Celine Dion, 1 lipca 2019 rok
Fot. Mehdi Taamallah/NurPhoto via Getty Images
O tym się mówi!

Celine Dion przerwała milczenie o swoim stanie zdrowia. Jej słowa nie pozostawiają żadnych złudzeń

"Będę się czołgać"

Aleksandra Frankowska 24 maja 2024 20:48
Celine Dion, 1 lipca 2019 rok
Fot. Mehdi Taamallah/NurPhoto via Getty Images

Celine Dion od pewnego czasu walczy z jedną z najrzadszych chorób neurologicznych na świecie. Nie usłyszmy już jej podczas koncertu na żywo. W sieci pojawił się właśnie zwiastun nowego  filmu dokumentalnego o wokalistce, w którym wprost mówi o tym, jakie są rokowania i co ją czeka. 

Celine Dion o swoim stanie zdrowia

Wokalistka wystąpiła w najnowszym filmie dokumentalnym o sobie samej pt. "I Am: Celine Dion". Opowiada w nim o swojej karierze muzycznej i najważniejszych wydarzeniach, ale i trudnościach. Mijają dwa lata, odkąd u artystki zdiagnozowano nieuleczalny zespół sztywnego człowieka. Choroba powoduje skurcze strun głosowych i utrudnia jej poruszanie się. Dion odwołała wszystkie swoje koncerty i chociaż fani liczą na to, że jeszcze kiedyś zobaczą ją na scenie, ona nie pozostawia złudzeń. Już nigdy nie wystąpi przed publicznością.

Celine Dion, 2019 rok
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

ZOBACZ TEŻ: Gdy Agata Buzek zachorowała, lekarze załamywali ręce. Dzięki wsparciu rodziców przetrwała najtrudniejszy okres w życiu

"Jeśli nie będę mogła chodzić, będę się czołgać"

W filmie we łzach opowiada o chorobie, która zdeterminowała jej życie. Każdy dzień to walka i praca nad samą sobą.

"Jeśli nie będę mogła biegać, będę chodzić. Jeśli nie będę mogła chodzić, będę się czołgać. Nie zatrzymam się" - mówi płacząc.

Odkąd zdiagnozowano u niej chorobę, artystka bardzo wycofała się z życia publicznego. Niespodziewanie pojawiła się podczas nagród Grammy, zachwycając publiczność wyglądem i świetną formą. Towarzyszył jej najstarszy syn. 

Celine Dion, 2019 rok, Paryż
Fot. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images

CZYTAJ: On oddał jej nerkę, ona zostawiła dla niego Stany. Oto historia miłości Tiny Turner i Erwina Bacha

"Ostatnie kilka lat było dla mnie wyzwaniem, podróżą — od odkrycia mojej choroby, do nauczenia się, jak z nią żyć i radzić sobie z nią, ale nie pozwolić, by mnie zdefiniowała" — mówi gwiazda w zwiastunie.

Premiera filmu będzie miała miejsce 25 czerwca na Amazon Prime. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.