Aretha Franklin
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Aretha Franklin jest umierająca! Rodzina piosenkarki prosi o modlitwę

Co dolega artystce?

Olga Figaszewska 13 sierpnia 2018 14:40
Aretha Franklin
Fot. East News

Jedna z największych amerykańskich gwiazd, Aretha Franklin jest śmiertelnie chora. Informacja o złym stanie zdrowia artystki wyszła na jaw dopiero teraz. Co jej dolega?

Aretha Franklin: choroba, stan zdrowia

Aretha Franklin od dawna ma problemy ze zdrowiem. Walczyła z otyłością i alkoholizmem. Chociaż nigdy nie potwierdziła tego oficjalnie, podobno od ośmiu lat walczy z rakiem trzustki. Zagraniczne media w niedzielę poinformowały o pogarszającym się stanie zdrowia artystki. „Jest śmiertelnie chora. Czuwa przy niej rodzina i przyjaciele. Proszą fanów o modlitwę i uszanowanie prywatności”, donosi zachodnia prasa. Obecnie przebywa w szpitalu w Detroit, gdzie czuwa przy niej rodzina. Jej najbliżsi proszą o modlitwę. Aretha Franklin zdążyła się już z nimi pożegnać.

Ostatni raz  pojawiła się publicznie w listopadzie 2017 roku. Wzięła udział w koncercie dla Fundacji Eltona Johna  w Nowym Jorku. Już wtedy fanów zaniepokoił wygląd artystki. W ciągu kilku miesięcy jej stan zaczął się dramatycznie pogarszać. Za namową lekarzy odwołała pozostałe koncerty. 

Aretha Franklin: gwiazda soulu

Respect, I Say a Little Prayer i (You Make Me Feel Like) A Natural Woman - te przeboje znają wszyscy. Aretha Franklin urodziła się w 1942 roku. Jest uważana za królową soulu. W trakcie swojej kariery zdobyła 18 nagród Grammy. Znalazła się na pierwszym miejscu listy 100 najlepszych piosenkarzy wszech czasów wg Magazynu Rolling Stone. Sprzedała na całym świecie 75 milionów płyt. 

Aretha Franklin
Fot. East News

Aretha Franklin podczas ostatniego występu

Aretha Franklin
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.