Dariusz Gnatowski, Julia Gnatowska, 29.08.2013
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
DZIECI GWIAZD

Wielkie wsparcie i duma sławnego taty. Tak Dariusz Gnatowski mówił o swojej córce Julii

Była jego oczkiem w głowie

Konrad Szczęsny 20 października 2020 22:34
Dariusz Gnatowski, Julia Gnatowska, 29.08.2013
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Dariusz Gnatowski nie żyje - informację podało jako pierwsze RMF24. Aktor znany najbardziej z roli Arnolda Boczka w „Świecie według Kiepskich” odszedł w jednym ze szpitali w Krakowie, co potwierdziła w rozmowie z dziennikarzami dyrekcja. Od 11 lat zmagał się z cukrzycą typu 2. Wielkim wsparciem były dla niego w tej walce żona oraz jedyna córka. Co wiemy o Julii Gnatowskiej?

Julia Gnatowska, córka Dariusza Gnatowskiego

Przyszła na świat w 1995 roku, więc w tym roku skończyła 25 lat. Jest jedynym dzieckiem Dariusza i Anny Gnatowskich i ich wielką dumą. Sławny tata chętnie ją rozpieszczał, gotując ulubione potrawy... Z rodzinnego domu wyprowadziła się już w klasie maturalnej. Mieszka w Krakowie. Rok temu ukończyła studia historyczno-kulturalne na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nigdy nie chciała iść w ślady sławnego ojca. Wiedziała, że zawód, który sobie wybrał, jest bardzo wymagający. Trudno w nim zaistnieć i ugruntować sobie pozycję na tyle, żeby wieść spokojne, dostatnie życie. Z Dariuszem Gnatowskim łączyła Julię natomiast miłość do książek. Pasjonuje się również fotografią. Gdy była młodsza, chętnie również podróżowała ze swoimi rodzicami, o czym opowiadała w wywiadach jej mama. 

Po wyprowadzce z domu rodzinnego była w stałym kontakcie z rodzicami. Albo oni odwiedzali ją, albo ona ich.

Dariusz Gnatowski, Anna Wach, Anna Gnatowska, Julia Gnatowska, 2000 rok
Fot. omek Pisinski / Studio69 / Forum
Dariusz Gnatowski z żoną Anną i córką Julia, około 2000 roku

Dariusz Gnatowski, Julia Gnatowska, 29.08.2013
Fot. TRICOLORS/East News

Dariusz Gnatowski z córką na prezentacji jesiennej ramówki Polsatu, sierpień 2013

Dariusz Gnatowski o przyszłości córki. Wspierała go w walce z cukrzycą

W 2017 roku serialowy Arnold Boczek udzielił wywiadu tygodnikowi „Na żywo”. Został w nim m.in. zapytany czy marzy o wnukach. Przyznał, że wcześniej chciałby, aby Julia ustabilizowała się: ukończyła studia i znalazła sobie odpowiedniego partnera.

„Posiadanie wnuków na razie pozostaje moim cichym marzeniem. Liczę, że kiedyś się spełni”, podkreślił.

Julia Gnatowska była dla taty wielkim wsparciem, gdy w 2009 roku stwierdzono, że cierpi na cukrzycę typu 2. Wówczas musiał podjąć radykalne decyzje: zacząć przyjmować leki, zdrowo się odżywiać i postawić na aktywność fizyczną. Nie było łatwo, ale za sprawą wsparcia najbliższych udało się.

„Dzięki nim, tak naprawdę, wyszedłem na prostą”, podkreślał. „One wykonały naprawdę ciężką robotę. Stworzyły dobrą dla mnie atmosferę, wiedziały jak ze mną postępować, jak reagować na moje zmienne nastroje. Nie pozwoliły mi wpaść w depresję. Teraz podczas warsztatów, które prowadzi fundacja zawsze mówię, że jak jedna osoba w rodzinie zaczyna chorować, to tak naprawdę cała rodzina zaczyna chorować. I to rodzina musi wspomagać chorego w zmianie nawyków żywieniowych, zachęcać do ruchu, wspierać na duchu. Musi po prostu wiedzieć czym jest cukrzyca”, podkreślał w wywiadzie z Aleksandrą Jarosz dla Onetu.

Schudł 25 kilogramów. Napisał książkę „Dieta bez wyrzeczeń”, dotyczącą zdrowego stylu życia. Założył również fundację, która miała pomagać osobom cierpiącym na cukrzycę.

I to właśnie najbliżsi, w tym córka, dopingowali go, by z tej drogi już nie zawrócił...  

Dariusz Gnatowski, Julia Gnatowska, 29.08.2013
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
 

Dariusz Gnatowski z córką na prezentacji jesiennej ramówki Polsatu, sierpień 2013

Dariusz Gnatowski, Anna Wach, Anna Gnatowska, Julia Gnatowska, 07.08.2014
Fot. TOMASZ RADZIK/East News
Dariusz Gnatowski z żoną Anną i córką Julią, sierpień 2014

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.