Powstanie Warszawskie, jamnik
Fot. East News
HISTORIA POLSKI

Zobacz wyjątkowy spot upamiętniający 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego!

„Mam nadzieję, że nasze dzieci i wnuki nie będą musiały już o nic walczyć”

Olga Figaszewska 1 sierpnia 2019 10:45
Powstanie Warszawskie, jamnik
Fot. East News

Dziś obchodzimy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji po raz kolejny powstał niezwykły spot upamiętniający to wydarzenie. Powstańcy opowiadają o wartościach, które były i są dla nich najważniejsze. To nimi kierowali się w dniu wybuchu powstania.

Spot z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

„Mam nadzieję, że nasze dzieci i wnuki nie będą musiały już o nic walczyć”, słyszmy w ostatnich minutach spotu. Te poruszające słowa wypowiada Halina Jędrzejewska, ps. ,,Sławka”, która w Powstaniu Warszawskim pełniła funkcję sanitariuszki. Obok bohaterów tamtych dni w filmie pojawili się aktorzy, którzy wcielili się w ich postaci z czasów młodości. W spocie Zofia Czekalska, Hanna Stadnik, Halina Jędrzejewska, Witold Kieżun oraz Janusz Gołuchowski dzielą się z nami wartościami, odgrywającymi w ich życiu nadrzędną rolę i którymi kierowali się walcząc o wolną Polskę.

W rozmowie z mediami Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego wyznał: ,,Zależy nam, aby przesłanie wartości, o których mówią powstańcy, dotarło do jak najszerszej grupy odbiorców w różnym wieku. Spot będzie emitowany nie tylko w telewizji, ale również w kinach oraz szeroko w mediach społecznościowych. Kontynuacją kampanii spotowej będzie kampania oparta na publikacji zdjęć powstańców z aktorami, którzy zagrali role naszych bohaterów w młodości”. 

Za film „Łączą nas wartości” odpowiada Muzeum Powstania Warszawskiego, które od lat rozpowszechnia powstańcze wartości, by mogły  łączyły pokolenia. Produkcja powstała przy udziale reżysera, Tadeusza Śliwy, Oto Film i muzyka Radzimira Dębskiego. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.