Wojciech Modest Amaro, Viva!, maj 2014
Fot. Kamil Grygoruk
Historia miłości

„Byłem gotowy przekopać pół świata, żeby zdobyć jej numer”. Oto historia miłości Wojciecha i Agnieszki Amaro

Szef kuchni od 11 lat jest w szczęśliwym małżeństwie

Marta Nawacka 12 lutego 2023 11:14
Wojciech Modest Amaro, Viva!, maj 2014
Fot. Kamil Grygoruk

Dla większości osób jest „piekielnym" szefem kuchni, który słynął ze swojej srogości w programie „Hell's kitchen”. Prywatnie pokazuje jednak zdecydowanie łagodniejsze oblicze... Wojciech Modest Amaro jest szczęśliwym mężem i ojcem, a rodzina jest dla niego najważniejsza. Ze swoją ukochaną, Agnieszką, w 2012 roku powiedzieli sobie sakramentalne „tak". Mężczyzna nie ukrywa, że oboje wraz z żoną są bardzo wierzący. A jak się poznali? Poznaj ich historię miłości!

Wojciech Modest Amaro i Agnieszka Amaro – jak się poznali?

Para jest małżeństwem od 2012 roku i bez wątpienia stanowi jedną z najbardziej tajemniczych w polskim show-biznesie. Wojciech Modest Amaro i jego żona bardzo dbają o swoją prywatność, a o ich życiu wiadomo niewiele. Rzadko też pokazują się razem publicznie. O pierwszym spotkaniu przyszłego męża, Agnieszka Amaro mówiła w wywiadzie dla VIVY!: „To było w restauracji Jana Wejcherta w pałacyku Sobańskich. Po kolacji, na prośbę gości, z którymi siedziałam przy stoliku, Modest pojawił się na sali. Spojrzeliśmy wtedy na siebie po raz pierwszy w życiu. Sytuacja była trochę niezręczna, ponieważ nie byliśmy sami. Ale nasze spojrzenia mówiły już dużo. Właściwie to ja natychmiast poczułam – i wiem, że Modest wyczuł to również – że to jest to. Pamiętam jeszcze mocny uścisk Modesta na koniec”, czytamy.

Jak mówił kucharz w rozmowie z VIVĄ!, pół życia szukał idealnej kobiety, tej jedynej. Okazała się nią Agnieszka. „Ujęło mnie, że naprzeciwko siedzi piękna kobieta, która nie ma na sobie żadnej biżuterii i jak patrzę na jej skórę, to ona jest biżuterią. Wszystko jest po prostu perfekcyjne. To spojrzenie dopowiedziało mi resztę. Straciłem całą moc mówienia, co mi się nie zdarza. Zrozumiałem, że dzieje się ze mną coś… gruntownego. I tyle. Jedyna rzecz, której chciałem, to więcej, więcej, więcej i więcej. Dławiła mnie tylko myśl, że gdybym ja został z jej wizytówką w ręku, to już, w tej chwili, pisałbym do niej, a tak musiałem mordować się z wizją, co mnie czeka, jeśli mój telefon będzie milczał. Ale byłem gotowy przekopać pół świata, żeby zdobyć jej numer”.

Po pierwszym poznaniu kobieta wysłała do Wojciecha wiadomość i... pisali ze sobą do rana. Para wciąż ma telefon, na którym została zapisana ta korespondencja. „Długo był zepsuty, ale go naprawiłem i trzymam w zasięgu ręki, bo lubię myśleć, że jest w nim zapisana cała nasza historia”, mówił były prowadzący „Hell's kitchen”.

Uczucie między tym dwojgiem pojawiło się właściwie od razu. Zarówno Wojciech, jak i Agnieszka od pierwszej chwili wiedzieli, że chcą spędzić ze sobą życie. „Po tamtym wieczorze nie widzieliśmy się tydzień, bo Modest gdzieś wyjechał. I przez ten cały tydzień, przez telefon, opowiedzieliśmy sobie wszystko. Kiedy do niego później przyjechałam, powiedziałam: „Ty jesteś mój. Ja to czuję. Jesteś mój, po prostu”. Ten tekst wielokrotnie pojawia się w naszym życiu: „Pamiętaj, bo ty jesteś mój”. Jeżeli człowiek wie, że to jest ta osoba, wie, jak ma wyglądać dalej życie, to cała reszta, wszystko, co jest obok, nie liczy się tak naprawdę”, mówiła w wywiadzie dla VIVY!.

„Spotykasz kogoś i wiesz wszystko, wiesz od razu. Nie ma żadnych wątpliwości, żadnego wahania. Na drugi dzień możesz zaczynać wspólne życie, jazdę na całość. Uruchamiasz cały scenariusz życzeniowo-marzeniowy i dajesz się porwać. Jest w tym taka moc, że niczym się nie przejmujesz”, dodał jej mąż.

Czytaj też: Drugi mąż Bogumiły Wander wiedział o jej romansie, woził na schadzki z kochankiem

Agnieszka Amaro, Wojciech Modest Amaro, Viva! 11/2014
Fot. KAROL GRYGORUK/SHOOTME

Agnieszka Amaro i Wojciech Modest Amaro w sesji dla magazynu VIVA!, 2014 rok

Wojciech i Agnieszka Amaro – dzieci 

Para wychowuje razem czwórkę dzieci: córki Karolinę i Zuzannę oraz synów Nicolasa i Gabriela Charbela. Narodziny Nicolasa przysporzyły im jednak nie tylko mnóstwo radości, ale też dramatycznych chwil... „Na szpitalnym korytarzu podchodzi do mnie lekarz i mówi: „Dziecko przeżyje, ale żona chyba nie””, wspomina ten dzień Wojciech Amaro w rozmowie z VIVĄ!. „Wtedy pierwszy raz – i chyba jedyny – widziałam Modesta, który płacze z przerażenia. Nie wiedział, co ma zrobić, był zrozpaczony. Ja byłam w krytycznym stanie, Nicolas jeszcze się nie urodził, a on musiał wrócić do domu i powiedzieć córkom, że nie wie, co będzie z mamą, a w zasadzie to w ogóle nie wie, co się dzieje. Później, biedny, tylko biegał między intensywną terapią, gdzie ja leżałam, a oddziałem z inkubatorami dla wcześniaków. I stanął na wysokości zadania w sposób absolutny. Siedział przy moim łóżku kilkanaście godzin dziennie. Nie było mu łatwo”, dopowiedziała Agnieszka.

Oboje są mocno wierzący, a wiara pomogła im przetrwać trudne chwile. „Jestem osobą wierzącą, więc dla mnie mnóstwo rzeczy wynika z wiary. Staram się pokazać, że mimo ciężkich sytuacji ja tę wiarę mam po to, żeby mi w takich chwilach pomagała. To nie są puste słowa. Jeśli mówię, że będzie dobrze, to znaczy, że na pewno będzie dobrze”, wyznał kucharz w wywiadzie dla VIVY!.

Agnieszka Amaro musiała być operowana i nie było gwarancji, że uda jej się przeżyć. Mężczyzna uparł się, że musi w takim razie być w tym czasie przy żonie, a lekarze wyrazili na to zgodę. „Poprosili go tylko, żeby nie patrzył na lewą stronę, tę operowaną, bo zwyczajnie bali się, że im tam zemdleje. Ale Modest oczywiście popatrzył i myślę, że taki widok żony zostanie w nim do końca życia”, dodała żona Wojciecha Modesta Amaro.

W pewnym momencie w życiu Wojciecha Amaro pojawiło się uczucie pustki. Przyznawał, że nie umiał odnaleźć w życiu satysfakcji. "W ogóle nie było u mnie tego balansu. Żyjemy w takich czasach, że sami się nakręcamy i wmawiamy sobie różne rzeczy: muszę być w pracy codziennie pierwszy i wyjść ostatni, jestem zajęty i nie mam czasu porozmawiać z rodziną, mam tyle obowiązków, że nie mogę przyjechać na urodziny dziecka i proszę, by najbliżsi zostawili mi kawałek tortu na później. Jak patrzę na to z dystansu, to są absurdalne sytuacje, ale one były moim udziałem. Brakowało mi poukładania, myślenia, zdrowego spojrzenia", mówił w rozmowie z Michałem Misiorkiem dla Plejady w 2018 r.

Zarówno szefowi kuchni, jak i jego żonie pomogła wiara. Dziś dla małżonków na pierwszym miejscu jest rodzina i czas spędzany wspólnie z najbliższymi, a także ich duchowa ścieżka. "Nie nawróciłem się, tylko zostałem przywrócony do wiary, bo moje dzieciństwo zawsze kręciło się wokół Kościoła. Byłem ministrantem, potem lektorem, fragmenty Pisma Świętego czytałem jeszcze w szkole średniej. Odnalezienie na nowo wiary pozwoliło mi zmienić spojrzenie na wiele rzeczy. I czuję się z tym bardzo dobrze", mówił Wojciech Modest Amaro w wywiadzie dla "Party".

Małżeństwo podkreśla w wywiadach, że czas spędzany z dziećmi, w gronie rodzinnym, jest dla nich priorytetowy. „Ostatnio spędziliśmy wspaniałą rodzinną niedzielę. Od samego początku umówiliśmy się, że niedziela jest wolna, tylko dla nas (...) Ta była wyjątkowa, bo pierwszy raz od dawna byliśmy razem, najpierw na mszy, potem w domu, gdzie oglądaliśmy kanonizację Jana Pawła II w relacji z Watykanu”, opowiadała Agnieszka Amaro. 

W takie dni cała rodzina uwielbia po prostu ze sobą być, przy okazji ciesząc się leniwym, wspólnie przygotowywanym śniadaniem. „Najważniejsze jest to, że możemy być wszyscy razem. I jak już jesteśmy razem, to każdy wyjmuje z lodówki swoje ulubione przysmaki albo coś przygotowuje (...) Siedzimy przy stole dwie, trzy godziny, rozmawiamy, opowiadamy, słuchamy. Dzieci są bardzo stęsknione za Modestem. Nawet jak przychodzi późno, o pierwszej, drugiej nad ranem, to potrafią wyjść z łóżka, zaspane jak kreciki, poprzytulać się, pocałować, wymruczeć: „A co u ciebie?” i wrócić pod kołdrę. Fajnie być razem, po prostu. Jesteśmy wtedy szczęśliwi i ta niedziela wydaje się taka długa”, dodała kobieta. 

Zobacz także: Poznał ją, gdy była dzieckiem... Oto historia miłości Michała i Aleksandry Żebrowskich

„Byłem gotowy przekopać pół świata, żeby zdobyć jej numer”. Oto historia miłości Wojciecha i Agnieszki Amaro
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Wojciech i Agnieszka Amaro, 24.11.2022 r. 

Jak zmieniło się życie Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro?

Jeszcze do niedawna szef kuchni zajmował się prowadzeniem restauracji Atelier Amaro, która została nagrodzona gwiazdką Michelin. Do zamknięcia miejsca przyczyniła się pandemia, a wraz z powrotem na ścieżkę duchowości, Wojciech Modest Amaro postanowił całkowicie zmienić swoje życie. Dziś restaurator wraz z żoną skupiają swoją energię wokół nowego przedsięwzięcia. Swój azyl znaleźli niedaleko od Warszawy. Tam prowadzą nie tylko swój dom, ale i doglądają farmy. Od niedawna chętni goście mogą odwiedzić małżonków w miejscu ich zamieszkania i tam zjeść serwowane przez szefa kuchni potrawy. 

"Do gastronomii, którą mieliśmy w głowach, wróciliśmy dwa miesiące temu. Farm Dining, czyli spotkanie u nas na farmie z gośćmi. To jest taki nowy wymiar, bo zapraszamy do naszego domu, do naszego życia i dzielimy się tym, co mamy. To jest tylko 12 osób", mówił Amaro w wywiadzie, którego udzielił w listopadzie w "Pytaniu na śniadanie". Szef kuchni powołał również do życia dwie fundacje.  

Agnieszka Amaro, Wojciech Modest Amaro, Viva! 11/2014
Fot. KAROL GRYGORUK/SHOOTME

Agnieszka Amaro i Wojciech Modest Amaro w sesji dla magazynu VIVA!, 2014 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.