Judyta Turan
Fot. www.judyturan.com
O TYM SIĘ MÓWI

Aktorka M jak miłość i Klanu walczy z agresywnym rakiem i prosi o pomoc...

„Mam przerzuty do kości, w 5 miejscach oraz w na bliźnie operowanej piersi”

Weronika Kostyra 25 sierpnia 2019 17:59
Judyta Turan
Fot. www.judyturan.com

Judyta Turan, aktorka znana z ról w serialach takich jak M jak miłość, Klan, Barwy szczęścia czy Diagnoza, wyjawiła, że od ponad roku walczy z agresywnym rakiem. Zdecydowała się upublicznić informację o chorobie, ponieważ potrzebna jest jej pomoc. Typ nowotworu, który ją zaatakował, jest niezwykle groźny i nadal postępuje. Pomóc może wyłącznie kosztowne leczenie za granicą.

Judyta Turan: apel o pomoc

36-letnia aktorka jest mamą dwóch córeczek, 8-letniej Emmy i 6-letniej Grety. To one są dla niej największą motywacją do walki z okrutną chorobą. „Sytuacja, w jakiej się znalazłam, jest dramatyczna. Mam też bardzo agresywnego raka piersi… Nowotwór chce mnie zabrać w chwili, kiedy jestem najbardziej potrzebna. Proszę o pomoc – chcę nadal być mamą. Muszę wyzdrowieć, muszę żyć! Leczenie jest mi potrzebne natychmiast. (…) W maju zeszłego roku dowiedziałam się, że mam raka piersi HER 2+. Zmiana w piersi, która miała być niegroźna, okazała się śmiertelnie niebezpieczna… Wynik biopsji przyniósł diagnozę, która podzieliła moje życie na pół. Nowotwór piersi HER 2+ jest bardzo agresywny, szybko się rozwija, często daje przerzuty. Nieleczony zabija”, czytamy w apelu aktorki.

Zobacz także: Chora na raka aktorka M jak miłośćjest mamą dwóch córeczek: „Mam dla kogo żyć”

W sierpniu 2018 roku Judyta Turan przeszła operację. Usunięto jej 8 węzłów chłonnych, które również były zajęte przez raka. Przeszła chemioterapię, którą bardzo źle znosiła. Niestety nowotwór stale się rozwijał, a także pojawiły się przerzuty. „Gdy człowiek dowiaduje się, że ma raka, nagle uświadamia sobie, że jest śmiertelny… Że być może jego dni są policzone. Życie się przewartościuje, nagle znaczenie mają małe rzeczy i gesty – uśmiech Grety, rączka Emmy mocno ściskająca moją dłoń, każdy dzień, w którym wstaję i czuję się dobrze, mogę zrobić dziewczynkom śniadanie, pakować tornistry, czesać warkocze. Przez chwilę wydawało się, że jest lepiej – że wygram. Niestety – w czerwcu tego roku okazało się, że mam przerzuty do kości, w 5 miejscach oraz w na bliźnie operowanej piersi. Rak się rozsiewa. Muszę działać szybko, żeby mu się nie dać i go pokonać! W każdej chwili mogą pojawić się kolejne przerzuty!”, napisała aktorka.

Jedyną nadzieją Judyty Turan jest terapia w klinice w Niemczech, gdzie wykorzystuje się nowoczesne metody, a lekarze mają ogromne doświadczenie. Niestety koszt takiego leczenia, jest bardzo wysoki. Aktorki nie stać na ten wydatek, dlatego zdecydowała się poprosić o pomoc za pośrednictwem strony organizującej zbiórki pieniężne. „Przede mną jasny cel – muszę wyzdrowieć i żyć. Czeka mnie immunoterapia i protonoterapia. Immunoterapia wzmacnia organizm i pobudza do walki z komórkami nowotworowymi, zapobiega wznowie. Protonoterapia działa precyzyjnie na zmiany nowotworowe i ma zniszczyć przerzuty.  Im szybciej zacznę leczenie, tym lepiej. Nie można czekać, bo rak też nie czeka, by zabić! Tylko kilkutorowe leczenie spowoduje, że zwycięsko wyjdę z walki o życie. A przecież mam dla kogo żyć. Moje dwie córeczki czekają na mnie w domu, a ja mam im jeszcze tyle do powiedzenia!”, zakończyła swój apel.

Pomóc może każdy. Zbiórka została zweryfikowana przez stronę siepomaga.pl. Można ją znaleźć TUTAJ. 

Judyta Turan
Fot. siepomaga.pl/judy

Judyta Turan
Fot. siepomaga.pl/judy

Judyta Turan
Fot. siepomaga.pl/judy

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.