Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
O TYM SIĘ MÓWI

Andrzej Piaseczny zaapelował po rosyjsku: „Uratujcie siebie i nas wszystkich”

„Wiecie, że jeśli ktokolwiek może zakończyć tę wojnę, to tylko Wy”

Olga Figaszewska 28 lutego 2022 11:02
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny zwrócił się do wschodnich sąsiadów w poruszającym apelu. Wokalista nagrał materiał wideo w języku rosyjskim. „Uratujcie siebie i nas wszystkich. W was cała nadzieja”, zaznaczył.

Andrzej Piaseczny wspiera Ukrainę. Artysta nagrał poruszające nagranie w języku rosyjskim

W czwartek, 24 lutego, wojska rosyjskie wkroczyły do Ukrainy – niepodległego, wolnego państwa. Rosja naruszyła ich pokój i bezpieczeństwo.  Ukraińcy odpierają ataki najeźdźcy. Część europejskich krajów wysyła dostawy sprzętu wojskowego, pomoc humanitarną. Wielu Ukraińców , poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego, przybywa do Polski, gdzie otrzymują schronienie. Polacy zaangażowali się w pomoc wschodnim sąsiadom. Gwiazdy również udzielają się w akcjach na rzecz ukraińskich uchodźców.

Andrzej Piaseczny zamieścił na swoim Instagramie apel do Rosjan. Zwrócił się do nich w ich ojczystym języku, by zaapelować o pokój i wstrzymanie zła. Wokalista podkreślił, że tylko oni, jako wspólnota, naród mogą powstrzymać cierpienie niewinnych ludzi.

Zobacz też: Weronika Marczuk o rodzinie w Ukrainie: „Nie wyjeżdżają. Wiedzą, że jest już za późno" 

Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

„Nasi drodzy rosyjscy bracia i siostry. Od kilku dni patrzymy na to jak świat stanął w płomieniach. Od kilku dni jesteśmy świadkami barbarzyństwa którego mieliśmy nadzieje nigdy nie zobaczyć. Musimy się mu przeciwstawić z całych sił. Jesteście mądrymi ludźmi. Ludźmi którzy czują kochają. Wiecie, że jeśli ktokolwiek może zakończyć tę wojnę, to tylko Wy. Bądźcie silni i powiedzcie NIE. Nie wojnie, nie putinowi. Uratujcie siebie i nas wszystkich. W was cała nadzieja. #makelovenotwar #russia #ukraine ”, napisał wokalista.

Pod wpisem artysty pojawiło się wiele komentarzy od poruszonych fanów. „Bardzo rzadko się zdarza żeby ktoś w taki sposób skradł mi serce, ale Tobie się to dzisiaj udało, jesteś wspaniałym człowiekiem z wielkim serduchem ❤️❤️❤️👏👏👏”, „Jesteś cudowny , to najpiękniejszy dar i nadzieja oraz wiara która dałeś tym przesłaniem tym biednym ludziom , wszyscy jesteśmy z nimi ”, „Dziękujemy Panie Andrzeju za wsparcie walczącej Ukrainy Bo dziś Ukraina a później może zostać zaatakowana Polska,Litwa ,Łotwa ,Estonia”, pisano.

Sprawdź też: Syn Beaty Tadli ruszył na granicę pomagać obywatelom Ukrainy: „Łzy napływają do oczu”. Dumna mama zabrała głos. Z kolei Jan Kietliński pokazał zdjęcia

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.