Edward Miszczak, VIVA! 21/2017, VIVA! październik 2017
Fot. Zuza Krajewska/Laf AM
Z życia gwiazd

Tak wygląda syn Edwarda Miszczaka, Szymon. Jest w wieku swojej macochy!

Czy Szymon Miszczak poszedł w ślady ojca?

Marta Nawacka 15 września 2022 16:51
Edward Miszczak, VIVA! 21/2017, VIVA! październik 2017
Fot. Zuza Krajewska/Laf AM

Po śmierci pierwszej żony, Małgorzaty, Edward Miszczak znalazł miłość i szczęście u boku aktorki Anny Cieślak. Z poprzedniego małżeństwa doczekał się dwóch synów. Jeden z nich, Szczepan, unika rozgłosu, zaś Szymon jest nieco bardziej medialną osobowością... Jak wygląda i czym się zajmuje syn byłego dyrektora programowego TVN?

Edward Miszczak – o jego życiu prywatnym wiadomo niewiele

Na temat rodziny byłego dyrektora programowego TVN-u nie mamy zbyt wielu informacji. Edward Miszczak przez lata związany był z ukochaną żoną, Małgorzatą, z którą doczekał się dwóch dorosłych już synów. Kobieta bardzo chroniła swoją prywatność i unikała publicznych wystąpień u boku męża. Pierwszy z synów, Szczepan, także unika rozgłosu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i pracuje jako radca prawny w kancelarii w Krakowie, stroniąc od mediów.

Drugi syn Edwarda Miszczaka, Szymon, jest bardziej medialną osobą. W latach 2004-2013 odpowiadał on za realizację i dokumentację w niektórych, bardzo kiedyś popularnych serialach paradokumentalnych emitowanych przez TVN. Pracował m.in. przy „W11. Wydział śledczy” oraz „Detektywach”. Teraz jest członkiem zarządu fundacji Off Camera, której celem jest "wspieranie, rozwój i promocja wszelkich form twórczości artystycznej i jej upowszechnianie, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości niezależnej oraz twórczości muzycznej, audiowizualnej i filmowej". 

Zobacz także: Anna Cieślak otworzyła się na temat związku z Edwardem Miszczakiem. Piękne słowa...

Kraków, kwiecień 2003 roku. Edward Miszczak i synowie: Szymon Miszczak i Szczepan Miszczak
Fot. Marek Szymanski / Forum

Kraków, kwiecień 2003 roku. Edward Miszczak i synowie: Szymon Miszczak i Szczepan Miszczak
Fot. Marek Szymanski / Forum

Kraków, kwiecień 2003 roku. Edward Miszczak i synowie: Szymon i Szczepan

Szymon Miszczak, 28.04.2017, Kraków, 10. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF Camera 2017
Fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Szymon Miszczak 10. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Camera, 2017 rok

Syn Edwarda Miszczaka, Szymon, jest w wieku jego drugiej żony

W KRS zobaczyć można także, że Szymon Miszczak jest niemalże w tym samym wieku, co jego macocha – druga żona Edwarda Miszczaka, Anna Cieślak. Aktorka ma 42 lata, syn dyrektora TVN zaś jest od niej o dwa lata młodszy. Szymon, jako dyrektor Off Camera, zajmuje się organizowaniem festiwali filmowych. W jednym z wywiadów opowiedział, co czeka na uczestników organizowanego przez niego Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera, który miał miejsce 3 września 2021 roku w Krakowie.

„Wyselekcjonowane przez nas filmy będzie można oglądać w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, Kinie Pod Baranami oraz kinie Kijów (...) We współpracy z miastem przygotowaliśmy pięć lokalizacji w różnych dzielnicach Krakowa, gdzie będą się odbywać projekcje plenerowe - od zabytkowego Kazimierza, po prężnie rozwijające się Podgórze. Kontynuujemy też ubiegłoroczny pomysł (...) czyli kino samochodowe. Podczas tej edycji w mocno gatunkowej odsłonie. W wersji stacjonarnej, do jakiej się przyzwyczailiśmy, wraca też Off Scena, czyli muzyczne dopełnienie naszego festiwalu. W klubie HOL wystąpią tacy artyści, jak Tomek Makowiecki, Sokół czy Kaśka Sochacka”, mówił. 

Można więc powiedzieć, że mężczyzna po części poszedł w ślady ojca. A czy jest do niego podobny? Oceńcie sami!  

Czytaj też: Kim jest i czym się zajmuje Stanisław Myszkowski, czyli młodszy syn Justyny Steczkowskiej?

Szymon Miszczak, 2.05.2014, Kraków, konferencja prasowa
Fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Szymon Miszczak na konferencji prasowej w 2014 roku

Edward Miszczak, 29.08.2021, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Edward Miszczak przed studiem Dzień Dobry TVN, Warszawa, 29.08.2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…