Emolium "Wspieramy Was od 1. dnia"
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Czy sława i rodzicielstwo idą w parze? Sprawdź, gdzie sławni rodzice szukają wsparcia

Artykuł sponsorowany 5 czerwca 2017 15:30
Emolium "Wspieramy Was od 1. dnia"
Fot. East News

Wydaje Ci się, że wszystkie gwiazdy mają profesjonalne opiekunki, które zajmują się ich dziećmi? Nic bardziej mylnego. Wiele z nich woli inne rozwiązanie – zwrócić się o pomoc do rodziny.

 

Poznaj sławnych rodziców, którzy wychowują swoje dzieci w bardziej tradycyjny sposób niż większość Hollywood. Kto opiekuje się ich dziećmi?

 

Z Ukrainy do Ameryki

Emolium
Fot. East News

Para aktorów doczekała się w 2014 r. swojego pierwszego dziecka, teraz oczekują na drugie. Aktorzy nie muszą radzić sobie z córeczką sami – pomagają im rodzice Mili Kunis. Aktorka o ukraińskich korzeniach chętnie opowiadała o tym zaraz po urodzeniu pierwszego dziecka.

 

Podczas wywiadu z Jimmym Kimmelem powiedziała m.in. że rodzice, którzy wychowywali ją w komunistycznym kraju nadal nie mogą wyjść z podziwu, jak dużo udogodnień mają teraz młodzi rodzice. Mama Mili Kunis jest zachwycona jednorazowymi pampersami, a ojciec mnogością zabawek dla dzieci, którymi cały czas obdarowuje wnuczkę.

 

Kunis i Ashton chcą spędzać ze swoimi dziećmi jak najwięcej czasu. Aktor powiedział Ellen DeGeneris, że chcą po prostu znać swoje dziecko – wiedzieć z jakiego powodu płacze, a z jakiego się cieszy.

 

Drugie podejście

Emolium
Fot. East News

Małgorzata Socha została niedawno mamą po raz drugi. Pomimo że to nie jej pierwszy raz, nadal potrzebuje wsparcia. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji akcji „Wspieramy Was od 1. dnia” zdradziła, że nadal korzysta z sieci wsparcia, którą utkała sobie wcześniej. Niania, rodzina, brat, przyjaciele i… sąsiedzi!

Czasem po prostu łatwiej przyjść do sąsiadki na kawę i porozmawiać o tym, co wydarzyło się w domu, mając nadzieję, że ma podobny sajgon jak ja – śmieje się Małgorzata Socha. – To buduje taką pewność siebie, że inni mają tak samo, więc wszystko jest OK.

Małgorzata Socha rozumie, że młodym rodzicom jest na początku ciężko. Właśnie dlatego zaangażowała się w kampanię Emolium „Wspieramy Was od 1. dnia”, która ma na celu odczarować stygmat "młodych rodziców, którzy sobie nie radzą". Jej celem jest zastąpienie krytyki zrozumieniem dla ich zmagań. 

 

Młodzi rodzice

Emolium
Fot. East News

Na zatrudnienie profesjonalnej niani nie zdecydowali się także Ryan Reynolds i Blake Lively – rodzice dwójki dzieci. Aktor zdradził w wywiadzie dla „GQ”, że wcale nie przeszkadzało mu, że w ciągu jednej nocy musiał wstawać 4-5 razy, żeby zająć się synkiem Jamesem.

Pomimo że byłem wykończony, cały czas miałem uśmiech na twarzy – mówi aktor. – Póki co nie mamy niani, jesteśmy tylko we troje i jest cudownie.

 

Ciocia Khloé

Emolium
Fot. Instagram / @khloekardashian

Siostry Kardashian spędzają ze sobą dużo czasu – być może są do tego zmuszone na potrzeby programu Z kamerą wśród Kardashianów, a być może faktycznie bardzo się lubią. Jedno jest jednak pewne – Kholé Kardashian jest świetną ciocią dla wszystkich swoich siostrzeńców i siostrzenic.

 

Instagram Khloe jest pełen zdjęć małych latorośli z klanu Kardashianów: North West malująca jej twarz szminką, piżama party, rodzinne święta i wspólne wypady.

 

Khloé zajęła się także trójką dzieci Kourtney Kardashian, gdy ta postanowiła wybrać się na kilkudniową imprezę do Meksyku razem z ich młodszą siostrą Kim.

 

Emolium
Fot. Materiały prasowe

Pojawienie się dziecka to wyjątkowy czas w życiu rodziców. Zwłaszcza na początku, kiedy próbują oswoić się z nowymi rolami. Rodzina to wtedy bez wątpienia ogromne wsparcie. Mimo to nadal muszą zmagać się z ogromną presją, skrajnymi emocjami i „życzliwymi komentarzami” – z badań wynika, że aż 66% matek chociaż raz w życiu usłyszało, że robią coś nie tak.

 

Właśnie dlatego powstała zainicjowana przez markę Emolium kampania „Wspieramy Was od 1. dnia”. Jej celem jest uwrażliwienie opinii publicznej na kwestie dotyczące rodzicielstwa tak, aby w miejscu krytyki pojawiło się zrozumienie dla zmagań rodziców i wsparcie ich w codziennych sytuacjach, od pierwszych momentów życia dziecka.

 

W kampanię zaangażowali się eksperci z różnych środowisk: prof. Beata Pięta, Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych, które objęło kampanię patronatem, dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, dr Anna Garbień, pediatra oraz dr Agata Grabowska, socjolog.

 

Emolium
Fot. Materiały prasowe

Ideę akcji poparła również Małgorzata Socha, doceniana polska aktorka filmowa i teatralna. Artystka postanowiła włączyć się w kampanię i tym samym wesprzeć rodziców w ich codziennych wyzwaniach. Jak sama mówi:

Ostatnio zostałam ponownie mamą. Jestem świadoma, że mam ogromne szczęście, ponieważ sama otrzymałam bardzo dużo wsparcia od otoczenia. Dlatego zachęcam wszystkich rodziców do tego, aby zbudowali swoją indywidualną sieć wsparcia, aby te pierwsze tygodnie i miesiące po przyjściu na świat dziecka były pięknymi chwilami.

 

 

W ramach kampanii „Wspieramy Was od 1. dnia” przygotowano szereg działań dla rodziców. Na fanpage’u marki planowane są konkursy i inne aktywności, zachęcające do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na dedykowanej akcji platformie na stronie www.emolium.pl będzie można zapoznać się z materiałami, przygotowanymi przez ekspertów kampanii, na temat różnorodnych aspektów, związanych z rodzicielstwem, a także uzyskać porady, dotyczące pielęgnacji dziecka od 1. dnia życia.

 

Emolium
Fot. Emolium

Emolium® to aktywne emolienty, stworzone z myślą o pielęgnacji i ochronie skóry dzieci i dorosłych. Dostarczają skórze składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Rekomendowane są do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do alergii lub atopowej. Bogate formuły oparte na sprawdzonych składnikach działają kompleksowo i długotrwale zarówno na powierzchni, jak i w głębi naskórka, chroniąc skórę dzieci i dorosłych.

Emolium® od lat cieszy się zaufaniem lekarzy dermatologów i pediatrów, farmaceutów oraz konsumentów. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych przez te środowiska.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?