forum-0427036230, Klaudia Carlos
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Dla kariery naukowej odsunęła telewizję na dalszy plan... Co dziś robi Klaudia Carlos?

Prezenterka o portugalskich korzeniach była dużą gwiazdą TVN i TVP

Rafał Kowalski 24 lutego 2021 17:55
forum-0427036230, Klaudia Carlos
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Niemal 30 lat pracy w mediach zaowocowało w przypadku Klaudii Carlos ogromną sympatią widzów. Niestety, od jakiegoś czasu, tym widzom, którzy śledzą tylko główne kanały, trudno oglądać prezenterkę o portugalskich korzeniach. Okazuje się, że występowanie na wizji zeszło w życiu 46-letniej dziennikarki na dalszy plan.

Kariera Klaudii Carlos. Czym zajmuje się obecnie?

Choć Klaudia Carlos ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu, Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie a dopiero później Podyplomowe Studia Dziennikarskie na UAM w Poznaniu, karierę zawodową 46-latka rozpoczęła od pracy w telewizji. Pierwsze zajęcie w TVP Warszawa połączyło jednak zgrabnie obie pasje gwiazdy. Tworzyła ona bowiem przez trzy lata jeden z programów o tytule Pokochać taniec.

Klaudia Carlos w studiu Faktów, 2000, TVN
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Nastał rok 1997 i widzowie dostali pierwszą szansę, by poznać Klaudię Carlos od innej strony. 46-latka została w TVN prowadzącą serwis sportowy i tak bardzo się w tym sprawdziła, że piastowała wspomniane stanowisko aż do 2011 roku.

W międzyczasie widzieliśmy ją też w roli prowadzącej programy takie jak: Salon piękności czy Notatnik Klaudii, w którym pokazywana była kobieca strona Warszawy. Dziennikarka zgodziła się też na kilka propozycji aktorskich, rozbieraną sesję w styczniowym numerze Playboya 2004 oraz udział w pierwszej edycji Tańca z gwiazdami, gdzie zajęła z Rafałem Maserakiem 6. miejsce.

Klaudia Carlos, Rafał Maserak, Taniec z gwiazdami
Fot. Pawel Terlikowski / Forum

We Wrześniu 2011 roku przeszła do TVP, gdzie była gospodynią takich tytułów jak Kawa czy herbata, Puls Polski czy Linia Zdrowia. Dziś Klaudia Carlos nie odcina się od telewizji zupełnie, ale jej kariera medialna ucichła. Jedyną stacją, gdzie pojawia się od czasu d czasu w magazynach Halo Polonia i Polonia 24 jest TVP Polonia.

Przez resztę czasu ulubienica widzów niejako wróciła do korzeni i spełnia się w nauce i sztuce  jako doktor nauk humanistycznych, wykładowczyni Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prodziekan Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca.

Życie prywatne Klaudii Carlos, nowe zdjęcia

Prywatnie prezenterka i dziennikarka, której tata jest z pochodzenia Portugalczykiem, od 1993 roku jest żoną śpiewaka operowego Dariusza Macheja. Para doczekała się dwójki dzieci. Antoni ma dziś 24 lata, a Maria 11.

Ostatnie zdjęcie Klaudii Carlos jakie znaleźliśmy w sieci pochodzi z października 2019, kiedy to prezenterka prowadziła imprezę z okazji zakończenia konkursu Inicjatywa doskonałosci - uczelnia badawcza' na Zamku Królewskim w Warszawie.

Czy Waszym zdaniem dziennikarka mocno się zmieniła? 

Klaudia Carlos, co dziś robi
Fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.