Avril Lavigne
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Avril Lavigne nie żyje?! Podobno od szesnastu lat zastępuje ją... sobowtór

Fani mają masę argumentów na poparcie tej teorii

Gabriela Czernecka 27 września 2019 18:49
Avril Lavigne
Fot. Getty Images

Czy Avril Lavigne nie żyje? Teoria spiskowa stworzona na temat znanej wokalistki cieszy się w sieci ogromną popularnością. Choć sama artystka zdecydowała się skomentować te doniesienia stanowczo im zaprzeczając, fani nie mają wątpliwości, że ich idolka zmarła ponad szesnaście lat temu lub po prostu porzuciła show-biznes, a swój wizerunek i reputację przekazała tajemniczej blondynce… Jaka jest prawda? 

Czy Avril Lavigne nie żyje?

Po raz pierwszy teoria spiskowa na temat śmierci Avril Lavigne pojawiła się w 2005 roku i od tamtej pory regularnie przypominana jest przez internautów. Według niej, Avril Lavigne zmarła w 2003 roku i od tamtej pory zastępowana jest przez sobowtórkę o nazwisku Melissa Vandella. Krótko po wydaniu debiutanckiej płyty Let Go Avril miała odebrać sobie życie, bo nie poradziła sobie z presją sławy. Wytwórnia, by nie tracić zysków z ogromnego sukcesu wokalistki, postanowiła ją zastąpić. 

Szybko powstały zdjęcia, mające udowadniać tę teorię. Komentowano kształt brwi, nosa czy ust gwiazdy. Według sympatyków tej teorii nie chodzi jednak tylko o zmiany w wyglądzie, których mogła dokonać za pomocą operacji plastycznych, ale także o charakter pisma i zachowanie sobowtórki Avril Lavigne

Dowodem na to miała być także kolejna płyta gwiazdy, Under My Skin. Album zawierał bardzo mroczne utwory o zagubieniu, samotności, lęku i… śmierci. Szczególnie wyróżniał się utwór Forgotten z poruszającym tekstem: „Muszę odejść. Nie ma sensu myśleć o wczorajszym. Teraz już jest za późno. Już nigdy nie będzie tak samo” czy utwór Take me away: „Nie mogę sobie poradzić z tym zamieszaniem. Nie jestem w stanie, przyjdź i zabierz mnie stąd. Czuję jakbym była całkiem sama”. 

Na tym fani jednak nie poprzestali. Kolejnym dowodem na to, że Avril Lavigne nie żyje, a zastępuje ją sobowtórka, miała być wydana przez nią płyta w 2007 roku, kiedy to Avril (a może Melissa?) pokazała światu swój nowy wizerunek - bardziej popowy i komercyjny. Wokalistka przefarbowała się też na blond i zmieniła styl. Co ciekawe, dopiero po latach na jaw wyszło, że sensację nakręcił autor bloga AvrilEstaMorta, który pisał, że Avril i Melissa tak naprawdę były przyjaciółkami: „Któregoś dnia, kiedy były w studiu, Avril namówiła koleżankę, żeby coś zaśpiewała i okazało się, że dziewczyna może pochwalić się silnym głosem, którego barwa po lekkich przeróbkach zbliżona jest do Lavigne”, czytamy.

Mężczyzna pisał, że gdy Avril pracowała nad drugą płytą zmarł jej ukochany dziadek. To był dla niej ogromny cios, po którym nie potrafiła się podnieść. Do tego doszła ogromna presja sławy. Wpadła w depresję, zaczęła uciekać przed światem. W końcu zdecydowała się popełnić samobójstwo. Według blogera właśnie wtedy wytwórnia uznała, że po prostu zastąpi piosenkarkę jej sobowtórką. Dopiero po latach na jaw wyszło, że brazylijski bloger kłamał, by pokazać, jak łatwo ludzie wierzą w to, co przeczytają. Mimo to niektórzy nadal twierdzą, że Avril Lavigne nie żyje, a teoria spiskowa wciąż cieszy się ogromną popularnością. Jak komentuje ją sama gwiazda?

Przez lata nie chciała odnosić się do tych spekulacji, co podobno jeszcze bardziej wzmogło podejrzenia, co do jej osoby. W końcu zapytana o tę teorię w 2017 roku wprost odpowiedziała: „Niektórzy ludzie twierdzą, że nie jestem prawdziwą Avril, co jest dziwne! Dlaczego w ogóle tak myślą?” i... wybuchnęła śmiechem. Poniżej możecie zobaczyć jeden z wielu filmów, w którym fani próbują potwierdzić szokującą teorię blogera.  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.