Angelina Jolie
Fot. Instagram @harpersbazaarus
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Piękna Angelina Jolie pozuje pośród dzikich gepardów na okładce „Harper’s Bazaar”. Aktorka zabrała głos w ważnej sprawie!

Weronika Kostyra 12 października 2017 13:30
Angelina Jolie
Fot. Instagram @harpersbazaarus

 

 

Miniony rok był niezwykle trudny dla Angeliny Jolie. Po rozstaniu z Bradem Pittem przez wiele miesięcy milczała. Koniec ich związku, który dotąd uchodził za idealny, zaskoczył cały świat, ale przede wszystkim był dla nich niezwykle bolesny.

 

Angelina Jolie w sesji „Harper’s Bazaar”

Aktorka powróciła już jednak do show-biznesu. Wyprodukowała własny film i bierze udział w zdjęciach do kontynuacji disneyowskiego filmu „Czarownica”. W kilku wywiadach, których udzieliła niedawno opowiedziała o swoich przeżyciach i o tym, że dzieci dały jej siłę do działania. Teraz Angelina Jolie wystąpiła w pięknej sesji zdjęciowej dla magazynu „Harper’s Bazaar”. Pozuje w niej na pustyni w Namibii pośród drapieżnych gepardów. Autorem zdjęć jest światowej sławy fotograf o polskich korzeniach, Alexi Lubomirski.

 

 

Angelina Jolie na sesję wyjechała razem z dziećmi, w tym z narodzoną w Namibii Shiloh. Matka i córka razem otworzyły Shiloh Wildlife Sanctuary dla rannych i osieroconych słoni i nosorożców. W wywiadzie piękna aktorka podzieliła się swoimi przemyśleniami o prawach kobiet i ochronie środowiska naturalnego. Trzy gepardy pozujące na okładce z Angeliną zostały osierocone jako kocięta. Od tamtej pory aktorka symbolicznie je adoptowała i płaci za ich utrzymanie. Gepardy to zagrożony gatunek, na całym świecie zostało jedynie ok. 7100 osobników. Celem Angeliny jest zwrócenie uwagi na wpływ naszych wyborów na środowisko i przyrodę, a także niebezpieczeństwa kłusownictwa i popytu na produkty wytwarzane z dzikich zwierząt.

 

Zobacz także: Angelina Jolie przerwała milczenie na łamach „Vanity Fair”. Opowiedziała o rozwodzie i tajemniczej chorobie

 

Czego nauczyło ją doświadczenie życiowe? „Jeśli moje doświadczenie życiowe nauczyło mnie czegokolwiek, to tylko tego, że definiuje cię to, co wspierasz oraz czemu się sprzeciwiasz. Jak mówi namibijski lud San: «Nie zgubisz się jeśli widzisz drogę do horyzontu»”.

 

Na temat związku między ochroną środowiska a prawami kobiet: „Kobiety stanowią większość ubogich na świecie... gdy środowisko jest niszczone pogłębia ich ubóstwo. Edukacja i zdrowie kobiet są pierwszorzędne”.


Co znaczy dla niej Namibia? „Namibia reprezentuje dla mnie nie tylko więzi rodzinne i przyjaźń, ale także wysiłek na rzecz równowagi między ludźmi a środowiskiem tak kluczowym dla naszej przyszłości”.

 

Zobacz także: „Dzieci to najlepsi przyjaciele jakich miałam”, wyznaje Angelina Jolie w pierwszym wywiadzie z synem Maddoxem

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.