Angelina Jolie w Polsce
Fot. Franco Origlia/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Angelina Jolie przyleciała do Polski! Aktorka ma ważny powód. Jaki jest cel jej wizyty? 

Zdjęcia z warszawskiego lotniska już obiegły świat...

Rafał Kowalski 30 kwietnia 2022 12:56
Angelina Jolie w Polsce
Fot. Franco Origlia/Getty Images

Od 21 lat Angelina Jolie zajmuje się poza aktorstwem wspieraniem uchodźców na całym świecie. Charytatywne działania artystki pomogły już tysiącom osób. Od lutego gwiazda włącza się w pomoc dotkniętym wojną w Ukrainie. Wczoraj – prawdopodobnie w związku z akcją pomocową dla naszych sąsiadów – była widziana na warszawskim lotnisku Chopina.

Angelina Jolie przyleciała do Polski. Po co? Zdjęcia

Jak poinformował dziennik Fakt Angelina Jolie przybyła wczoraj do Polski. Po długim locie wylądowała na warszawskim lotnisku Chopina. Ubrana w czarny płaszcz, długie i szerokie szare spodnie oraz maseczkę wyszła z miejsca przeznaczonego dla vipów i weszła do podstawionej dla niej limuzyny. Fotografowie zdążyli wykonać aktorce kilka zdjęć. Wszystkie możecie zobaczyć KLIKAJĄC W LINK.

Ujęcia z hali przylotów już rozniosły się po świecie. Fani Angeliny i zagraniczne media zastanawiają się, dlaczego była żona Brada Pitta odwiedziła Polskę właśnie teraz.

Podejrzewa się, że gwiazda przyleciała do Polski w związku z działaniami charytatywnymi, które od lutego podejmuje na rzecz obywateli Ukrainy. Ambasadorka Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców już w lutym zapewniała, że nie zostawi potrzebujących.

„Działamy na terenie Ukrainy i państw ościennych, aby nieść pomoc wszystkim, którzy tego potrzebują. Konsekwencje humanitarne dla cywili będą druzgocące. Wojna nie ma zwycięzców, ale odbierze życie wielu niewinnym osobom”, pisała wtedy w oświadczeniu. 

Chwilę przed odwiedzinami w Polsce, laureatka Oscara odwiedziła Rzym, gdzie spotkała się z uchodźcami. Jakie teraz dokładnie ma plany?

Angelina Jolie odwiedziła Kijów

Przed godziną 17:00 stało się jasne, że Warszawa była dla aktorki przystankiem w drodze do Ukrainy. Chwilę temu w sieci pojawiły się filmy zrobione przez fanów aktorki w jednej z lwowskich kawiarni. Hollywodzka gwiazda wstąpiła tam z towarzyszącym jej mężczyzną, chętnie rozdawała autografy i machała do tych, którzy chcieli ją powitać.

Prawdopodobnie w kolejnych godzinach i dniach Angelina Jolie - jako ambasadorka Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców - zajmie się pomocą ofiarom wojny na miejscu - na terenie Ukrainy.

Czytaj także: Nie tylko Aniston i Pitt! Oto najpiękniejsze pary Hollywood, za którymi tęsknimy

Angelina Jolie po 11 latach znów w Polsce

Przypomnijmy, że to nie jest pierwszy raz, kiedy była żona Brada Pitta odwiedziła nasz kraj. Wcześniej przybyła do Polski w 2011 roku.

Był coraz mroźniejszy październik, gdy 11 lat temu hollywoodzka piękność zjawiła się w Muzeum Auschwitz-Birkenau. Miała wtedy specjalnie zrezygnować z ochrony, by uniknąć gapiów. Wybierała też ścieżki zwiedzania, które nie były oblegane przez innych turystów. Chciała w samotności przeżywać trudny czas wycieczki po miejscu, które pamięta wiele tragedii.

Czekamy na oficjalną wypowiedź Angeliny Jolie, która potwierdzi cel jej drugiej już wizyty w Polsce. 

Czytaj także: Brad Pitt od zawsze kopiował fryzury swoich partnerek, a teraz ma włosy jak Jennifer!

Angelina Jolie w Sydney, 2013 - zdjęcie archiwalne

Angelina Jolie w Sydney, 2013 - zdjęcie archiwalne
Fot. Brendan Esposito/Fairfax Media via Getty Images/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.