Agnieszka Kotulanka, Telekamery 2008
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News
WSPOMNIENIE

Agnieszka Kotulanka mogła wrócić do Klanu. Ujawniono kulisy współpracy z aktorką

„Trudno jej było pomóc”

Olga Figaszewska 16 marca 2021 07:46
Agnieszka Kotulanka, Telekamery 2008
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Agnieszka Kotulanka zyskała ogromną sympatię i rozpoznawalność telewidzów dzięki roli Krystyny Lubicz w serialu Klan. Wielu nie mogło pogodzić się z tym, że nagle zniknęła z produkcji. Dlaczego? Aktorka nie wypełniała swoich zawodowych zobowiązań ze względu na problemy osobiste, walkę z chorobą alkoholową. Twórcy przez długi czas liczyli na to, że Agnieszka Kotulanka stanie na nogi i znów pojawi się na planie. Czekały na nią scenariusze…  W końcu produkcja serialu zadecydowała o usunięciu jej wątku. O współpracy z aktorką w programie Mistrzowie drugiego planu opowiedziała reżyserka, Beata Kwapisz.

Agnieszka Kotulanka mogła wrócić na plan serialu Klan

Z serialem Klan była związana od 1997 roku. Agnieszka Kotulanka wcielała się w uwielbianą przez widzów postać, Krystyny Lubicz. Zachwycała, bawiła i wzruszała. W pewnym momencie przestała pojawiać się na planie zdjęciowym, nie odbierała telefonów,  nie udawało się nawiązać z nią żadnego kontaktu. Agnieszka Kotulanka po prostu zniknęła. W 2014 roku produkcja ostatecznie zadecydowała o usunięciu gwiazdy z obsady serialu. Na jaw wyszło, że aktorka ma problemy z alkoholem. Wielbicielom aktorki trudno było się pogodzić z tym faktem. 

Gwiazdy serialu Klan: Barbara Bursztynowicz, Agnieszka Kotulanka, Tomasz Stockinger, Piotr Cyrwus w 2007 roku: 

Barbara Bursztynowicz, Agnieszka Kotulanka, Tomasz Stockinger, Piotr Cyrwus, 2007 rok
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

O powrót Agnieszki Kotulanki do serialu walczyli bardzo długo twórcy produkcji. Reżyserka Klanu w programie Mistrzowie drugiego planu wyznała, że scenariusz notorycznie zmieniano w ostatniej chwili.

„Cały czas chcieliśmy, żeby ona wróciła. Były pisane scenariusze, które musieliśmy poprawiać przez jej problemy osobiste. Jak ona zmarła, to już jej w serialu nie było”, mówiła Beata Kwapisz w rozmowie z Mikołajem Milcke.

Twórcy chcieli pomóc aktorce. Często bywali bezsilni. Kiedy wydawało się, że wszystko wraca na właściwe tory, następowała zmiana. Reżyserka serialu zdradziła, że współpraca z Agnieszką Kotulanką była trudna.

„Walczyliśmy o postać, bo to Krystyna… świetna aktorka, Agnieszka była trudną osobą we współpracy i trudno jej było pomóc. Szło ku dobremu…To nie kwestia miesiąca. Znacznie dłużej staraliśmy się. Mam w swoich papierach scenariusze: „odcinek taki i taki, wersja bez Krystyny”. Poprawiliśmy bardzo dużo tekstów pisanych na Krystynę. Wróciła, zagrała w kilku odcinkach i znowu nie… ”, mówiła Beata Kwapisz.

Agnieszka Kotulanka zmarła w 2018 roku. Trudno pogodzić się z jej odejściem.

Wywiad z Beatą Kwapisz dostępny na platformie YouTube. 

Agnieszka Kotulanka
Fot. Mikulski/AKPA

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?