Powstanie Warszawskie, jamnik
Fot. East News
HISTORIA POLSKI

Zobacz wyjątkowy spot upamiętniający 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego!

„Mam nadzieję, że nasze dzieci i wnuki nie będą musiały już o nic walczyć”

Olga Figaszewska 1 sierpnia 2019 10:45
Powstanie Warszawskie, jamnik
Fot. East News

Dziś obchodzimy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji po raz kolejny powstał niezwykły spot upamiętniający to wydarzenie. Powstańcy opowiadają o wartościach, które były i są dla nich najważniejsze. To nimi kierowali się w dniu wybuchu powstania.

Spot z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

„Mam nadzieję, że nasze dzieci i wnuki nie będą musiały już o nic walczyć”, słyszmy w ostatnich minutach spotu. Te poruszające słowa wypowiada Halina Jędrzejewska, ps. ,,Sławka”, która w Powstaniu Warszawskim pełniła funkcję sanitariuszki. Obok bohaterów tamtych dni w filmie pojawili się aktorzy, którzy wcielili się w ich postaci z czasów młodości. W spocie Zofia Czekalska, Hanna Stadnik, Halina Jędrzejewska, Witold Kieżun oraz Janusz Gołuchowski dzielą się z nami wartościami, odgrywającymi w ich życiu nadrzędną rolę i którymi kierowali się walcząc o wolną Polskę.

W rozmowie z mediami Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego wyznał: ,,Zależy nam, aby przesłanie wartości, o których mówią powstańcy, dotarło do jak najszerszej grupy odbiorców w różnym wieku. Spot będzie emitowany nie tylko w telewizji, ale również w kinach oraz szeroko w mediach społecznościowych. Kontynuacją kampanii spotowej będzie kampania oparta na publikacji zdjęć powstańców z aktorami, którzy zagrali role naszych bohaterów w młodości”. 

Za film „Łączą nas wartości” odpowiada Muzeum Powstania Warszawskiego, które od lat rozpowszechnia powstańcze wartości, by mogły  łączyły pokolenia. Produkcja powstała przy udziale reżysera, Tadeusza Śliwy, Oto Film i muzyka Radzimira Dębskiego. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?