Reklama

W momencie, gdy świat z uwagą śledzi konklawe w Watykanie, Cezary Żak postanowił rozbawić swoich fanów. Opublikował zdjęcie, na którym – jako serialowy ksiądz Piotr Kozioł – pozuje w papieskiej sutannie. Internet oszalał: „Ojciec Święty z Wilkowyj”!

Reklama

Konklawe w Watykanie i zaskakujący żart Cezarego Żaka

7 maja 2025 roku w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie rozpoczęło się konklawe, które ma na celu wybór nowego papieża po śmierci Franciszka. Cały świat zwrócił uwagę na to doniosłe wydarzenie. Tymczasem Cezary Żak, znany polski aktor, postanowił dodać do tej poważnej chwili nieco humoru. Tego samego dnia opublikował w swoich mediach społecznościowych fotomontaż, na którym pozuje w papieskiej sutannie z krzyżem na piersi i poważną miną.

Do zdjęcia dodał podpis:
„Tak tylko na próbę, dla żartu, chociaż…”

Publikacja natychmiast wywołała poruszenie wśród internautów, a szczególnie wśród fanów kultowego serialu „Ranczo”.

Zobacz też: Cezary Żak opublikował w sieci zdjęcie z serialową Michałową. Fani wieszczą powrót Rancza

Fotomontaż w papieskiej sutannie – kim jest Piotr Kozioł z „Rancza”?

Cezary Żak przez lata wcielał się w serialu „Ranczo” w dwie bliźniacze postacie – księdza Piotra Kozioła oraz wójta Pawła Kozioła. Obie role zdobyły ogromną sympatię widzów. W toku kolejnych sezonów postacie osiągały coraz wyższe urzędy – serialowy wójt został prezydentem Polski, a jego brat ksiądz – biskupem.

Żartobliwa grafika aktora przypomniała fanom właśnie tę drugą postać. Piotr Kozioł jako Ojciec Święty? Choć to fikcyjny scenariusz, wielu internautów natychmiast uznało, że taki obrót spraw w Wilkowyjach byłby całkiem możliwy.

Zobacz też: „Przygoda dobiegła końca”. Emocjonalny wpis Nataszy Urbańskiej zatrzymał fanów – Tomson i Baron nie zostali pominięci

Fani „Rancza” zachwyceni: „Kariera z Wilkowyj w dobrą stronę”

Pod grafiką Żaka na Instagramie błyskawicznie pojawiły się setki komentarzy. Fani z humorem komentowali „awans” Piotra Kozioła, wskazując, że jego droga od skromnego księdza do papieża to kontynuacja typowego dla „Rancza” tempa rozwoju kariery.

Komentarze mówiły same za siebie: „Ojciec Święty Piotr Kozioł”, „Kariera z Wilkowyj poszła w dobrą stronę”, „Papież i prezydent. Mogłoby być ciekawie”, „I Michałowa na sekretarza, wszystko pozamiatane”, „Jedyny słuszny wybór”.

Grzegorz Wons Cezary Żak Marta Lipinska17.07.2007 plan filmu - Ranczo Wilkowyje
Grzegorz Wons Cezary Żak Marta Lipinska, 17.07.2007 plan filmu - Ranczo Wilkowyje Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Michałowa, papież i prezydent – internetowa burza po poście Żaka

Wielu internautów wspominało także inne postacie z „Rancza”, zwłaszcza Michałową, graną przez Martę Lipińską. To właśnie ona była gospodarzem na plebanii, a jej lojalność i oddanie księdzu Koziołowi stały się tematem licznych żartów i memów.

Jeden z internautów napisał:
„Michałowa na pewno byłaby dumna!”, a inny dodał: „A Michałowa tak marzyła, by być chociaż gospodynią kanonika czy prałata, a tu taka heca”.

Post Żaka stał się hitem, pokazując, jak wielki sentyment i sympatia wciąż towarzyszą serialowi „Ranczo” – nawet wiele lat po zakończeniu jego emisji.

Zobacz również: Justyna Steczkowska opublikowała nagranie z próby i się zaczęło. Pojawiła się lawina komentarzy, internauci nie kryją emocji

Humor i sentyment – jak „Ranczo” wciąż porusza fanów

Choć żart Cezarego Żaka powstał z okazji poważnego wydarzenia w Kościele katolickim, jego forma została odebrana jako sympatyczna i pełna dystansu. Aktor, rzadko wypowiadający się na tematy społeczne, pokazał raz jeszcze swój charakterystyczny styl – oparty na inteligentnym humorze i odwołaniach do swojej twórczości.

Reklama

Serial „Ranczo”, dostępny m.in. na platformie vod.tvp.pl, wciąż cieszy się ogromną popularnością, a postacie z Wilkowyj nadal żyją w pamięci widzów. Opublikowana przez Żaka grafika jedynie potwierdziła, że dla wielu Polaków Piotr Kozioł naprawdę mógłby zostać Ojcem Świętym – przynajmniej na ekranie.

Reklama
Reklama
Reklama