KATARZYNA SIELICKA 18 sierpnia 2017 18:00
1/6
Ellien Goulding
Copyright @Instagram
1/6

Jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek na świecie, jej singiel do „50 twarzy Greya” obejrzano na świecie prawie półtora miliarda razy, śpiewała na ślubie Kate i Williama. Dziś Ellie Goulding wystąpi w Krakowie podczas  Kraków Live Festival.

 

Oto 6 rzeczy, których nie wiecie o Ellie Goulding. Zapraszamy do galerii!

 

Zobacz też: Lana Del Rey, Ellie Goulding i Wiz Khalifa. Kraków Live Festiwal rozpoczyna się już dziś! VIDEO

2/6
Ellie Goulding
Copyright @Ellie Goulding/Instagram
2/6

Talent od dziecka


Naprawdę nazywa się Elena Jane Goulding. 30-letnia Brytyjka od dziecka zdradzała talent muzyczny. Jako 9-latka rozpoczęła naukę gry na klarnecie, miała 15 lat gdy sama nauczyła się grać na gitarze. Dysponuje niesmowitym jasnym sopranem o skali 3,5 oktawy. Jej głos porównywano do głosu Dolly Parton.

3/6
Ellie Goulding - Delirium
Copyright @
3/6

Problemy psychiczne


Pierwszy wielki sukces, płytę „Lights” w 2010 okupiła problemami psychicznymi. Miała ataki gniewu i paniki. Zdarzało się, że nie byla w stanie wejść do studia zanim nie położyła się w samochodzie z poduszką na twarzy. Nieustannie brakowało jej wiary w siebie.

4/6
Ellie Goulding
Copyright @Ellie Goulding/Instagram
4/6

Pasja sport


Problemy zwalczała dzięki ćwiczeniom. Zaczęła trenować box i kickboxing. Od zawsze lubiła biegać, do dziś przebiega 10 kilometrów dziennie. Planowała też udział w maratonie. Jest weganką.

5/6
Ellie Goulding na wakacjach z chłopakiem na Ibizie
Copyright @ONS
5/6

Mężczyźni


Ma słabość do sportowców. Spotykała się z Bobbym Richem, mistrzem w judo, ochroniarzem Victorii i Davida Beckhamów. Ostatnio widywano ją 24-letnim z wioślarzem, absolwentem elitarnego college’u Eaton Casperem Joplingiem. „Nigdy nie wiadomo czy jej romanse to coś poważnego, bo tak naprawdę jest skupiona na swojej muzyce”, powiedzieli jej przyjaciele w rozmowie z „Daily Mail”.

6/6
Brit Awards 2017, Ellie Goulding
Copyright @Brit Awards 2017, Ellie Goulding
6/6

Ślub stulecia
ostała zaproszona do zagrania na przyjęciu ślubnym księcia Williama z księżną Kate w Kwietniu 2011 roku. Jak sama mówiła: „zaśpiewałam tam około 14 piosenek”, a wśród nich był cover piosenki „Your Song” Eltona Johna.

Rekordzistka
Jej piosenka „Love ma like you do” wykorzystana w soundtracku do filmu „50 twarzy Greya”. Singiel stał się światowym hitem. W pierwszym tygodniu klip obejrzała rekordowa liczba 2,5 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii i 15,5 miliona na świecie. Dotychczas na całym świecie obejrzało go 1,4 mld ludzi.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.