Emily Blunt i John Krasinski: historia miłości
Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic
NIEZWYKŁE HISTORIE

Emily Blunt i John Krasinski: „Najlepsze dni w moim życiu zaczęły się, kiedy poznałem żonę”

Pobrali się 11 lat temu i oboje przyznają, że z każdym dniem są sobie coraz bliżsi

Redakcja VIVA! 2 września 2021 11:47
Emily Blunt i John Krasinski: historia miłości
Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic

To była miłość od pierwszego wejrzenia. „To zabawne, ale nie szukałem wtedy dziewczyny i planowałem swobodne życie singla w Los Angeles. W dzień, gdy poznałem Emily, bardzo się denerwowałem. Kiedy ją zobaczyłem, było po mnie. Pomyślałem: »O Boże, chyba się w niej zakocham«. Uścisnąłem jej rękę i od razu powiedziałem jej, że mi się podoba. Są w życiu momenty, w których poznajesz kogoś i z marszu wiesz, że to osoba, której szukałeś” – wspominał John Krasinski. 

Emily Blunt i John Krasinski: historia miłości

Na pierwszą randkę zabrał ją na strzelnicę, choć nie miał pojęcia, jak się strzela. W wywiadzie udzielonym w 2012 roku Conanowi O’Brienowi opowiadał, jak martwił się, że popełnił błąd. Dopiero kiedy dostał do Emily SMS-a, że świetnie się bawiła, odetchnął z ulgą. 

Miał wielką słabość do słynnej produkcji, w której zagrała. Film „Diabeł ubiera się u Prady”, historię początkującej dziennikarki, która wkracza do świata mody, obejrzał 75 razy! „Zaczęliśmy się spotykać, a ona po prostu przyszła do mojego domu, kiedy oglądałem film. Gdy otwierała drzwi, szybko przełączyłem kanał. Spojrzała na mnie podejrzliwie i spytała, czy oglądałem film dla dorosłych. Chyba lepiej, żeby myślała, że oglądałem porno, niż »Diabeł ubiera się u Prady«” – wspominał ze śmiechem Krasinski, tłumacząc, że nie chciał wystraszyć wybranki.

Po niespełna roku randkowania poprosił ją o rękę. „Doszedłem do wniosku, że muszę oświadczyć się Emily, zanim ona zda sobie sprawę, że może mieć każdego innego faceta” – przyznał.  Wzięli ślub w 2010 roku nad jeziorem Como we Włoszech. Prywatna ceremonia odbyła się w posiadłości George’a Clooneya. W 2014 roku Emily urodziła pierwszą córkę, Hazel Grace, a trzy lata później Violet. „Spotkanie Johna naprawdę zmieniło moje życie. Kiedy czuję jego wsparcie, mam wrażenie, że jestem niepokonana. To ważne, gdy ktoś jest za tobą w dobre dni i przed tobą w gorszych chwilach” – mówiła Emily Blunt w jednym z wywiadów, a Krasinski dodał w innym: „Najlepsze dni w moim życiu zaczęły się, kiedy poznałem żonę”. 

Czytaj też: Historia miłości Amal i George’a Clooneyów to gotowy scenariusz na romantyczny film...

Emily Blunt i John Krasinski: historia miłości
Fot. Stefanie Keenan/WireImage

Razem w życiu i w końcu razem na ekranie

Cieszyli się życiem rodzinnym, ale nie rezygnowali z kolejnych projektów. W 2018 roku fani pary dostali to, na co tak długo czekali – ich wspólny film. „Ciche miejsce” to opowieść o rodzinie, która stara się przeżyć w świecie opanowanym przez potwory. Emily i John zagrali w nim małżeństwo. W maju 2021 roku (produkcja była wielokrotnie przekładana z powodu pandemii) pojawiła się druga część filmu. „Zawsze bardzo chciałem pracować ze swoją żoną” – mówił Krasinski. Odbierając Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych za rolę w „Cichym miejscu”, Emily nie kryła wzruszenia: „Podzielę się tą nagrodą z moim mężem. Jesteś niesamowitym filmowcem. Mam takie szczęście, że jestem z tobą i mogłam zrobić z tobą ten film”.  

11 lat po ślubie wydają się równie zakochani, co na początku znajomości. „To najlepszy facet na świecie. Świetnie się bawimy w swoim towarzystwie, a to znaczy bardzo dużo” – mówiła Blunt w jednym z wywiadów, a Krasinski podkreślał: „Jesteśmy dwiema osobami, które się zakochały, a nie dwojgiem celebrytów, którzy się spotkali”. Nie mają siebie dość, nawet gdy są zamknięci razem 24 godziny na dobę (jak miało to miejsce w trakcie lockdownu spowodowanego pandemią). „Wsparcie Johna jest nieocenione. Zaufanie i wspólne zrozumienie jest dla mnie najważniejsze”  – mówiła Blunt. 

Czytaj też: Jennifer Aniston i Brad Pitt: „Będę go kochać do końca życia. To był piękny, skomplikowany związek”

Emily Blunt i John Krasinski: historia miłości
Fot. Charley Gallay/Getty Images for Disney

TEKST: Sylwia Arlak

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.