Ewa Mendes i Ryan Gosling
Fot. Sonia Recchia/Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Wielka kariera czy prywatność? Eva Mendes i Ryan Gosling udowadniają, że można mieć jedno i drugie

Do dziś nie wiadomo, czy się pobrali

Sylwia Arlak 10 sierpnia 2022 07:38
Ewa Mendes i Ryan Gosling
Fot. Sonia Recchia/Getty Images

Rzadko mówią o swoim związku, a gdy tak się stanie - zawsze robią to w samych superlatywach. „Wolę być w domu z moim mężczyzną niż gdziekolwiek indziej na świecie”, wyznała kiedyś ona. Wielka kariera czy prywatność? Eva Mendes i Ryan Gosling udowadniają, że można mieć jedno i drugie. Są tak dyskretni, że do dzisiaj np. nie wiadomo, czy się pobrali. Oto niezwykła historia ich miłości.

Eva Mendes i Ryan Rosling - historia miłości

Eva Mendes i Ryan Rosling tworzą jedną z najbardziej tajemniczych par w show-biznesie. Nawet, teraz gdy są już rodzicami dwóch córek, rzadko mówią publicznie o swoim związku. Zaczęli się spotykać pod koniec 2011 roku. Zaiskrzyło między nimi na planie filmu „Drugie oblicze”, gdzie zagrali byłą parę. Od tamtej pory w mediach pojawiało się coraz więcej zdjęć z ich romantycznych spacerów, wspólnej wycieczki do Paryża czy planów filmowych, na których się odwiedzali. A oni wciąż milczeli. 

Zobacz: Olivia Newton-John przegrała walkę z rakiem. Choroba wracała do niej trzy razy, leczyła się marihuaną

Ewa Mendes i Ryan Gosling
Fot. ABACA/EAST NEWS

Eva Mendes i Ryan Gosling – ślub, dzieci  

Kiedy dziennikarze pytali, co ich łączy, zmieniali temat. Osobno pozowali do zdjęć podczas premier filmowych. Gdy w 2014 roku plotkowano, że zostaną rodzicami, nie wydali żadnego oświadczenia. Dopiero gdy Eva Mendes urodziła córkę Esmeraldę, przestali ukrywać, że są razem. Do dzisiaj jednak nie skomentowali medialnych spekulacji, jakoby wzięli ślub w 2016 roku.

Czytaj też: Madonna i Guy Ritchie: historia miłości. Głośne małżeństwo i jeszcze głośniejszy rozwód

Ewa Mendes i Ryan Gosling
Fot. Robert Kamau/GC Images

W 2014 roku gwiazda zagrała artystkę kabaretową w dramacie „Lost River”, napisanym i wyreżyserowanym przez Ryana Goslinga. To było ich drugie spotkanie na planie filmowym. „Magiczne doświadczenie. Uwielbiam z nim pracować” – mówiła Eva Mendes w wywiadzie dla Oprah Mag”. W 2016 roku znowu zostali rodzicami. Amada (z hiszpańskiego „ukochana”) dostała imię po babci aktorki. Nie ukrywali, że macierzyństwo nie raz dało im w kość, ale nie wyobrażają już sobie innego życia.

Eva Mendes pytana, czy wróci do aktorstwa, powtarza, że nie chce zostawiać dzieci. Przez lata skupiała się na karierze (pierwsze dziecko urodziła, gdy miała 40 lat), więc teraz woli oddać się życiu rodzinnemu. W australijskim programie radiowym „Fitzy & Wippa” przyznała, że (choć teraz sama się sobie dziwi) nie planowała zostać mamą. Wszystko zmieniło się, gdy poznała Ryana Goslinga.

Ryan Gosling i Eva Mendes
Fot. FOCUS FEATURES / Album/EAST NEWS

Dzieci Ryana Goslinga i Evy Mendes nie wiedzą, że mają sławnych rodziców

Słynna para stara się żyć, jak każda normalna rodzina. Dzieci przez pierwsze lata życia nie wiedziały nawet, czym zajmują się ich rodzice. „Dla nich jesteśmy tylko mamą i tatą. Chcemy, żeby zostało tak jak najdłużej” – wyznała aktorka w wywiadzie dla Oprah Mag. W ich mediach społecznościowych nie znajdziemy zdjęć Amady i Esmeraldy. Na pytanie jednej z obserwatorek na Instagramie, dlaczego ukrywa swoją rodzinę, aktorka odpowiedziała, że jej córki są za małe, żeby zrozumieć, o co chodzi z publikacją wizerunku w Internecie. Nie chce też pisać o tym, jakim ojcem jest Ryan Gosling, bo – jak sama mówi – „ustawiliśmy sobie granicę, której nie chcę przekraczać”.

Dziś Mendes jest nowym współwłaścicielem i ambasadorem marki Skura Style, która skupia się na akcesoriach kuchennych. W związku z nową rolą kilka miesięcy temu aktorka udzieliła wywiadu dla "Forbesa", w którym podzieliła się, jak wygląda podział obowiązków i życie domowe jej rodziny. 

"Nie jestem niesamowitą kucharką – gotowanie zostawiam Ryanowi. Mam nadzieję, że pokazuje to naszym córkom, że nie ma ról związanych z płcią, które trzeba przyjąć. Jesteśmy partnerami - nie tylko Ryan i ja, ale także nasze dzieci. To codzienny wysiłek zespołowy, więc jeśli dzieci widzą jego i mnie dzielących się różnymi obowiązkami - które stereotypowo kojarzą się z jedną płcią - to myślę, że wprowadzamy po prostu równowagę i harmonię" - podkreśliła Eva Mendes.

Zobacz: Trudne dzieciństwo, śmierć córki, strata trzeciego męża. Los nie oszczędzał gwiazdy zespołu ABBA  

Co jakiś czas pojawiają się informacje o ich rozstaniu, ale oni nie przejmują się plotkami. W wywiadzie dla magazynu „People” Ryan Gosling podkreślał, że jego partnerka jest dla niego najlepszą osobą. Na pytanie, jakiej cechy szuka w kobiecie, odpowiedział, że „wszystkich tych, które posiada Eva Mendes”. Niczego innego nie szuka. „To brzmi banalnie, ale nie spodziewałem się, że życie może być tak wspaniałe” – opowiadał w tym samym wywiadzie, a Eva Mendes przyznała na swoim profilu na Instagramie, że woli być w domu ze swoim mężczyzną niż gdziekolwiek indziej na świecie.  

Ewa Mendes i Ryan Gosling
Fot. Sonia Recchia/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…