Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
Z ŻYCIA GWIAZD

Przez wiele lat mieli ograniczony kontakt, dziś nadrabiają stracony czas. Kim jest Ewa, przyrodnia siostra Piotra Kraśki?

„Obydwoje z Piotrem bardzo jej kibicujemy”, wyznała żona dziennikarza

Karol Sowa 11 lipca 2023 20:30
Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Piotr Kraśko jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Od wielu lat udowadnia, że ma nie tylko wielki talent, ale również ogromną wiedzę. W życiu zawodowym osiągnął dużo... A jaki jest prywatnie? Wiadomo, że jego relacja z ojcem nie była kolorowa. W jednym z wywiadów przyznał: „Rodzice się rozwiedli, gdy miałem 7 lat. Wychowywałem się z mamą i babcią”. Okazuje się też, że słynny prezenter ma przyrodnią siostrę, która jest od niego o 14 lat młodsza. Kim jest Ewa Kraśko i czym się zajmuje? 

Piotr Kraśko relacja z przyrodnią siostrą Ewą Kraśko

Nie jest już tajemnicą, że Piotr Kraśko ma młodszą o 14 lat przyrodnią siostrę. Ewa, bo tak ma na imię, przez wiele lat miała nie utrzymywać kontaktu ze starszym bratem. Ale czy na pewno tak było? Jakiś czas temu media informowały, że po wielu latach milczenia, słynny prezenter postanowił naprawić stosunki z siostrą. Miało na tym zależeć nie tylko jemu, ale również jego żonie — Karolinie Ferenstein-Kraśko. Żona dziennikarza podkreśliła, że „Ewa była u nas na wigilii, nasze dzieci ją bardzo polubiły, jest fantastyczną młodą osobą, której obydwoje z Piotrem bardzo kibicujemy. Piotr również jest w kontakcie ze swoim ojcem”, mówiła w rozmowie z party.pl. 

CZYTAJ TAKŻE: Jarosław Kret tylko raz został ojcem. Mamę swojego syna zostawił tuż przed porodem, potem Franek ocalił go przed najgorszym

Przypomnijmy, że kilka lat temu w magazynie Na Żywo ulubieniec publiczności przyznał, że rzadko rozmawiał z tatą. Dlaczego? „Rodzice się rozwiedli, gdy miałem 7 lat. Wychowywałem się z mamą i babcią. To one miały na mnie wpływ. Brakowało mi ojca. Mamie czy babci nie opowie się o rzeczach, o jakich rozmawia się z ojcem”, mówił. W wywiadzie dla dziendobrytvn.pl dodał, że raczej unikają tematów związanych z pracą. „Chyba raz w życiu rozmawialiśmy o sprawach zawodowych i to przez 30 sekund”, czytaliśmy. 

Piotr Kraśko, Dzień Dobry TVN i jego goście — listopad 2021 rok

Piotr Kraśko
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Jak informowała prasa, przyrodnia siostra ulubieńca widzów też sporadycznie kontaktowała się z ojcem. Co więcej, sam Tadeusz Kraśko w swojej książce przyznał: „Ewa Kraśko to moja córka. Dziewczynkę z brązowymi oczami widziałem, zanim zjawiła się na świecie 18 października w 1985 roku”, czytaliśmy. „Ewa to moja miłość i tęsknota”, dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Zostawił ją i matkę, kiedy miała 10 dni. Mówiła do niego „Pan”, za ojca uważając innego mężczyznę

Kilka lat temu wszystko miało się zmienić. Obecnie rodzeństwo ma dobre relacje. Ewa została mamą, a brat chętnie jej pomaga. Wie, że zawsze może do niego zadzwonić, gdy będzie potrzebować pomocy. „Jeszcze nigdy nie byli tak blisko, a po dawnym chłodzie w stosunkach nie ma śladu. Piotr i jego przyrodnia siostra Ewa, znów dzwonią do siebie, odwiedzają się i bardzo sobie kibicują. Dziennikarz zaprasza ją do rodzinnego Gałkowa, gdzie jej synek Kosma bawi się z Laurą, a Konstanty i Aleksander opiekują się nimi”, podawał tygodnik Na Żywo. 

Ewa odwiedzała go też na Mazurach. Co więcej, została zaproszona na Boże Narodzenie do domu Piotra. Przyjechała ze swoim synkiem. Wtedy też dom słynnego dziennikarza skradł jej serce. Zachwyciła się pobliskimi jeziorami i lasami. Postanowiła wówczas kupić działkę w tych samych okolicach. „Kiedy Ewa ma wątpliwości, chce o coś zapytać, od razu dzwoni do Karoliny i zawsze otrzymuje trafną wskazówkę, podpowiedź albo nawet diagnozę”, wyjaśniał informator Rewii.  

Piotr Kraśko, Karolina Ferenstein-Kraśko, VIVA! maj 2017 new pion
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Kim jest i czym się zajmuje Ewa Kraśko?

Ewa wzięła przykład z rodziny. Postanowiła zawalczyć o swoje marzenia. Została dziennikarką. Pracowała między innymi w TVP2, TVN czy TVN Meteo. Przyrodnia siostra Piotra Kraśki jednak chroni swoją prywatność. W tygodniku Na Żywo przyznała, że w mediach publicznych skupia się wyłącznie na wykonywanej profesji. „Nigdy nie komentowałam moich relacji rodzinnych i nie zamierzam tego zmieniać”, czytaliśmy.  

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Tak dziś wygląda córka Waldemara Goszcza. Wiktoria poszła w ślady ojca?

Całej rodzinie życzymy spokoju oraz wszystkiego, co najlepsze.  

Piotr Kraśko, Karolina Ferenstein-Kraśko, Viva! 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.