Alicja Borkowska, Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTISTS
MAGAZYN VIVA!

„Robert nie był alkoholikiem. Wystarczyło mu powąchać wódkę i już był nawalony’’

Robert Leszczyński we wspomnieniach byłej partnerki!

Damian Duda 11 lipca 2018 13:15
Alicja Borkowska, Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTISTS

Udar mamy, śmierć ojca, a potem ukochanej babci. To za dużo dla każdego, a co dopiero dla dorastającej dziewczyny. Dlatego Vesna przeklęła Boga. Nowocześnie, na Instagramie. Jej wpis poruszył najtwardsze serca. W rozmowie z Krystyną Pytlakowską córka zmarłego dziennikarza Roberta Leszczyńskiego i jej mama Alicja Borkowska opowiadają o najtrudniejszych momentach w życiu i o wyjątkowej relacji, która pomaga im radzić sobie z traumą. 

Lubiliście się, bo oboje powołaliście do życia kogoś doskonałego – Vesnę i oboje ją kochaliście. 

Alicja: I to było najpiękniejsze, co nas spotkało.

Vesna: A ja zaczęłam doceniać, że mam nietypową rodzinę. Jak tata żył, zazdrościłam koleżankom, że ich rodzice są razem, wyjeżdżają wspólnie na wakacje, ale gdy zobaczyłam, jak to u tych normalsów wygląda i jak drą się na siebie w domu, doszłam do wniosku, że ja mam jednak fajnie.

Alicja: Też wyjeżdżaliśmy razem, dwa razy byliśmy nad morzem, nie zdążyliśmy być tam częściej. A Robert miał kontakt z moją mamą jak zięć z teściową, którą się lubi. Zawsze do niej wpadał, gdy dręczył go jakiś problem, gdy świat go zdenerwował. Mama robiła mu drinka i w kuchni przy stole wylewał przed nią żale. A moja mama nigdy go nie oceniała. 

Wiedziała, że jest chory? 

Vesna: Nic nie wiedziałyśmy. Ja myślałam, że tata jest zdrowy. Zresztą nie wyglądał na chorego, był silny. Podnosił mnie, nawet gdy miałam już 12 lat. Krótko przed śmiercią.

Alicja: Nikt się nie spodziewał jego choroby ani śmierci. Do mojej mamy zadzwoniła siostra Roberta, że on jest w szpitalu i że bardzo źle z nim. Rozzłościłam się, że znowu histeryzuje, że to jakiś wybryk, a za chwilę on z tego szpitala wyjdzie. Niestety, potem zatelefonowała mama Roberta, bardzo płacząc. Przeraziłam się, bo jak powiedzieć naszemu dziecku, że tata nie żyje. Nie może przecież dowiedzieć się z prasy lub telewizji. Przy nim, w szpitalu, były jego mama i siostra, która znalazła go w domu nieprzytomnego. 

I naprawdę nie wiedziały, że choruje na cukrzycę i może dostać hipoglikemii? 

Alicja: On sam nie wiedział, że ma cukrzycę. Pisał wtedy książkę, w nocy pracował, rano szedł spać. Miał całkiem zaburzony rytm dnia. I tak naprawdę nie było wiadomo, czy źle się czuł, bo był zmęczony, czy z innego powodu. Jego siostra próbowała go miesiącami umówić na badania, bo miał nadciśnienie, brał leki. Brał też coś na depresję. A objawy cukrzycowe po prostu nam umknęły. Teraz bym go za to zamordowała. Przecież on żył jak rockandrollowiec, ciągle jakieś imprezy, alkohol, używki, towarzystwo. Wszyscy go lubili, więc go odwiedzali z butelką, a on był towarzyski. Nie chciał robić im przykrości, więc na- pił się z nimi. Robert nie był alkoholikiem, miał tak słabą głowę, że wystarczyło mu powąchać wódkę i już był nawalony. Pamiętam, że przez całe dzieciństwo Vesny tylko raz się upił, ale ja wtedy zabrałam dziecko i poszłyśmy sobie. Nigdy od niego nie czułam alkoholu. 

Vesna: Tata zawsze ładnie pachniał. 

Pogodziłaś się z tym, że nie mieszkał z Tobą?

Vesna: Nigdy o tym nie myślałam, czy to dobrze, czy źle. Po prostu tak było i nic tego nie mogło zmienić.

Alicja: Vesna zawsze brała rzeczy takimi, jakimi są, i nie dyskutowała. Muszę ją nauczyć asertywności. 

Cała rozmowa Krystyny Pytlakowskiej z Alicja Borkowską i jej córką do przeczytania w najnowszej VIVIE!, dostępnej od czwartku, 12 lipca, w całej Polsce. Co jeszcze w tym numerze dwutygodnika?

Paulina Krupińska, Karolina Malinowska, Kamila Szczawińska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

VIVA! 14/2018

Kariera czy dzieci? Paulina Krupińska, Karolina Malinowska, Kamila Szczawińska w rozmowie o trudnych życiowych wyborach i... przyjaźni. Vesna Leszczyńska z mamą Alicją Borkowską o tym, dlaczego przeklęła Boga i jak radzi sobie z traumą po śmierci ojca, Roberta Leszczyńskiego. Tomasz Raczek pokonał strach i nieśmiałość i został liderem. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.