Cezary Pazura, Viva! październik 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Dramatyczna historia pierwszego małżeństwa Cezarego Pazury: alkohol, narkotyki i... próba samobójcza. Jak aktor poradził sobie z traumą?

Konrad Szczęsny 2 października 2017 17:30
Cezary Pazura, Viva! październik 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Ta historia do dziś budzi duże emocje. Mało kto pamięta, że Cezary Pazura, dziś szczęśliwy u boku żony Edyty, ma za sobą traumatyczne przejścia związane z pierwszym małżeństwem. Jego żona, Żaneta, nie dość, że tkwiła w szponach nałogów, to jeszcze w pewnym momencie po prostu zniknęła. Aktor z dnia na dzień musiał sprostać rodzicielskim obowiązkom i samotnie wychowywać córkę Anastazję. 

 

Polecamy też: Cezary Pazura o żonie: „Czułem, że mam diament. Tylko dlaczego został oszlifowany w taki bolesny sposób?”

 

Pierwsze małżeństwo Cezarego Pazury z Żanetą 

 

Poznali się w 1986 r. na warsztatach aktorskich w Łazach. Żaneta miała wówczas zaledwie 16 lat. Cezary Pazura zaś 24.

Tego samego dnia poszliśmy do łóżka, wieczorem Czarek mi się oświadczył, a rano chcieliśmy już wziąć ślub”, opowiadała w jednym z wywiadów dziewczyna. Wersja aktora wyglądała jednak inaczej: twierdził on, że dopiero po jakimś czasie spotkali się w Łodzi i poszli na randkę.

Jakiś czas potem spotkałem ją na Piotrkowskiej i zaprosiłem na kawę. Na drugi dzień rano zapytałem, czy nie chciałaby zostać moją żoną, a ona tylko kiwnęła głową i powiedziała: „uhm”, opowiadał aktor. Ślub wzięli trzy lata później, gdy ukochana aktora osiągnęła pełnoletność. Pobrali się 1 kwietnia 1989 r. Kilka miesięcy później zostali rodzicami córeczki, której dali na imię Anastazja.

 

Zobacz też: Nikt nie dawał im szansy: Edyta i Cezary Pazurowie są razem już niemal 10 lat!

 

Rozstanie Cezarego Pazury i żony Żanety

 

Przez jakiś czas wydawało się, że tworzą szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Jednak rosnąca sława Cezarego Pazury, związana z sukcesem takich filmów, jak „Kroll” i "Psy” sprawiła, że jego żona zachłysnęła się popularnością męża. Jednak nie dane było jej spędzanie czasu na salonach, z uwagi na małą córeczkę,
z którą mieszkała w Łodzi. Musiała się nią opiekować, tym bardziej, że z uwagi na zobowiązania zawodowe Cezary Pazura coraz częściej wyjeżdżał do Warszawy. Zaczęła zatem szukać wrażeń w dwóch modnych wówczas łódzkich klubach: Bagdadzie i Dadzie. Początkowo plotkowano jedynie, że siada przy barze
z drinkiem w ręku i rozmawia z nieznajomymi. Później schadzki przybrały na intensywności, do alkoholu doszła marihuana oraz inne używki. Oczywiście w męskim gronie, co budziło duże kontrowersje wśród znajomych pary i mieszkańców Łodzi. Tym bardziej, że małą Anastazją zajmowała się mama Żanety. W końcu aktor dostrzegł, że jego żona jest w szponach nałogu i nie radzi sobie z żadnymi obowiązkami. Finał ich pięcioletniego małżeństwa był dramatyczny: w 1994 roku, z dnia na dzień, partnerka aktora zniknęła, pozostawiając Cezarego Pazurę samego z małą córką. Ucięła z nimi wszelki kontakt i zrzekła się praw do opieki nad dzieckiem. Aktor nagle musiał zająć się, poza karierą, także malutką Anastazją.

Nastka była ciągle ze mną, a ja przeżyłem taki szok, że nie jadłem i prawie nie spałem, bo jedno mrugnięcie córeczki stawiało mnie od razu na równe nogi. I wszystko musiało chodzić jak w zegarku. Córka była ze mną w teatrze, na próbach, w bufecie, garderobie, ciągle gdzieś pod pachą. Chodziliśmy na spacery, czytałem jej książki, usiłowałem gotować. Pamiętam prane w kółko, gotowane, suszone i prasowane pieluchy tetrowe”, opisywał w jednym z wywiadów.

 

Cezary Pazura, Anastazja Pazura
Fot. STUDIO 69

Cezary Pazura z Anastazją, córką z pierwszego małżeństwa

 

Polecamy też: Córka Cezarego Pazury poszła w ślady ojca! Anastazja zagrała w popularnym serialu

 

Cezary Pazura chciał popełnić samobójstwo

 

Sytuacja wydawała się dramatyczna. Ilość obowiązków i liczne zobowiązania finansowane sprawiły, że aktor zaczął rozważać... samobójstwo!

Byłem w okropnej sytuacji. Sam z dzieckiem, z długami. Chciałem się targnąć na życie. Uratował mnie mój przyjaciel, Olaf Lubaszenko”, zwierzył się po latach Cezary Pazura.

 

Koniec końców poradził sobie z traumą i po kolejnym nieudanym małżeństwie (z Weroniką Marczuk), znalazł szczęście u boku poznanej w pociągu Edyty Pazury, z którą w tym roku świętowali dziesiątą rocznicę związku!

 

Co stało się z pierwszą żoną Cezarego Pazury, Żanetą?

 

Wbrew temu, co pisano w mediach kilka lat temu, pierwsza żona Cezarego Pazury żyje. Mieszka wraz z matką oraz 12-letnią córką na osiedlu Karolew w Łodzi, na którym przez pierwsze lata małżeństwa żyła z początkującym wówczas aktorem. Jest bezrobotna. Nie posługuje się nazwiskiem byłego partnera. Choć bardzo długo nie mogła poradzić sobie z nałogiem, udało jej się w końcu pokonać demony przeszłości, m.in. dzięki terapii w monarowskim ośrodku w Sokolnikach pod Łodzią. Niestety, nigdy nie szukała kontaktu z córką. Nie przeszkodziło to jednak Anastazji wyrosnąć na samodzielną i piękną kobietę, która spełnia się zawodowo.

 

Polecamy też: Smutne życie Keanu Reevesa: śmierć dziecka, ukochanej partnerki i najlepszego przyjaciela. Aktor kończy 53 lata

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.