Andrzej Kopiczyński, 2014 rok
Fot. Bartosz KRUPA/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Andrzej Kopiczyński ma nowy nagrobek. Aktor odszedł pięć lat temu

Wkrótce rocznica śmierci legendarnego „Czterdziestolatka”

Olga Figaszewska 10 października 2021 16:49
Andrzej Kopiczyński, 2014 rok
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Andrzej Kopiczyński zmarł 12 października 2016 roku w wieku 82 lat. Aktor, który zyskał sympatię widzów jako serialowy Stefan Karwowski w „Czterdziestolatku”, spoczął na warszawskich Powązkach. Po pięciu latach Andrzej Kopiczyński doczekał się nowego nagrobka.

Grób Andrzeja Kopiczyńskiego

Do tej pory grób Andrzeja Kopiczyńskiego był bardzo skromny. Mogiła od pewnego czasu była otoczona kamieniami, wysypana białym żwirem i postawiono na niej drewniany krzyż. Fani aktora zwracali uwagę, na to, że serialowy „Czterdziestolatek” nie doczekał się jeszcze nagrobka.

To cały czas wywoływało ogromne emocje u osób, które odwiedzały grób, by uczcić pamięć Andrzeja Kopiczyńskiego. Odpowiadając na słowa krytyki, córka aktorka podkreślała, że nie stać jej na postawienie pomnika na Powązkach. „Skromny. I taki stanie. Nie wiem kiedy. A do tego czasu nie dzieje się tam nic złego”, mówiła kilka lat temu [cytat za Pudelek.pl].  Kobieta odrzuciła też propozycję Ministerstwa Kultury, które wyraziło chęć pomocy w sfinansowaniu nagrobka. 

„Mój tata byłby dużo bardziej zadowolony z takiego naturalnego, trochę siermiężnego, prostego nagrobka niż wielkiego, wykonanego z przepychem, pomnika”, dodawała Katarzyna Kopiczyńska komentarzu dla Wirtualnej Polski sprzed trzech lat.

Zobacz też: Rodzina postawiła Krzysztofowi Krawczykowi nagrobek. To wyjątkowy projekt pełny symboli

Grób Andrzeja Kopiczyńskiego, 2019 rok
Fot. Adam Burakowski/REPORTER

Grób Andrzeja Kopiczyńskiego. Zdjęcie pochodzi z 2019 roku

Przed 5. rocznicą śmierci aktora na jego grobie pojawił się wyjątkowy nagrobek. To biała rzeźba, przedstawiająca przydrożną kapliczkę, w której zauważamy postać Chrystusa.

Na stronie przewodnika – ABC Warszawy pojawiło się zdjęcie pomnika na grobie Andrzeja Kopiczyńskiego.

„Najnowszy nagrobek uwielbianego aktora - Andrzeja Kopiczyńskiego, który dla nas zawsze pozostanie "Czterdziestolatkiem". Do tej pory grób był bardzo skromny, a od kilku dni mamy jego nową wersję”, napisał w mediach społecznościowych. 

Zobacz też: Grób księżnej Diany jest kompletnie zaniedbany?! Te zdjęcia mówią same za siebie

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.