Kate Winslet i Leonardo DiCaprio
Fot. Filmweb
ZE ŚWIATA FILMU

Aktorzy kultowego „Titanica” spotkali się po 20 latach w szczytnym celu. Zobacz, jak się zmienili!

Weronika Kostyra 31 lipca 2017 14:30
Kate Winslet i Leonardo DiCaprio
Fot. Filmweb

 

Właśnie mija 20 lat od premiery filmu „Titanic”, jednego z najbardziej przebojowych w historii. Był w swoim czasie najdroższą produkcją w historii kina, zdobył 11 Oscarów i był furtką do sławy dla pary aktorów wcielających się w główne role – Leonardo DiCarpio i Kate Winslet. Kilka dni temu oni i Billy Zane, odtwórca roli złego charakteru, stojącego na przeszkodzie ich miłości, spotkali się i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Kate Winslet,  Leonardo DiCaprio i Billy Zane
Fot. Instagram @billyzane

 

Gwiazdy „Titanica” po 20 latach

Okazją była charytatywna gala zorganizowana przez Leonardo DiCaprio na rzecz jego fundacji zajmującej się ekologią. Odbyła się ona we Francji w Saint-Tropez, gośćmi były także inne gwiazdy Hollywood. Zane opublikował zdjęcie i zażartował, że tym razem ich „gang” walczy o góry lodowe! Obraz namalowany przez aktora został zlicytowany na cele charytatywne za 100 tysięcy euro. Na Instagramie skomentował to: „Jestem poruszony, że znów mogłem spotkać się z przyjaciółmi i przyczynić się do tak istotnej inicjatywy”.

 

Kate Winslet i Billy Zane
Fot. Instagram @billyzane

Billy Zane i Kate Winslet na tle zlicytowanego obrazu

 

Odtwórcy ról Jacka i Rose przyjaźnią się od lat, właśnie od czasu „Titanica”, w którym zagrali, kiedy oboje mieli po 21 lat. Od tamtej pory są przyjaciółmi „na dobre i na złe”, jak twierdzą dlatego, że nigdy nie połączył ich romans. Ufają sobie, mogą na sobie polegać i uwielbiają ze sobą rozmawiać. Zagrali razem w jeszcze jednym filmie, „Droga do szczęścia”. Jednak to ich wspólna kreacja z przeboju sprzed 20 lat przeszła do legendy kina. Historia nadal budzi wzruszenie i emocje. Fani spekulują, czy Jack nie mógł jednak przeżyć, jeżeli Rose nie zajęłaby całej tratwy. Głos w tej sprawie zabrał nawet zirytowany reżyser James Cameron, który od lat przekonuje, że film musiał się tak skończyć zarówno ze względu na scenariusz i dramatyzm, jak i względy racjonalne i prawa fizyki.

 

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio
Fot. Instagram @entertainmenttonight

 

Zobacz także: Czy Jack Dawson musiał umrzeć? Po 20 latach od premiery „Titanica” James Cameron zdradził największą filmową tajemnicę

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.