Judyta Turan
Fot. www.judyturan.com
O TYM SIĘ MÓWI

Judyta Turan przegrała walkę z agresywnym rakiem. Każdego dnia udowadniała, że trzeba walczyć...

„Mam przerzuty do kości, w 5 miejscach oraz w na bliźnie operowanej piersi”

Weronika Kostyra 13 lutego 2021 09:44
Judyta Turan
Fot. www.judyturan.com

Właśnie poinformowano o śmierci Judyty Turan. Aktorka znana z ról w serialach takich jak M jak miłość, Klan, Barwy szczęścia czy Diagnoza, w 2018 roku wyjawiła, że walczy z agresywnym rakiem. Zdecydowała się upublicznić informację o chorobie, ponieważ potrzebna jej była pomoc. Typ nowotworu, który ją zaatakował, był niezwykle groźny i postępował. Pomóc mogło jej wyłącznie kosztowne leczenie za granicą. Niestety aktorka przegrała walkę z chorobą. Miała 37 lat.

Judyta Turan: apel o pomoc

Judyta Turan była mamą dwóch córeczek, 8-letniej Emmy i 6-letniej Grety. To one były dla niej największą motywacją do walki z okrutną chorobą. „Sytuacja, w jakiej się znalazłam, jest dramatyczna. Mam też bardzo agresywnego raka piersi… Nowotwór chce mnie zabrać w chwili, kiedy jestem najbardziej potrzebna. Proszę o pomoc – chcę nadal być mamą. Muszę wyzdrowieć, muszę żyć! Leczenie jest mi potrzebne natychmiast. (…) W maju zeszłego roku dowiedziałam się, że mam raka piersi HER 2+. Zmiana w piersi, która miała być niegroźna, okazała się śmiertelnie niebezpieczna… Wynik biopsji przyniósł diagnozę, która podzieliła moje życie na pół. Nowotwór piersi HER 2+ jest bardzo agresywny, szybko się rozwija, często daje przerzuty. Nieleczony zabija”, można było przeczytać w apelu aktorki.

Zobacz także: Judyta Turan nie żyje. Aktorka przegrała walkę z chorobą oraz Chora na raka aktorka M jak miłośćjest mamą dwóch córeczek: „Mam dla kogo żyć”

W sierpniu 2018 roku Judyta Turan przeszła operację. Usunięto jej 8 węzłów chłonnych, które również były zajęte przez raka. Przeszła chemioterapię, którą bardzo źle znosiła. Niestety nowotwór stale się rozwijał, a także pojawiły się przerzuty. „Gdy człowiek dowiaduje się, że ma raka, nagle uświadamia sobie, że jest śmiertelny… Że być może jego dni są policzone. Życie się przewartościuje, nagle znaczenie mają małe rzeczy i gesty – uśmiech Grety, rączka Emmy mocno ściskająca moją dłoń, każdy dzień, w którym wstaję i czuję się dobrze, mogę zrobić dziewczynkom śniadanie, pakować tornistry, czesać warkocze. Przez chwilę wydawało się, że jest lepiej – że wygram. Niestety – w czerwcu tego roku okazało się, że mam przerzuty do kości, w 5 miejscach oraz w na bliźnie operowanej piersi. Rak się rozsiewa. Muszę działać szybko, żeby mu się nie dać i go pokonać! W każdej chwili mogą pojawić się kolejne przerzuty!”, napisała aktorka.

Jedyną nadzieją Judyty Turan jest terapia w klinice w Niemczech, gdzie wykorzystuje się nowoczesne metody, a lekarze mają ogromne doświadczenie. Niestety koszt takiego leczenia, jest bardzo wysoki. Aktorki nie stać na ten wydatek, dlatego zdecydowała się poprosić o pomoc za pośrednictwem strony organizującej zbiórki pieniężne. „Przede mną jasny cel – muszę wyzdrowieć i żyć. Czeka mnie immunoterapia i protonoterapia. Immunoterapia wzmacnia organizm i pobudza do walki z komórkami nowotworowymi, zapobiega wznowie. Protonoterapia działa precyzyjnie na zmiany nowotworowe i ma zniszczyć przerzuty.  Im szybciej zacznę leczenie, tym lepiej. Nie można czekać, bo rak też nie czeka, by zabić! Tylko kilkutorowe leczenie spowoduje, że zwycięsko wyjdę z walki o życie. A przecież mam dla kogo żyć. Moje dwie córeczki czekają na mnie w domu, a ja mam im jeszcze tyle do powiedzenia!”, zakończyła swój apel.

Pomóc mógł każdy. Zbiórka została zweryfikowana przez stronę siepomaga.pl. Niestety dziś poinformowano o śmierci Judyty Turan. Aktorka przegrała walkę z chorobą. Rodzinie i najbliższym gwiazdy składamy głębokie wyrazy współczucia.. 

Judyta Turan
Fot. siepomaga.pl/judy

Judyta Turan
Fot. siepomaga.pl/judy

Judyta Turan
Fot. siepomaga.pl/judy

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.