu sławnego brata i ojca?

Aleksandra Andrzejak 23 marca 2021 17:57
brat Enrique inglesiasa
Fot. Europa Press Entertainment / Contributor / Getty Images

Swego czasu piosenki Enrique Iglesiasa śpiewała cała Europa. Rozchwytywany przez media piosenkarz rzadko opowiadał o rodzeństwie. Okazuje się, że utalentowany muzycznie jest nie tylko jego ojciec, ale i brat. 

Enrique Iglesias: rodzina

Enrique Iglesias jest synem znanego hiszpańskiego piosenkarza Julio Iglesiasa. Jego mama Isabel Preysler pracowała jako modelka i dziennikarka. Mają troje dzieci: Isabel Iglesias, Julio Iglesiasa Juniora oraz Enrique Iglesiasa. Ich związek nie przetrwał i małżonkowie rozstali się w 1978 roku. Oboje na nowo ułożyli sobie życie. Kiedy Enrique miał 8 lat jego dziadek, Julio Iglesias Senior został porwany przez terrorystyczną  organizację hiszpańskich Basków ETA. Rodzina przeżyła prawdziwą tragedię. 

kariera julio iglesias
Fot. Peter Bischoff / Stringer / Getty Images

Julio Iglesias, Marie Isabel Junior, Enrique Miguel, Julio José

Kim jest Julio Iglesias Junior?

Tak właściwie to Julio José Iglesias. Brat Enrique w 1999 roku zmienił nazwisko na Julio Iglesias Junior. Jest starszym bratem Enrique. Dzielą ich dwa lata. Julio urodził się 25 lutego 1973 roku w Madrycie. Obecnie pracuje jako model. Rozwija się wokalnie jako piosenkarz popowy. Karierę rozpoczął występem w sitcomie emitowanym na antenie NBC Jak grom z jasnego nieba. Związał się z telewizją i organizował programy o podróży po Ameryce Łacińskiej dla Travel Channel. Julio otrzymał propozycję zagrania w musicalu Grease jako Danny, główny bohater, jednak odrzucił propozycję. 

julio iglesias kariera
Fot. Carlos Alvarez / Stringer / Getty Images

Julio Iglesias Junior: kariera

Julio Iglesias Junior swój pierwszy album wydał w 1999 roku. Płyta nosiła tytuł Under My Eyes. Nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem, co zdecydowało o rozwiązaniu współpracy Julio z amerykańską wytwórnią muzyczną Epic Records. Kolejne trzy albumy Julio Tercera Dimension, Por la Mitad oraz Latin Lovers również nie zostały przyjęte przez fanów z takim entuzjazmem, żeby popularnością mógł dorównać bratu. 

Mimo niepowodzeń Julio nadal działa w show-biznesie. Brał udział w hiszpańskiej edycji Twoja twarz brzmi znajomo oraz w Tańcu z gwiazdami, a w 2011 roku był gościem specjalnym na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Młodszy brat Enrique pracuje jako model. Fani mogli go podziwiać w kampaniach takich marek jak Gap czy Versace.

Julio Iglesias Junior: życie prywatne

Julio Iglesias Junior w 2011 roku zaręczył się z belgijską modelką Charisse Verhaert. Pobrali się 3 listopada 2012 roku w Hiszpanii. Julio nie ukrywa, że łączy ich z żoną gorące uczucie. Na swoim profilu na Instagramie często publikuje zdjęcia z Charisse. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?