Emily Blunt i John Krasinski: historia miłości
Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic
NIEZWYKŁE HISTORIE

Emily Blunt i John Krasinski: „Najlepsze dni w moim życiu zaczęły się, kiedy poznałem żonę”

Są szczęśliwym małżeństwem od 12 lat

Sylwia Arlak 21 sierpnia 2022 08:45
Emily Blunt i John Krasinski: historia miłości
Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic

To była miłość od pierwszego wejrzenia. „To zabawne, ale nie szukałem wtedy dziewczyny i planowałem swobodne życie singla w Los Angeles. W dzień, gdy poznałem Emily, bardzo się denerwowałem. Kiedy ją zobaczyłem, było po mnie. Pomyślałem: »O Boże, chyba się w niej zakocham«. Uścisnąłem jej rękę i od razu powiedziałem jej, że mi się podoba. Są w życiu momenty, w których poznajesz kogoś i z marszu wiesz, że to osoba, której szukałeś” – wspominał John Krasinski

Emily Blunt i John Krasinski: historia miłości

Na pierwszą randkę zabrał ją na strzelnicę, choć nie miał pojęcia, jak się strzela. W wywiadzie udzielonym w 2012 roku Conanowi O’Brienowi opowiadał, jak martwił się, że popełnił błąd. Dopiero kiedy dostał do Emily SMS-a, że świetnie się bawiła, odetchnął z ulgą. 

Miał wielką słabość do słynnej produkcji, w której zagrała. Film „Diabeł ubiera się u Prady”, historię początkującej dziennikarki, która wkracza do świata mody, obejrzał 75 razy! „Zaczęliśmy się spotykać, a ona po prostu przyszła do mojego domu, kiedy oglądałem film. Gdy otwierała drzwi, szybko przełączyłem kanał. Spojrzała na mnie podejrzliwie i spytała, czy oglądałem film dla dorosłych. Chyba lepiej, żeby myślała, że oglądałem porno, niż »Diabeł ubiera się u Prady«” – wspominał ze śmiechem Krasinski, tłumacząc, że nie chciał wystraszyć wybranki.

Po niespełna roku randkowania poprosił ją o rękę. „Doszedłem do wniosku, że muszę oświadczyć się Emily, zanim ona zda sobie sprawę, że może mieć każdego innego faceta” – przyznał.  Wzięli ślub w 2010 roku nad jeziorem Como we Włoszech. Prywatna ceremonia odbyła się w posiadłości George’a Clooneya. W 2014 roku Emily urodziła pierwszą córkę, Hazel Grace, a trzy lata później Violet. „Spotkanie Johna naprawdę zmieniło moje życie. Kiedy czuję jego wsparcie, mam wrażenie, że jestem niepokonana. To ważne, gdy ktoś jest za tobą w dobre dni i przed tobą w gorszych chwilach” – mówiła Emily Blunt w jednym z wywiadów, a Krasinski dodał w innym: „Najlepsze dni w moim życiu zaczęły się, kiedy poznałem żonę”. 

Czytaj też: W latach 90. byli najgłośniejszą parą Hollywood. Historia miłości Angeliny Jolie i Billy'ego Boba Thorntona

Emily Blunt i John Krasinski: historia miłości
Fot. Stefanie Keenan/WireImage

Emily Blunt i John Krasinski: wspólna praca na planie

Cieszyli się życiem rodzinnym, ale nie rezygnowali z kolejnych projektów. W 2018 roku fani pary dostali to, na co tak długo czekali – ich wspólny film. „Ciche miejsce” to opowieść o rodzinie, która stara się przeżyć w świecie opanowanym przez potwory. Emily i John zagrali w nim małżeństwo. W maju 2021 roku (produkcja była wielokrotnie przekładana z powodu pandemii) pojawiła się druga część filmu. „Zawsze bardzo chciałem pracować ze swoją żoną” – mówił Krasinski. Odbierając Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych za rolę w „Cichym miejscu”, Emily nie kryła wzruszenia: „Podzielę się tą nagrodą z moim mężem. Jesteś niesamowitym filmowcem. Mam takie szczęście, że jestem z tobą i mogłam zrobić z tobą ten film”.  

12 lat po ślubie wydają się równie zakochani, co na początku znajomości. „To najlepszy facet na świecie. Świetnie się bawimy w swoim towarzystwie, a to znaczy bardzo dużo” – mówiła Blunt w jednym z wywiadów, a Krasinski podkreślał: „Jesteśmy dwiema osobami, które się zakochały, a nie dwojgiem celebrytów, którzy się spotkali”. Nie mają siebie dość, nawet gdy są zamknięci razem 24 godziny na dobę (jak miało to miejsce w trakcie lockdownu spowodowanego pandemią). „Wsparcie Johna jest nieocenione. Zaufanie i wspólne zrozumienie jest dla mnie najważniejsze”  – mówiła Blunt. 

Czytaj też: Wielka kariera czy prywatność? Eva Mendes i Ryan Gosling udowadniają, że można mieć jedno i drugie

Emily Blunt i John Krasinski: historia miłości
Fot. Charley Gallay/Getty Images for Disney

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.