Edward Miszczak i Anna Cieślak wzięli ślub
Fot. Zuza Krajewska/Laf AM / VIPHOTO/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Edward Miszczak i Anna Cieślak są jedną z najbardziej tajemniczych par show-biznesu...

Dziś otwarcie mówią o łączącym ich uczuciu. Oto ich historia

Ksenia Krasko 21 sierpnia 2023 12:49
Edward Miszczak i Anna Cieślak wzięli ślub
Fot. Zuza Krajewska/Laf AM / VIPHOTO/East News

Okrzyknięci „najbardziej tajemniczą parą polskiego show-biznesu” Anna Cieślak i Edward Miszczak nie bez powodu doczekali się takiego tytułu. Swoją miłość długo ukrywali przed mediami i natrętnymi gapiami. Niezwykle cenią sobie spokój oraz prywatność. Różnica wieku (25 lat) nie gra dla nich roli, a o swoim uczuciu mówią niechętnie, ale gdy już to robią, nie brakuje czułych, pięknych słów...

Edward Miszczak i Anna Cieślak - jak się poznali? Historia miłości

Kiedy pojawiły się plotki o tym, że Anna Cieślak spotyka się z Edwardem Miszczakiem, nie wszyscy wierzyli, że ta relacja przetrwa. Przede wszystkim komentowano dość dużą różnicę wieku, jaka dzieli parę, ale dla nich to nie ma znaczenia. Poznali się w 2019 roku na zamknięciu festiwalu Off Camera, kiedy przedstawił ich sobie Piotr Woźniak-Starak.

Piotr poznał mnie z moją żoną. I tak naprawdę jakieś dwa miesiące po tym spotkaniu byliśmy już bliżej ze sobą, a późnej był nasz ślub – opowiedział w rozmowie z "Faktem" Edward Miszczak.

W 2020 roku Edward Miszczak przyznał, że jest zakochany, ale nie zdradził, kim jest jego wybranka. „Teraz mam okres prywatnej radości. Po śmierci żony mam nową partnerkę i jestem bardzo szczęśliwy. To zmienia życie”, tłumaczył w rozmowie z „Newsweekiem”.

Cieślak, znana widzom z filmu „Dlaczego nie!” i seriali „Na Wspólnej” oraz „Szadź”, ma na koncie kilka nieudanych relacji, między innymi z Czesławem Mozilem. Dawny dyrektor programowy TVN miał żonę Małgorzatę, z którą doczekał się dwóch synów.

Edward Miszczak i Anna Cieślak wzięli ślub
Fot. Mateusz Jagielski/East News

W jednym z wywiadów Anna Cieślak po raz pierwszy zabrała głos nie tylko w temacie związku, ale też ujawniła, co myśli o różnicy wieku, jaka dzieli ją z partnerem. „Jeśli chodzi o moją obecną sytuację życiową, to wiele osób zadaje sobie pytanie „Jak to możliwe?”, ale już z tym nie walczę i nie tłumaczę, bo w sumie wiem, że nic z tym nie zrobię. „To się po prostu dobrze klika” – mówią mi. Cóż, jeśli ktoś żyje tylko w ten sposób, że podgląda innych, zamiast zrobić coś konstruktywnego dla siebie, to ja mogę mu tylko współczuć”, podkreśliła aktorka w rozmowie z portalem kobieta.pl.

„To jest mezalians, że duża różnica wieku? [...] Oczywiście łatwiej jest oceniać innych, niż zająć się własnym życiem. Jeśli ludzie mają taką potrzebę, proszę bardzo. Nie jestem w stanie powiedzieć nic poza tym, że jestem szczęśliwa. To inni mają z tym problem, nie ja”, dodała żona Edwarda Miszczaka.

Edward Miszczak został wdowcem 20 lutego 2019 roku. Synowie dziennikarza - Szymon i Szczepan - nie byli z początku zachwyceni nową partnerką swojego ojca, lecz z czasem zaakceptowali ich związek. Anna Cieślak zachwyciła całą rodzinę ukochanego. Zaręczyny Anny Cieślak i Edwarda Miszczaka miały miejsce w Paryżu. Wkrótce potem przyszedł czas na ślub... Nie mniej tajemniczy, niż relacja tej dwójki.

Czytaj także: Poznali się na obozie studenckim, ich początki nie były łatwe. Tak kochają się Anna i Robert Lewandowscy 

Edward Miszczak i Anna Cieślak wzięli ślub

Zakochani sformalizowali swój związek w sierpniu 2021 roku. Jak informował wówczas „Super Express”, w krakowskim kościele pojawiło się wiele znanych osób – Monika Olejnik, Dominika Kulczyk, Daniel Olbrychski, Krystyna Demska-Olbrychska, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Agnieszka Woźniak-Starak, Kuba Wojewódzki, Marcin Prokop, Joanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens, Mariusz Walter, Krzysztof Materna, Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula, Ewa Drzyzga, Piotr Kraśko... Lista gości była imponująca! 

Małżeństwo zadbało o to, by ceremonia odbyła się jedynie w gronie najbliższych im osób, zachowana w tajemnicy podobnie, jak ich niezwykła miłość. Bardzo długo stronili od nadmiernego zainteresowania mediów, lecz ostatnio coraz częściej wspominają o łączącym ich uczuciu!

Zobacz także: Po rozwodzie rodziców Michał Wiśniewski trafił pod opiekę ojca. Na lata stracili kontakt, później wydarzyła się tragedia

Edward Miszczak, VIVA! 21/2017, VIVA! październik 2017
Fot. Zuza Krajewska/Laf AM

Edward Miszczak i Anna Cieślak o swojej miłości

Choć początkowo stronili od dzielenia się szczegółami dotyczącymi ich wspólnego życia, stan ten uległ zmianie w ostatnim czasie. Anna Cieślak coraz chętniej opowiada o tym, jak to jest być żoną byłego dyrektora programowego TVN. „Jeśli ktoś mnie pyta, jak mi się żyje z Edwardem, to mówię: „To jest piękne, że mam okazję się temu przyglądać, mogę się tego uczyć”. Z drugiej strony cieszę się, że mogę z nim to przegadać, bo on też oswaja moje emocje, uczy mnie. To jest cudowne, nie wstydzę się tego. Jestem kobietą świadomą, podejmującą własne decyzje, mającą własne zdanie. Wielokrotnie postrzeganą jako taką samotnicę, trochę fighterkę i nagle pojawia się człowiek, którego chcę słuchać, do którego przychodzę po pomoc i on jest. Życzę wszystkim takiej relacji" - podsumowała w podcaście Wprost Przeciwnie.

Ukochana dziennikarza nie szczędzi mu ciepłych słów i z czułością opowiada o mężu. Udało im się znaleźć klucz do prawdziwego szczęścia, dziś chcą być razem na dobre i na złe. Jak aktorka podsumowuje rok małżeństwa z Edwardem Miszczakiem?

Reporterce JastrząbPost mówiła: „To był ciekawy rok. Pełen różnych wyzwań pod wieloma względami. Oby tak dalej. Każda relacja jest czymś, nad czym się pracuje każdego dnia. Można by to przyrównać do tego, co kiedyś powiedział Krystian Lupa. Jeżeli jesteś aktorem, aktorką z doświadczeniem i zaczynasz pracę nad nową rolą, nad budowaniem nowej tożsamości, to pamiętaj, że za każdym razem musisz zacząć od zera. Myślę, że w każdym budowaniu relacji tak jest. Pamiętaj, że każdego dnia jest nowy dzień i każdego dnia należy pielęgnować to, żeby dobrze się skończył."

Sprawdź również: Ojciec Małgorzaty Kożuchowskiej był postacią medialną. W tle współpraca z Tadeuszem Rydzykiem

Na wsparcie męża może liczyć również podczas intensywniejszych momentów w pracy. Tych niestety nie brakuje, lecz doświadczenie Edwarda Miszczaka okazuje się wówczas bezcenne. Anna Cieślak bardzo ceni sobie jego zdanie w wielu kwestiach. „Cieszę się, że mam przy boku mojego kochanego męża, który jest mi w stanie dużo szybciej ponazywać pewne rzeczy, niż ja z racji doświadczenia, wieku i umiejętności widzenia pewnych spraw, bo myślę, że jest w tym bardzo trafny. Zdecydowanie we dwójkę lepiej się to przeżywa", wspominała z kolei dziennikarce TVN. 

Anna Cieślak o macierzyństwie

Aktorka w jednym z wywiadów otworzyła się na temat macierzyństwa. Edward Miszczak z pierwszego małżeństwa ma dwóch dorosłych synów, aktorka jednak nie ma dzieci. Jak sama przyznała, skupia się na karierze.

"Cieszę się, jak moje koleżanki zachodzą w ciążę, rodzą dzieci, ale ja mam inną konstrukcję psychofizyczną. Postanowiłam realizować się w zawodzie aktorki, bardzo dużo czasu spędzam w pracy, to mój wybór, tak mnie poprowadziło życie. Nie cierpię z tego powodu. Naokoło siebie mam dużo dzieci: chrześniaka, którego bardzo kocham, wnuczki i wnuka mojego męża, dzieci moich koleżanek. Niewielu ludzi przyjmuje taki wybór kobiet, uważają, że to jakaś forma degradacji. A w dodatku, jak się ma męża starszego o 25 lat, to już z taką kobietą coś musi być nie tak. Ludzie piszą, że popełniam błąd, że co ja wyprawiam, że gdybym miała taką córkę, to bym się jej wstydziła. Kiedyś wiele nocy przepłakałam, teraz to mnie w ogóle nie dotyka. Smutne jest tylko to, że hejtują głównie kobiety" - mówiła.

Cieślak przyznała, że relacja z mężem jest dla niej bardzo ważna i budująca. Wspólnie tworzą związek partnerski oparty na zaufaniu i wzajemnym wsparciu.

"Jesteśmy partnerami. Dużo rozmawiamy, czasem się kłócimy, bo mamy różne zdania, i wtedy mówię: "Wiem, że tak myślisz, ale ja myślę inaczej". Na co Edward: "Zrób, jak uważasz, a jak się przewrócisz, to będę cię zbierał z podłogi". Ja: "Dobrze jest mieć taki background" - wspominała.

Anna Cieślak i Edward Miszczak uchodzą za jedną z najzgodniejszych par polskiego show-biznesu. Od ich ślubu w 2021 roku nie zmieniło się wiele i wciąż raczej stronią od mediów i opowieści na temat swojej relacji. Widać jednak, że to z szacunku dla swojego uczucia. 

Anna Cieślak, Edward Miszczak, premiera spektaklu „Bliżej", Warszawa 1.10.2022

Fot. MARCIN WZIONTEK/AGENCJA SE/East News

Fot. MARCIN WZIONTEK/AGENCJA SE/East News

Anna Cieślak, Edward Miszczak, MocArty RMF Classic 2022, 09.03.2023 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anna Cieślak, Edward Miszczak, MocArty RMF Classic 2022, 09.03.2023 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.