ze świata SPORTU

Agnieszka Radwańska po trzynastu latach ogłosiła zakończenie kariery! 

„Nie mogłam już trenować jak dawniej”

Monika Katarzyna Krupska 14 listopada 2018 16:22

Agnieszka Radwańska kończy karierę! Mistrzyni świata w wieku 29 lat postanowiła pożegnać się ze sportem. Wiadomość przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Kilka miesięcy temu mówiło się, że tenisistka planuje potomstwo. Czy to jest powód, dla którego kończy karierę? Zobaczcie, co napisała. 

Agnieszka Radwańska kończy karierę

„Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji”, zaczęła Radwańska. 

Dodała, że odkłada rakietę, jednak nie żegna się z tenisem. Bo sport w jej życiu pełni wyjątkową rolę. „Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie”, czytamy we wpisie opublikowanym na Facebooku. 

„Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości. Wasze wsparcie, miłe słowa oraz wiara w moje zwycięstwa były ze mną na każdym meczu i za to serdecznie i z głębi serca Wam dziękuję. Dziękuję za każdą nieprzespaną noc spędzoną przed telewizorem oraz za wszystkie tytuły Fan Favorite – to dla mnie zaszczyt i najlepsza nagroda za ciężką pracę”, zakończyła Radwańska. 

Agnieszce życzymy wszystkiego dobrego!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.