Daniel Qczaj, Qczaj, VIVA! 14/2020
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame
O TYM SIĘ MÓWI

Daniel Qczaj szczerze o walce z nałogiem: „Nie piję już 38 dni”

Trener ma ogromne wsparcie w ukochanym partnerze

Olga Figaszewska 8 września 2022 14:57
Daniel Qczaj, Qczaj, VIVA! 14/2020
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Qczaj nigdy nie ukrywał, że trudne dzieciństwo odcisnęło na jego życiu piętno. Pamięta uzależnienie ojca, przemoc… Dwa lata temu zwierzył się, że jako mały chłopiec został wykorzystany seksualnie przez znajomego rodziny. Przez długi czas nikt nie wiedział o jego traumatycznych przeżyciach. Te demony przeszłości miały wpływ na to, jak dziś wygląda jego życie.

Qczaj w najnowszym wywiadzie w poruszających słowach opowiedział o walce z nałogiem. „Nie piję już 38 dni”, wyznał Michałowi Dziedzicowi dla Pudelka. Trener może liczyć na ogromne wsparcie ukochanego.

Daniel Qczaj walce z demonami przeszłości

Zaraża pozytywną energią, motywuje do ćwiczeń tysiące kobiet. Jest inspiracją i motywacją. Daniel Qczaj przeszedł długą drogę, by spełnić swoje marzenia. Próbował sił w wielu zawodach - był aktorem, fryzjerem, tancerzem. Dziś jest jednym z najpopularniejszych trenerów w Polsce. Sam przeżywał trudne chwile, w których potrzebował, by ktoś wyciągnął do niego pomocną dłoń. Wielu nie miało o tym pojęcia. Kilka lat temu opowiedział o walce z nałogiem alkoholowym.

„Jako 16-latek przyjechałem do Warszawy. Wyrwałem się z domu, w którym była przemoc, alkohol. Grałem w teatrze u Janusza Józefowicza, a gdy straciłem pracę z dnia na dzień, zaczęły się schody. Chlałem wino butelka za butelką. Uzależniłem się. Nie widziałem sensu życia. Miałem wiele kompleksów i zerowe poczucie własnej wartości. Nie miałem na rachunki, na prąd. Pomyślałem, że jestem dobry w sporcie i że zrobię z tego swój atut. To był strzał w dziesiątkę. Odbiłem się od dna i nie mam na co narzekać”, mówił wówczas w rozmowie z Faktem. Szczerze mówił o swoich słabościach… „Miałem problem z alkoholem. W ogóle mam problem z uzależnieniami. Alkohol był takim wyjściem, kiedy myślałem Ja jestem miernotą, jestem słaby. To były takie moment, kiedy wydawało mi się, że jestem nikim”, mówił trener w programie 20m2 Łukasza.  

Czytaj też: Mama Qczaja wymaga natychmiastowej operacji. Jednak w szpitalu nie potraktowano jej najlepiej…

Daniel Qczaj, Qczaj, VIVA! 14/2020
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

W najnowszej rozmowie z Michałem Dziedzicem, zdradził, że dziś jego ogromnym wsparciem jest ukochany partner, Tomasz. „To jest niesamowicie piękne, że Tomek wspiera mnie w mojej trzeźwości, wiedząc, że mam problem. Wiedząc, że jestem niepijącym alkoholikiem”, podkreślił w wywiadzie dla Pudelka. Qczaj zdradził, że nie pije od 38 dni i sięgnął po pomoc specjalistów.  

„Teraz, tak w ogóle? 38 dni. Tak, chodzę na spotkania AA. To jest coś, co jest w moim życiu. (...) Potrzebuję, żeby ktoś się mną zaopiekował, kiedy przychodzą demony, żebym podziękował tej destrukcji, temu alkoholowi, który był w mojej rodzinie od zawsze. To jest najdłuższy moment mojej abstynencji w ogóle, nie licząc momentu, kiedy szykowałem się do zawodów kulturystycznych”, zwierzył się.

Trener wrócił do wydarzeń z przeszłości, które położyły się cieniem na całym jego dorosłym życiu. Dwa lata temu wyznał, że w dzieciństwie został wykorzystany seksualnie przez znajomego rodziny. Pedofil wzbudzał w nim poczucie winy, manipulował emocjami. To wpływało na Daniela Qczaja destruktywnie. Aby uporać się z demonami przeszłości, odbył terapię.

„Z taką traumą nie da się uporać. Z taką traumą uczysz się po prostu żyć. To powraca w mniejszym lub większym stopniu. Ja dzisiaj mogę siebie chronić, mając świadomość taką jaką mam, będąc w psychoterapii. (...) Dążę do pozbycia się poczucia winy. Sam przed sobą stajesz i mówisz: byłeś dzieckiem, nie miałeś na to wpływu. (…)Bo pedofil działa w taki sposób, że on w dziecku to poczucie winy bardzo zakorzenia i go w tym poczuciu winy utwierdza”, dodawał w rozmowie z Michałem Dziedzicem.

Daniel Qczaj marzy teraz o tym, by jego mama wyzdrowiała. Niedawno przekazał, że lekarze zdiagnozowali u niej raka. Poprosił wtedy fanów o dobre myśli i modlitwę.  „To jest świeża sytuacja z chorobą mojej mamy. Naprawdę chwytam się wszystkiego. O Jezus, tak mi jest ciężko mówić... Nie wiem, jedni to nazywają Bogiem, inni nazywają to Allahem, trzeci nazywają to Buddą. Ja wiem, że coś jest. Czuję niesamowitą energię”, mówił w wywiadzie z reporterem Pudelka, nie potrafiąc ukryć łez.  

Życzymy dużo sił!

Źródło: Pudelek.pl  

Czytaj też: Nowe informacje o zdrowiu Tomasza Golloba. „Niedawno wszystko zaczęło wychodzić na prostą

Daniel Qczaj, VIVA! 2020 lipiec
Fot. FOT. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

TAGI #Qczaj
18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-30% od AVA
-30% od AVA
AVA- to co najlepsze w naturze... więcej»
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
+
-30% od AVA
Online

AVA- to co najlepsze w naturze połączone z możliwościami współczesnej biotechnologii,  pielęgnacja wszech czasów. Rabat 30% na cały asortyment na ava-kosmetyki.pl. Przy zakupach za min. 150 zł przesyłka gratis. Oferta nie łączy się z innymi promocjami.  

Najniższa cena pianki ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 31,90 zł. 

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 22,33 zł.  

Najniższa cena dezodorantu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 32,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 23,03 zł.

Najniższa cena kremu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 44,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 32,43 zł.


Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
-20% przy zakupach za min. 250 zł
-20% przy zakupach za min. 250 zł
Rabat 20% dla wszystkich klien... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min. 250 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% dla wszystkich klientów przy zakupach za min. 250 zł. Oferta obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz na www.intimissimi.com, nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły w sklepach i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
Wybrane marki nawet do -40%
Wybrane marki nawet do -40%
Twoje ulubione produkty w wyją... więcej»
Zobacz
+
Wybrane marki nawet do -40%
Online

Twoje ulubione produkty w wyjątkowych cenach. Rabat do -40% na wybrany asortyment dostępny na cocolita.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
do -40%
do -40%
Rabat do -40% na wszystkie but... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
do -40%
Online

Rabat do -40% na wszystkie buty i torebki z kodem: ZAKUPY. Oferta dostępna sklep.carinii.com.pl. Szczegóły na stronie.  

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 649 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 519,20 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
-25% na wszystko
-25% na wszystko
Rabat 25% na całą ofertę MEFEM... więcej»
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
+
-25% na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 25% na całą ofertę MEFEMI w cenie regularnej. Promocje na stronie www nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Rabat 25% na zakupy za minimum... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO25
Zobacz
+
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Online

Rabat 25% na zakupy za minimum 499 zł w sklepie internetowym www.karcher.pl. Oferta dotyczy produktów nieprzecenionych z kategorii Home&Garden i nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO25
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.