Podróże 2019
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Idealny city break na zakończenie wakacji?

Pięć miejsc, do których warto zrobić sobie wypad

Paulina Borówka 22 sierpnia 2019 17:30
Podróże 2019
Fot. Adobe Stock

Wakacje wcale nie muszą się kończyć wraz z nadejściem września. Koniec lata to idealny czas, żeby zaplanować kilkudniowy city break. Taki odpoczynek na pewno poprawi ci nastrój i pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie. Koniecznie pomyśl o sobie i odpoczywaj efektywnie przed sezonem zimowym. Podpowiadamy miejsca, w które warto się wybrać późnym latem i wczesną jesienią. A przecież jesień 2019 może stanowić dopiero początek twoich weekendowych podróży.

Bergamo, Włochy

Włochy, niezmiennie piękne. I wcale nie musisz zawsze bukować biletów do Rzymu, żeby poczuć się dobrze. Bergamo to zabytkowe miasteczko na północy Włoch, położone niedaleko Mediolanu i Jeziora Como. Zachwyci cię nie pod względem architektonicznym, ale również kulturowym i kulinarnym. Kawałek focacci zjedzony na Piazza del Duomo zwieńczy twoje wakacje ciepłym wspomnieniem. Nie zapomnij o kieliszku miejscowego wina! Jeśli złapiesz dobrą okazję, bilet na tę podróż nie będzie kosztował cię więcej, niż 100zł.

Bergamo, Włochy
Fot. Adobe Stock

Ochryda, Macedonia

Zachwyca pod każdym względem. Miasto z Jeziorem Ochrydzkim nie bez powodu zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziesz tu wszystko, czego dusza zapragnie. Zabytki, piękne widoki, plaże… W Ochrydzie ciężko będzie trafić na złą restaurację. Dla fanów kuchni bałkańskiej - Macedońska, to jedno z jej najlepszych wydań. Mieszkańcy miasta są gościnni, lubią celebrować każdy posiłek i wspólnie spędzany czas. Poczujesz klimat tego miejsca, jakby płynęła w tobie macedońska krew. Bilety na tę podróż powinny kosztować około 150zł.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bilge & Ersin 🌍 Travelcouple (@bilgezersin)

Saint-Jean-Cap-Ferrat, Francja

Lazurowe Wybrzeże mówi samo za siebie, nie potrzebuje dopowiedzeń. Nie szukaj jednak odpoczynku w miastach pełnych turystów. Saint Tropez i Monte Carlo będzie twoim kolejnym celem podróży. Ten wyjazd zaplanuj, jako kilka dni na poczucie prowansalskiego, ziołowego powietrza. Nie jedz w hotelowych restauracjach. Zrób zakupy w małym sklepiku w kierunku plaży Paloma i właśnie tam ciesz się smakiem miejscowych przysmaków. Rogale, konfitury, sery, karczochy, pomarańcze, to przecież podstawa francuskiej diety. Błądź między uliczkami, szukaj swoich własnych ścieżek. Nie zapomnij odwiedzić Willi Ephrussi z ogrodami i spojrzeć na miasto z tarasów w Beaulieu-sur-Mer, widok zapiera dech w piersiach. Bilet do pobliskiej Nicei znajdziesz w cenie 100zł.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Я себя не берегу на лазурном берегу

Post udostępniony przez Nick Martynov (@nick_mart_)

Batumi, Gruzja

Jeśli nigdy nie myślałaś o Gruzji, posłuchaj, jak „Filipinki” śpiewały o uroku gruzińskiego wybrzeża. Herbaciane pola i cykady zamieszkają w twojej głowie na długi czas. Wieczorne spacery nadmorskim bulwarem w Batumi i stary port stworzą piękny, wakacyjny obraz. Koniecznie skosztuj pierożków chinkali i chaczapuri. Cha cha albo miejscowe wino. Bez względu na to, co zaproponują twoi nowi znajomi z Batumi - nie odmawiaj. Pij do dna! Tak w Gruzji nawiązuje się przyjaźnie. Jeśli wylądujesz w Kutaisi, koszt biletów wliczając w to podróż miejscowymi środkami transpotu nie powinna przekroczyć 300zł. 

Batumi, Gruzja
Fot. Adobe Stock

Kotor, Czarnogóra

Wakacyjna miejscowość z cechami pięknych, norweskich fiordów, kuchnią włosko- bałkańską i romańską architekturą i placami porównywanymi do weneckich. Miasto zachęca swoją różnorodnością, a przy tym zachowanym tradycjonalizmem. Na szlaku prowadzącym do twierdzy św. Jana spotkasz się z pięknym widokiem na miasto. Podróż szlakiem może dać w kość, ale na to też służymy radą. Ośmiornice, tatary i morskie ryby to przysmaki, których nie zabraknie w Kotorze. Bilety w tę podróż będą cię kosztowały około 100zł.

Kotor, Czarnogóra
Fot. Adobe Stock

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.