Alan Andersz, 2019 Studio Dzień Dobry TVN
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Alan Andersz opowiedział o swojej nietypowej pasji!

Fani aktora będą zaskoczeni!

Olga Figaszewska 3 lutego 2021 06:45
Alan Andersz, 2019 Studio Dzień Dobry TVN
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Człowiek wielu pasji i talentów! Alan Andersz od pewnego czasu bardziej poświęca się jednemu ze swoich zainteresowań. Tego z pewnością o nim nie wiedzieliście. Gwiazda serialu 39 i pół na co dzień tworzy fantastyczne przedmioty na zamówienie!

Pasja Alana Andersza

Życie Alana Andersza diametralnie zmieniło się w 2012 roku. Wtedy aktor miał poważny wypadek, który przewartościował wiele kwestii. Gwiazdor na jednej z imprez spadł ze schodów. Był w ciężkim stanie.

„Miałem rozłupaną czaszkę, krwiaka nadtwardówkowego, podtwardówkowego, przesunięcie osi mózgu, wklęśnienie mózgu i wylew", wyznał w Dzień Dobry TVN.

„W momentach słabości bardzo często sobie powtarzałem: "Lekarze operowali mnie 7-8h ze świadomością, że szanse na przeżycie mam marne i nie poddali się. To komuś ma zależeć na moim życiu bardziej niż mi??!! Nie może tak być..”, pisał Alan Andersz w jednym z postów.

Aktor przeszedł długą drogę, by wrócić do pełni sił. W jednej z wypowiedzi podkreślał, że dopiero po czterech latach ćwiczeń udało mu się wziąć prysznic na stojąco. Dziś może się cieszyć każdym nowym dniem. Inaczej patrzy na codzienność, ludzi, którzy go otaczają. Alan Andersz wspiera także inne osoby, które są teraz w podobnej sytuacji, doświadczyły tych samych trudności.

,,Po wypadku poszedłem do szkoły aktorskiej i stwierdziłem, że tylko to chcę w życiu robić. Drugą - to że chce rozmawiać z młodymi ludźmi i uświadamiać ich, czym jest życie i najważniejsze to walczyć", mówił w 2019 roku.

Alan Andersz spełnia się jako aktor, trenuje i tworzy niesamowite, stalowe meble i przedmioty! Ale nie ogranicza się do jednego materiału. Projektuje, tworzy i spawa.

„Zawsze chciałem się nauczyć spawać, bo metal jest mocny. Zacząłem się zajmować też kamieniami, marmurem i granitem itd. Kamień to klasa i styl, drewno jest cieplutkie, a metal jest po prostu mocny”, podkreślał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Mówi wprost, że warsztat jest jego azylem. Tutaj odpoczywa od show-biznesu.

„To są totalnie dwie różne rzeczy. Chciałem nauczyć się spawać dla spawania, poznałem różne techniki. Zrobiłem sobie meble do mieszkania. To jest super chillujące. W spawaniu podoba mi się, że tworzę nowe rzeczy. To jara mnie najbardziej. A jak to jest u kogoś w domu, to jest super”, dodawał.

Swoje prace aktor prezentuje na Instagramie! Powinniście je zobaczyć. Jeden z projektów znalazł się na aukcji WOŚP. My jesteśmy zachwyceni! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.