Cezary Pazura, Viva! październik 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O NIM JEST GŁOŚNO

„Wódeczka z komornikiem była na porządku dziennym”. Cezary Pazura wspomina trudne początki kariery…

Weronika Kostyra 30 października 2017 08:45
Cezary Pazura, Viva! październik 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

 

We właśnie opublikowanej autobiografii „Byłbym zapomniał…” Cezary Pazura zdradza swoje największe sekrety. Aktor bez owijania w bawełnę opisuje dzieciństwo, blaski i cienie kariery aktora, a także nieznane wcześniej fakty ze swojego życia prywatnego. Okazuje się, że biografia aktora, znanego z wielu ról komediowych, pełna jest dramatycznych czy nawet tragicznych wydarzeń

 

Cezary Pazura nie miał łatwo

Niewiele osób wie, że Cezary Pazura jest ojcem dorosłej córki Anastazji, którą wychowywał praktycznie sam. Nawet kiedy jego kariera aktorska rozwijała się i zyskał popularność, jego życie nie przypominało hollywoodzkiego snu. W polskich warunkach życie gwiazdora nie jawiło się w kolorowych barwach: „Zawsze była Anastazja, przedszkole, potem szkoła, zawsze byli rodzice, ich choroby i zmartwienia… Wszystko ze sobą pogodzić, poukładać i zabezpieczyć — to było moje zadanie. Zarabiałem, ale ciągle pożyczałem, bo wciąż było mało na wszystkie życiowe konieczności, pisze Pazura.

 

Wcale nie było mu łatwo pod względem finansowym. Z kłopotami radził sobie dzięki swojemu urokowi osobistemu: Wódeczka z komornikiem w Łodzi była na porządku dziennym. Facet miał serce, trzeba przyznać. I cierpliwość. Zawsze czekał, prolongował, kiedy nie miałem czym zapłacić, a nawet swoją flaszkę przynosił, jak w moim portfelu wyło echo. Siadał i płakał ze mną, bo lubił moje filmy.

 

Trudno sobie wyobrazić, że tak wyglądała rzeczywistość aktora, który był lubiany i rozpoznawany w całym kraju: „Przepaść między medialnym szałem na moim punkcie a tą dojmującą życiową pustką, bidą i problemami była wielka i towarzyszyła mi przez wiele lat. Malutkie dziecko na rękach, które trzeba nakarmić, oprać, dopieścić, a z drugiej strony pisk tych wszystkich dziewczyn włamujących się do hotelowych pokoi, żeby tylko dotknąć, żeby zobaczyć. Taa… Bycie „idolem” to ciężki kawałek chleba. Nawet nad Wisłą”, stwierdził gorzko Cezary Pazura.

 

Cezary Pazura książka autobiografia
Fot. Materiały prasowe

 

Zobacz także: „Ona wykupiła bilet w jedną stronę. Zabraniając jej pić i ćpać, staniesz się jej największym wrogiem”. Cezary Pazura wyjawia bolesne sekrety swojego pierwszego małżeństwa

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.