Czy będzie kolejna edycja?

Gabriela Czernecka 28 listopada 2018 19:52

Program TVN Ameryka Express dobiega końca. Show, choć zdobyło fanów, to nie obyło się bez kontrowersji, skandalicznych zachowań i wpadek, ale także zabawnych momentów. Ta edycja programu z pewnością przejdzie do historii. Padło oskarżenie o molestowanie seksualne, nieodpowiednie zachowanie wobec partnera, a w jednym z odcinków Ameryka Express uczestnicy mogli nawet zginąć! Przypominamy wszystkie momenty tej edycji, które już przeszły do historii!

Kto wygra Ameryka Express: Domańska, Musiałowski i Fit Lovers w finale

Już za kilka godzin dowiemy się, kto wygra Ameryka Express? Aleksandra Domańska i Dawid Domański, Maciej Musiałowski i Anna Małysa oraz Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz, czyli Fit Lovers - oto pary, które dostały się do finału programu. Według najnowszych doniesień zwyciężczynią Ameryka Express ma być Aleksandra Domańska. Taka informacja pojawiła się nawet przez pomyłkę na Wikipedii. Czy na pewno to właśnie aktorka zwycięży show? Tego dowiemy się już za kilka godzin, ale jedno jest pewne, ta część programu TVN przejdzie do historii.

Nie brakowało w niej spektakularnych wpadek, niebezpiecznych wypraw, nietypowych zadań i emocjonujących momentów. Padały mocne słowa, były chwile wzruszenia. W programie udział wzięli: Lara Gessler z przyjacielem Piotrem Sałatą, Aleksandra Domańska z bratem Dawidem, Fit Lovers, czyli Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz, Filip Chajzer z ojcem Zygmuntem, Tomasz Karolak z kolegą Jakubem Urbańskim, Katarzyna Meller z przyjaciółką Moniką Zagajewską, Maciej Musiałowski z koleżanką Anną Małysą oraz Magda Steczkowska z mężem Piotrem Królikiem.

Ameryka Express: kontrowersje

Agnieszka Woźniak-Starak, w rozmowie z plejada.pl przed miesiącami przyznała, że niejednokrotnie były takie momenty, że jej samej nie było łatwo trzymać emocje na wodzy. „Ja po raz pierwszy miałam takie kryzysy. I przyznam, że dzwoniłam do domu z płaczem, że jest tak ciężko i chciałabym już wracać”, wyznała. Tak z pewnością było podczas kręcenia odcinka, w którym uczestnicy Ameryka Express mogli zginąć!

„To był jeden z najtrudniejszych dla nas dni. Musieliśmy przedostać się nad przełęczą na wysokości 4700 metrów. Jechaliśmy tę drogę 7 godzin. Tę samą drogę musieli pokonać uczestnicy. Mieli złapać rejsowy autobus, który przewozi miejscową ludność. Ten autobus rzeczywiście spadł w przepaść”, mówiła jakiś czas temu prowadząca show. Na szczęście w ostatniej chwili gwiazdy wraz z swoimi partnerami wybrali inny transport i wszystko dobrze się skończyło:„Wiecie, że ten autobus, którym chcieliście jechać, spadł w przepaść? Miał wypadek”, mówi na nagraniu przerażona Agnieszka Woźniak-Starak.

Ameryka Express: uczestnicy mogli zginąć

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale uczestnicy najedli się strachu. Mimo to dla niektórych przygoda z Ameryka Express okazała się być wspaniałym doświadczeniem. „Zaskakujące, ale ten wysiłek i ekstremalne warunki, cały ten stres jeszcze bardziej zbliżyły nas do siebie. Tak blisko nie byliśmy od dawna. Emocjonalnie i psychicznie. Nie chcę używać górnolotnych słów...”, mówił w wywiadzie dla VIVY! Piotr Królik. „Dostaliśmy od TVN dodatkowy miodowy miesiąc. Na co dzień nie mamy dla siebie tyle czasu. Pochłania nas praca i życie z trzema córkami. Tam byliśmy non stop ze sobą. Mogliśmy nadrobić mnóstwo tematów, powspominać, poprzytulać się. Czuć bliskość”, dodała Magda Steczkowska.

Dla niektórych był to jednak czas, w którym zmierzyli się z własnymi słabościami: „Liczyłam, że program będzie trochę sfingowany i nam jakoś pomogą. Ale musiałyśmy walczyć same. Byłyśmy tak zmęczone i głodne, że chciałyśmy spać na ulicy, ale warunki programu na to nie pozwalały. Natomiast gdy już ktoś okazywał nam serce, było to niewiarygodnie wzruszające i dawało siłę na następny dzień”, wyznała Katarzyna Meller w rozmowie z Romanem Praszyńskim dla VIVY! .

Ameryka Express: kłótnie, awantury i wpadki

Niektórym, nawet prowadzącej (!), puszczały nerwy. „Teraz to ja się wkurzam, bo zachowujecie się jak banda głupich gnojków”, mówiła w programie. „W tym sezonie trochę na uczestników krzyczałam. Ten jeden moment pamiętam bardzo dobrze. Zaczęło się od małego buntu wśród gwiazd, a ja powiedziałam, że się na to nie zgadzam, bo producenci stają na rzęsach, żeby wszystko było dobrze, a oni tego kompletnie nie doceniali i stąd mała awantura. Uważałam wtedy, że oni zachowują się niesprawiedliwie, bo zarzucali produkcji zagrania nie fair, a ja nie czułam, żeby tak było…”, tłumaczyła nam swoje zachowanie gwiazda.

Nerwowa sytuacja miała także miejsce z udziałem duetu Fit Lovers. Pamela, nie świeć du*ą!”, krzyknął Mateusz do swojej ukochanej, spychając ją z kolan, przez co prawie upadła. Zapadła chwila nerwowego milczenia, które przerwała Pamela, mówiąc: „Koniec imprezy, kochani…”. W sieci od razu pojawiły się komentarze oburzonych widzów, którzy swoje żale wyrazili w postach pod zdjęciami pary. 

Twierdzono, że Mateusz przekroczył granicę i zareagował zbyt agresywnie. Była grupa osób, która nie widziała w zachowaniu trenera nic oburzającego, ale spora część komentujących zastanawiała się, czy Mateusz pokazał prawdziwe oblicze, czy była to jedynie chwila słabości? W końcu para zabrała głos w sprawie, zakochani podeszli do całej sytuacji z dystansem i humorem.

 „Ten dzień był bardzo ciężki. (...) W tym programie jesteśmy poddawani testom. Tutaj są emocje i sytuacje, których nie da się przewidzieć. Człowiek, który to ogląda może do końca tego nie zrozumieć. A mimo wszystko staramy się dbać o to, żeby było ok”, skomentował Mateusz. „Mamy takie chwile napięcia, ale zaraz potem przypominamy sobie, że to jest zabawa i nie ma co się tak stresować”, dodała Pamela. 

Zdarzały się też momenty pełne emocjonalnych huśtawek, które według internautów, najczęściej przydarzały się... Aleksandrze Domańskiej:  „Po co ja tu przyszłam?! Nie chce mi się już prosić ludzi, a jak sobie pomyślę, że znowu musimy szukać noclegu, to robi mi się niedobrze. (...) Nie mam już siły i ochoty w tym uczestniczyć, a dzisiejszy dzień mi to uświadomił. Nie chcę być już w tym programie”, mówiła w jednym z odcinków. 

Ameryka Express: zadania uczestników 

Do historii z pewnością przejdą także zadania, jakie musieli w tej edycji show wykonywać uczestnicy. Internautom i widzom nie spodobało się  zadanie, polegające na wykorzystaniu przez uczestników informacji dotyczących Peru, które udało im się do tej pory zdobyć w programie. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że przepytująca ich Peruwianka miała nietypowe metody weryfikacji odpowiedzi. Przy każdej poprawnej kobieta głaskała uczestników po twarzy, a przy złej karała uderzeniem w twarz.  „To było bardzo bolesne”, powiedział Jakub Urbański. Był jednym z uczestników, który otrzymał cios, po którym aż spadły mu okulary.

Internauci zarzucili produkcji, że ta promuje przemoc w Ameryka Express, ale chwilę później wybuchł głośny skandal z udziałem Filipa Chajzera i tamta sytuacja zeszła na dalszy plan. Tuż po emisji dziesiątego odcinka Ameryka Express rozpoczęła się dyskusja na temat jednego z zadań, które musieli wykonać uczestnicy. Polegało ono na pocałowaniu kilku nieznajomych osób na ulicy. Część komentujących uznała je za molestowanie seksualne. Głównym bohaterem skandalu został Filip Chajzer, który szybko przystąpił do wykonania zadania. W sieci pojawiło się wiele artykułów na ten temat. Głos zabrał nawet sam prezenter, a także prowadząca program Agnieszka Woźniak-Starak.

Ameryka Express: molestowanie seksualne

Do TVN i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wystosowany został list otwarty krytykujący sytuację z programu. „Całowanie bez zgody jest molestowaniem seksualnym i naruszeniem godności, integralności cielesnej i psychicznej osoby, która tego doświadcza”, głosił.

Ostatecznie kontrowersyjny odcinek zniknął z internetowego serwisu Player i nie można go więcej oglądać. Produkcja programu opublikowała także przeprosiny. „Kochani, przywiązujemy ogromną wagę do wysokich standardów etycznych na planie jak i na antenie. Mimo to w ostatnim, 10. odcinku naszego programu znalazła się konkurencja, która przez niektóre osoby mogła zostać odebrana jako niestosowna. Przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się dotknięci, oglądając ten odcinek”, pisała produkcja Ameryka Express.

Jak widać, w trzeciej edycji show wiele się działo. Wciąż otwarta pozostaje jednak kwestia tego, czy powstanie kolejna edycja Ameryka Express. Jak podawał niedawno magazyn Party dziennikarka poważnie potraktowała problem i najprawdopodobniej nie poprowadzi kolejnej edycji. W zamian przygotowuje jednak własny autorski program, który pojawi się na antenie już wiosną.  

1/5
Ameryka Express
Copyright @Instagram
1/5

Program TVN Ameryka Express dobiega końca. Show, choć zdobyło fanów, to nie obyło się bez kontrowersji, skandalicznych zachowań i wpadek, ale także zabawnych momentów. 

2/5
gwiazdy America Express
Copyright @East News
2/5

Ta edycja programu z pewnością przejdzie do historii. Padło oskarżenie o molestowanie seksualne, nieodpowiednie zachowanie wobec partnera, a w jednym z odcinków Ameryka Express uczestnicy mogli nawet zginąć!

3/5
Fit Lovers, Ameryka Express
Copyright @ TVN/Piotr Filutowski/x-news
3/5

„Mamy takie chwile napięcia, ale zaraz potem przypominamy sobie, że to jest zabawa i nie ma co się tak stresować”, mówili Fit Lovers, uczestnicy programu Ameryka Express.

4/5
Konferencja Ameryka Express
Copyright @Mateusz Jagielski/East News
4/5

Jak widać, w trzeciej edycji show wiele się działo. Wciąż otwarta pozostaje jednak kwestia tego, czy powstanie kolejna edycja Ameryka Express

5/5
Konferencja Ameryka Express, Agnieszka Woźniak-Starak
Copyright @Mateusz Jagielski/East News
5/5

ak podawał niedawno magazyn Partydziennikarka poważnie potraktowała problem i najprawdopodobniej nie poprowadzi kolejnej edycji. W zamian przygotowuje jednak własny autorski program, który pojawi się na antenie już wiosną. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.