Fot. REBECCA COOK / Reuters / JAYO / BACKGRID / Backgrid USA / Forum
O tym jest głośno

Donald Trump umawiał się na schadzki z aktorką filmów dla dorosłych. Zapłacił jej za milczenie i usłyszał wyrok sądu

Były prezydent poniósł konsekwencje

Marcjanna Maryszewska 31 maja 2024 16:50
Fot. REBECCA COOK / Reuters / JAYO / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Sąd na Manhattanie w Nowym Jorku uznał Donalda Trumpa za winnego 34 zarzutom fałszowania dokumentacji biznesowej. Były prezydent podjął kroki ku zatajeniu zapłaty za milczenie aktorki filmów dla dorosłych podczas kampanii wyborczej w 2016 roku. Stormy Daniels, z którą umawiał się na potajemne schadzki, zdradziła szczegóły ich intymnego spotkania.

Donald Trump przegrał w sądzie z gwiazdą filmów dla dorosłych

Zapadł wyrok w sprawie, którą w ostatnich tygodniach żyły wszystkie światowe media. Chodzi o przekazanie 130 tys. dol. Stormy Daniels w zamian za milczenie. Potajemny związek aktorki filmów pornograficznych i byłego prezydenta miał trwać kilka miesięcy. O sprawie zrobiło się głośno w 2018 roku, kiedy to Wall Street Journal ujawnił, że kobieta otrzymała zapłatę za podpisanie umowy o zachowaniu poufności, co miało związek z wyborami prezydenckimi dwa lata wcześniej. 

Donald Trump, 2021 r.

EN_01461436_0015, Donald Trump, 2021
Fot. Al Drago/UPI/Shutterstock/Rex Features/East News

To pierwszy w historii proces karny wytoczony przeciwko byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Donald Trump usłyszał 34 zarzuty fałszowania dokumentacji biznesowej i został uznany za winnego. Polityk próbował bowiem ukryć rzeczywisty cel wpłat, przedstawiając je jako opłaty za usługi prawne.

Wyrok skazujący dla Trumpa był dla Stormy Daniels bardzo emocjonalnym momentem. Za 45-latką koniec ciągnącej się od dawna batalii, w której non stop oskarżano ją o kłamstwa. "Nikt nie stoi ponad prawem, a bezinteresowna, ciężka praca każdego z tych przysięgłych powinna być szanowana i doceniana" — komentował jej prawnik, Clark Brewster.

Stormy Daniels ujawniła przebieg spotkania z byłym prezydentem

Media aż huczą od szokującego wyznania Daniels. Aby się bronić, kobieta ujawniła ze szczegółami początki znajomości z byłym prezydentem, oraz przebieg ich intymnych schadzek. Zeznała, że po raz pierwszy spotkali się na turnieju golfowym. Polityk pierwszy zaczął rozmowę, po której miał zaprosić gwiazdę na kolację i do pokoju hotelowego. 45-latka nie bała się, choć przed apartamentem czuwał ochroniarz Trumpa.

Stormy Daniels, 10.02.2008 r.

Fot. Danny Moloshok / Reuters / Forum

"Naprawdę trudno było mi ubrać buty, ponieważ tak bardzo trzęsły mi się ręce" — wyznała przed sądem. I dodała, że Donald Trump, zadowolony z przebiegu spotkania, zaproponował kolejne. Aktorka filmów dla dorosłych stwierdziła, że podczas schadzki z byłym prezydentem nie użyli prezerwatywy oraz dała politykowi klapsa gazetą.

Po relacjach kobiety zespół prawny Trumpa zaczął domagać się unieważnienia procesu. Prawniczka byłego prezydenta chciała podważyć relację jego kochanki, w efekcie czego panie zaczęły na siebie krzyczeć podczas przesłuchania. Według obrończyni Donalda Trumpa Daniels zmyśliła spotkanie o charakterze seksualnym i oskarżyła ją o kłamstwo na temat jedzenia kolacji w apartamencie hotelowym.

Aktorka filmów dla dorosłych zabrała głos na antenie CBS po zakończeniu rozprawy. Stormy Daniels podkreśla, że wypowiadając się w krajowej telewizji ryzykuje milion dolarów grzywny. Jednak było to dla niej bardzo ważne, aby móc się bronić 

Źródło: Plejada.pl

Donald Trump, 2021 r.

Donald Trump, 2021
Fot. MANDEL NGAN/AFP/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.