JULIA WILCZYŃSKA 7 lutego 2017 21:15
1/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
1/8

Dziennikarz i prezenter telewizyjny. Przez 25 lat był związany z Telewizja Polska. Od kwietnia ubiegłego roku jest współprowadzącym programu śniadaniowego TVN – „Dzień Dobry TVN”.

Jego początki związane z dziennikarstwem sięgają już czasów licealnych, pisał do młodzieżowej gazety "Uczeń polski". Niewielu pamięta, że występował również jako prezenter popularnego za czasów PRL-u programu dla Młodzieży "5-10-15".

Przeczytaj też: Zwolnienie z TVP wyszło mu na dobre! Dzięki TVN-owi za Piotrem Kraśką szaleją kobiety

Po studiach podjął pracę jako spiker w TVP. Był również korespondentem w Rzymie i USA. Po powrocie do Polski, prowadził programy w TVP 1, takie jak "Rozmowy jedynki" czy "Na pierwszym planie". W 2008 roku został prowadzącym wieczornego wydania „Wiadomości”, zaś cztery lata później- głównym szefem programu. W 2016 roku decyzją rządu Beaty Szydło i nowego prezesa TVP, Jacka Kurskiego, odwołano go ze stanowiska szefa i prowadzącego program "Wiadomości". Kilka tygodni później podjął współpracę ze stację TVN, w której od kwietnia prowadzi program "Dzień dobry TVN".


 

2/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
2/8

Piotr Kraśko ukończył IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie.

Prezenterzy TVP, 1994

3/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
3/8

Z zawodu jest teatrologie. Ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.


TVP, 2004

4/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
4/8

Dziennikarz jest również autorem książek, m.in. "Smoleńsk. 10 kwietnia 2010" czy "Kiedy świat się zatrzymał. 63 dni w Watykanie z Piotrek Kraśko"

TVP, 2008

5/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
5/8


Piotr Kraśko w środowisku medialnym jest postrzegany jako osoba bardzo życzliwa.

Ramówka wiosenna TVP 1, rok 2014

6/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
6/8

Prywatnie, od 2008 jest mężem Karoliny Ferenstein-Kraśko. Mają dwoje dzieci, synów Konstantego i Aleksandra.

Plebiscyt "Viva! Najpiękniejsi", 2008

7/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
7/8

"25 lat w TVP, 12 w Wiadomościach, 11 Wieczorów Wyborczych, 2 konklawe, parę wojen, huraganów i trzęsień ziemi, tysiące wyjątkowych zwyczajnych ludzkich historii, tragicznych i radosnych wydarzeń, setki cudownych spotkanych ludzi – szczęście pracy ze świetnym zespołem, 14 prezesów, piętnasty będzie ostatnim. Bardzo, bardzo dziękuję za te niezwykłe lata, wszystkiego dobrego i do zobaczenia:)" – takie pożegnanie z TVP swoim Twitterze, zamieścił Piotr Kraśko.

Prezenterzy DDTVN, wrzesień 2016

8/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
8/8

Piotr Kraśko otrzymał statuetkę "Róża Gali" w kategorii Media.


Róże Gali, listopad 2016

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…