Kate Winslet i Leonardo DiCaprio
Fot. Filmweb
ZE ŚWIATA FILMU

Aktorzy kultowego „Titanica” spotkali się po 20 latach w szczytnym celu. Zobacz, jak się zmienili!

Weronika Kostyra 31 lipca 2017 14:30
Kate Winslet i Leonardo DiCaprio
Fot. Filmweb

 

Właśnie mija 20 lat od premiery filmu „Titanic”, jednego z najbardziej przebojowych w historii. Był w swoim czasie najdroższą produkcją w historii kina, zdobył 11 Oscarów i był furtką do sławy dla pary aktorów wcielających się w główne role – Leonardo DiCarpio i Kate Winslet. Kilka dni temu oni i Billy Zane, odtwórca roli złego charakteru, stojącego na przeszkodzie ich miłości, spotkali się i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Kate Winslet,  Leonardo DiCaprio i Billy Zane
Fot. Instagram @billyzane

 

Gwiazdy „Titanica” po 20 latach

Okazją była charytatywna gala zorganizowana przez Leonardo DiCaprio na rzecz jego fundacji zajmującej się ekologią. Odbyła się ona we Francji w Saint-Tropez, gośćmi były także inne gwiazdy Hollywood. Zane opublikował zdjęcie i zażartował, że tym razem ich „gang” walczy o góry lodowe! Obraz namalowany przez aktora został zlicytowany na cele charytatywne za 100 tysięcy euro. Na Instagramie skomentował to: „Jestem poruszony, że znów mogłem spotkać się z przyjaciółmi i przyczynić się do tak istotnej inicjatywy”.

 

Kate Winslet i Billy Zane
Fot. Instagram @billyzane

Billy Zane i Kate Winslet na tle zlicytowanego obrazu

 

Odtwórcy ról Jacka i Rose przyjaźnią się od lat, właśnie od czasu „Titanica”, w którym zagrali, kiedy oboje mieli po 21 lat. Od tamtej pory są przyjaciółmi „na dobre i na złe”, jak twierdzą dlatego, że nigdy nie połączył ich romans. Ufają sobie, mogą na sobie polegać i uwielbiają ze sobą rozmawiać. Zagrali razem w jeszcze jednym filmie, „Droga do szczęścia”. Jednak to ich wspólna kreacja z przeboju sprzed 20 lat przeszła do legendy kina. Historia nadal budzi wzruszenie i emocje. Fani spekulują, czy Jack nie mógł jednak przeżyć, jeżeli Rose nie zajęłaby całej tratwy. Głos w tej sprawie zabrał nawet zirytowany reżyser James Cameron, który od lat przekonuje, że film musiał się tak skończyć zarówno ze względu na scenariusz i dramatyzm, jak i względy racjonalne i prawa fizyki.

 

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio
Fot. Instagram @entertainmenttonight

 

Zobacz także: Czy Jack Dawson musiał umrzeć? Po 20 latach od premiery „Titanica” James Cameron zdradził największą filmową tajemnicę

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.