Krystyna Czubówna, zarobki w TVP
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

20 lat temu Krystyna Czubówna odeszła z TVP. Dziś ujawnia, ile zarabiała: „Klepaliśmy biedę”

Co dziś robi ulubienica widzów?

Rafał Kowalski 25 kwietnia 2021 09:57
Krystyna Czubówna, zarobki w TVP
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Choć z wykształcenia jest prawnikiem, szybko w jej życiu pojawiły się radio i telewizja. W tej ostatniej Krystyna Czubówna realizuje się do dziś. Większość widzów kojarzyć może przede wszystkim głos lektorki, która często opowiada o życiu zwierząt i roślin w filmach przyrodniczych, ale przez 10 lat 66-latka była gwiazdą Panoramy TVP. Dlaczego odeszła?

Krystyna Czubówna o zwolnieniach w Telewizji Polskiej i niskiej pensji

Niedawno ulubienica widzów udzieliła wywiadu jednemu z regionalnych tygodników. Z rozmowy dowiedzieliśmy się, że zatrudniona w 1991 roku w Panoramie Krystyna Czubówna pracowała przez wiele lat w TVP głównie z przyzwyczajenia i dla wspaniałych ludzi, których tam poznała. „Życie w telewizji jest bardzo trudne. Wiele razy przymierzałam się do odejścia i zawsze górę brały sentymenty. Bardzo lubię pracę zespołową i identyfikuję się z zespołem. A po 2000 r. nasz zespół zdziesiątkowano! Nie było już żadnej kotwicy, która by mnie tam trzymała”, mówiła w Tygodniku Ciechanowskim była gospodyni Panoramy.

Krystyna Czubówna, Panorama
Fot. PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Z programu ostatecznie Krystyna Czubówna odeszła w 2001 roku – sama, na własnych warunkach, zanim szefowie być może i jej rozwiązaliby umowę. Prezenterka czuła się w redakcji coraz bardziej samotna. „Dopóki miałam się z kim solidaryzować, to znaczy wspólnie klepać biedę, tak długo tam trwałam”, mówiła w wywiadzie. Dodała też, że bardzo mało zarabiała. Za jeden siedmiogodzinny dzień pracy zwieńczony poprowadzeniem Panoramy otrzymywała zaledwie 300zł. To niewiele patrząc na to, że 66-latka zasiadała przed kamerą na zmianę z inną dziennikarką – Bożeną Targosz. „Dopiero później przyszedł czas, w którym TVP uznała, że gwiazdy trzeba dobrze opłacać”, wyznała lektorka w Tygodniku Ciechanowskim.

Ostatecznie Krystyna Czubówna, gdy jeszcze była zatrudniona w TVP, by dorobić,  wzięła udział w spocie Telekomunikacji Polskiej. Szybko zrozumiała, że reklamowanie tych usług łamie jej umowę ze swoim stałym pracodawcą. To także dlatego zdecydowała się odejść z Panoramy.

Krystyna Czubówna z córką

Krystyna Czubówna, VIVA! marzec 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF FM

Krystyna Czubówna – czym się dziś zajmuje?

Przez ostatnie lata głos Krystyny Czubówny towarzyszy widzom wielu reklam i filmów przyrodniczych – także tych emitowanych w TVP. Lektorka bowiem pracuje dla producentów wyżej wspomnianych formatów, które wyświetlane są w różnych stacjach. W 2017 roku 66-latka prowadziła z wnuczkami cykl dla Dzień Dobry TVN, a w 2019 roku wzięła udział w show Agent i stała się głosem serii Nasza Planeta, która okazała się hitem na platformie Netflix.

Prywatnie Krystyna Czubówna jest mamą Agnieszki, która też jest lektorką (jej głos stworzył postać Wielkiego Brata w najnowszych edycjach programu Big Brother). 66-letnia prezenterka skupia się też na spędzaniu jak największej ilości czasu z wnuczkami – Helenką i Zosią.

Życzymy wszystkiego, co  najlepsze. 

ZOBACZ TEŻ: Tak umiera Ziemia. Tych 10 zdjęć pokazuje, jak bardzo niszczymy naszą planetę

Krystyna Czubówna, Agnieszka Barjasz, VIVA! marzec 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.