Podróże 2019
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE 2021

Idealny city break na zakończenie wakacji?

Pięć miejsc, do których warto zrobić sobie wypad

Marta Baran 21 sierpnia 2021 14:30
Podróże 2019
Fot. Adobe Stock

Wakacje wcale nie muszą się kończyć wraz z nadejściem września. Koniec lata to idealny czas, żeby zaplanować kilkudniowy city break. Taki odpoczynek na pewno poprawi ci nastrój i pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie. Koniecznie pomyśl o sobie i odpoczywaj efektywnie przed sezonem zimowym. Podpowiadamy miejsca, w które warto się wybrać późnym latem i wczesną jesienią. A przecież jesień 2019 może stanowić dopiero początek twoich weekendowych podróży.

Bergamo, Włochy

Włochy, niezmiennie piękne. I wcale nie musisz zawsze bukować biletów do Rzymu, żeby poczuć się dobrze. Bergamo to zabytkowe miasteczko na północy Włoch, położone niedaleko Mediolanu i Jeziora Como. Zachwyci cię nie pod względem architektonicznym, ale również kulturowym i kulinarnym. Kawałek focacci zjedzony na Piazza del Duomo zwieńczy twoje wakacje ciepłym wspomnieniem. Nie zapomnij o kieliszku miejscowego wina! Jeśli złapiesz dobrą okazję, bilet na tę podróż nie będzie kosztował cię więcej, niż 100zł.

Bergamo, Włochy
Fot. Adobe Stock

Ochryda, Macedonia

Zachwyca pod każdym względem. Miasto z Jeziorem Ochrydzkim nie bez powodu zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziesz tu wszystko, czego dusza zapragnie. Zabytki, piękne widoki, plaże… W Ochrydzie ciężko będzie trafić na złą restaurację. Dla fanów kuchni bałkańskiej - Macedońska, to jedno z jej najlepszych wydań. Mieszkańcy miasta są gościnni, lubią celebrować każdy posiłek i wspólnie spędzany czas. Poczujesz klimat tego miejsca, jakby płynęła w tobie macedońska krew. Bilety na tę podróż powinny kosztować około 150zł.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bilge & Ersin 🌍 Travelcouple (@bilgezersin)

Saint-Jean-Cap-Ferrat, Francja

Lazurowe Wybrzeże mówi samo za siebie, nie potrzebuje dopowiedzeń. Nie szukaj jednak odpoczynku w miastach pełnych turystów. Saint Tropez i Monte Carlo będzie twoim kolejnym celem podróży. Ten wyjazd zaplanuj, jako kilka dni na poczucie prowansalskiego, ziołowego powietrza. Nie jedz w hotelowych restauracjach. Zrób zakupy w małym sklepiku w kierunku plaży Paloma i właśnie tam ciesz się smakiem miejscowych przysmaków. Rogale, konfitury, sery, karczochy, pomarańcze, to przecież podstawa francuskiej diety. Błądź między uliczkami, szukaj swoich własnych ścieżek. Nie zapomnij odwiedzić Willi Ephrussi z ogrodami i spojrzeć na miasto z tarasów w Beaulieu-sur-Mer, widok zapiera dech w piersiach. Bilet do pobliskiej Nicei znajdziesz w cenie 100zł.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Я себя не берегу на лазурном берегу

Post udostępniony przez Nick Martynov (@nick_mart_)

Batumi, Gruzja

Jeśli nigdy nie myślałaś o Gruzji, posłuchaj, jak „Filipinki” śpiewały o uroku gruzińskiego wybrzeża. Herbaciane pola i cykady zamieszkają w twojej głowie na długi czas. Wieczorne spacery nadmorskim bulwarem w Batumi i stary port stworzą piękny, wakacyjny obraz. Koniecznie skosztuj pierożków chinkali i chaczapuri. Cha cha albo miejscowe wino. Bez względu na to, co zaproponują twoi nowi znajomi z Batumi - nie odmawiaj. Pij do dna! Tak w Gruzji nawiązuje się przyjaźnie. Jeśli wylądujesz w Kutaisi, koszt biletów wliczając w to podróż miejscowymi środkami transpotu nie powinna przekroczyć 300zł. 

Batumi, Gruzja
Fot. Adobe Stock

Kotor, Czarnogóra

Wakacyjna miejscowość z cechami pięknych, norweskich fiordów, kuchnią włosko- bałkańską i romańską architekturą i placami porównywanymi do weneckich. Miasto zachęca swoją różnorodnością, a przy tym zachowanym tradycjonalizmem. Na szlaku prowadzącym do twierdzy św. Jana spotkasz się z pięknym widokiem na miasto. Podróż szlakiem może dać w kość, ale na to też służymy radą. Ośmiornice, tatary i morskie ryby to przysmaki, których nie zabraknie w Kotorze. Bilety w tę podróż będą cię kosztowały około 100zł. 

Kotor, Czarnogóra
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.