O TYM JEST GŁOŚNO

O wypadku Beaty Szydło piszą media na całym świecie. Jaki jest stan polskiej premier?

Olga Figaszewska 11 lutego 2017 11:41
Beata Szydło
Fot. East News

W piątek około godziny 18:30, pod Oświęcimiem, doszło do wypadku kolumny rządowej. W jednym z samochodów jechała Beata Szydło. O zdarzeniu pisze już zagraniczna prasa. Jak do tego doszło? Jaki jest stan zdrowia premier? Okoliczności wypadku bada prokuratura i ABW.

 

Stan Beaty Szydło

Beata Szydło wieczorem została przetransportowana śmigłowcem do WIM w Warszawie. Wcześniej szefowa rządu przeszła badania kontrolne tomografem w szpitalu w Oświęcimiu.  Jej życiu obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo. Posiada liczne otarcia i słuczenia, jednak nie skarży się na inne dolegliwości. A lekarze oceniają stan jej zdrowia jako stabilny.

 

"Stan zdrowia premier jest stabilny, nic poważnego się jej nie stało. Czuje się dobrze. Może pełnić swoją funkcję, wywiązywać się ze swoich obowiązków jako szefowa rządu" -  poinformował podczas sobotniej konferencji ws. wypadku rzecznik prasowy rządu - Rafał Bochenek. I  zapewnił, że odpowiednie organy kontrolują okoliczności przykrego wydarzenia.

 

Beata Szydło w sobotni wieczór, zamieściła na swoim Twitterze podziękowania za wsparcie i słowa otuchy. 

 

 

 

 

Jak doszło do wypadku?

 

Do zdarzenia doszło w piątek, około godziny 18:30.  W wypadku oprócz pani Premier, ranni zostali także dwaj funkcjonariusze BOR i kierowca samochodu szefowej rządu. Wiadomo, że do kolizji doszło w momencie, gdy rządowe uprzywilejowane auto starało się uniknąć zderzenia z samochodem osobowym. Zjeżdżając z jezdni, uderzyło w drzewo. Kierowca fiata seicento miał przepuścić podczas wyprzedzania pierwszy samochód z kolumny. Nie zauważył kolejnego auta, dlatego zaczął wykonywać manerw skętu w lewo.  

 

Janusz Hnatko - rzecznik prokuratury zaświadczył, że zostanie wszczęte odpowiednie postępowanie. 
Kierowca seicento  uszłyszał już zarzut spowodowania wypadku. Przyznał się do winy. 

 

Zagraniczna prasa o wydarzeniu

 

Sytuacją zainteresowała się zagraniczna prasa. Agencja Reuters, BBC, Sky News... Najważniejsze światowe tytuły napisały o wypadku premier Beaty Szydło. Uwagę mediów przykuły również wcześniejsze wypadki, w których uczestniczyli przedstawiciele polskich władz. Mowa między innymi o ostatnim wypadku Antoniego Macierewicza czy pękniętej oponie w limuzynie prezydenta, Andrzeja Dudy. 

 

Media przypomniają, że to nie pierwszy wypadek polskiej premier. Kilka miesięcy temu doszło do podobnego zdarzenia podczas wizyty Beaty Szydło w Izraelu.

 

Zobacz też: Elżbieta II wyzdrowiała! Świat zachwyca się pierwszymi od trzech tygodni zdjęciami królowej

 

 

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!