JULIA WILCZYŃSKA 7 lutego 2017 21:15
1/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
1/8

Dziennikarz i prezenter telewizyjny. Przez 25 lat był związany z Telewizja Polska. Od kwietnia ubiegłego roku jest współprowadzącym programu śniadaniowego TVN – „Dzień Dobry TVN”.

Jego początki związane z dziennikarstwem sięgają już czasów licealnych, pisał do młodzieżowej gazety "Uczeń polski". Niewielu pamięta, że występował również jako prezenter popularnego za czasów PRL-u programu dla Młodzieży "5-10-15".

Przeczytaj też: Zwolnienie z TVP wyszło mu na dobre! Dzięki TVN-owi za Piotrem Kraśką szaleją kobiety

Po studiach podjął pracę jako spiker w TVP. Był również korespondentem w Rzymie i USA. Po powrocie do Polski, prowadził programy w TVP 1, takie jak "Rozmowy jedynki" czy "Na pierwszym planie". W 2008 roku został prowadzącym wieczornego wydania „Wiadomości”, zaś cztery lata później- głównym szefem programu. W 2016 roku decyzją rządu Beaty Szydło i nowego prezesa TVP, Jacka Kurskiego, odwołano go ze stanowiska szefa i prowadzącego program "Wiadomości". Kilka tygodni później podjął współpracę ze stację TVN, w której od kwietnia prowadzi program "Dzień dobry TVN".


 

2/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
2/8

Piotr Kraśko ukończył IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie.

Prezenterzy TVP, 1994

3/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
3/8

Z zawodu jest teatrologie. Ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.


TVP, 2004

4/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
4/8

Dziennikarz jest również autorem książek, m.in. "Smoleńsk. 10 kwietnia 2010" czy "Kiedy świat się zatrzymał. 63 dni w Watykanie z Piotrek Kraśko"

TVP, 2008

5/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
5/8


Piotr Kraśko w środowisku medialnym jest postrzegany jako osoba bardzo życzliwa.

Ramówka wiosenna TVP 1, rok 2014

6/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
6/8

Prywatnie, od 2008 jest mężem Karoliny Ferenstein-Kraśko. Mają dwoje dzieci, synów Konstantego i Aleksandra.

Plebiscyt "Viva! Najpiękniejsi", 2008

7/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
7/8

"25 lat w TVP, 12 w Wiadomościach, 11 Wieczorów Wyborczych, 2 konklawe, parę wojen, huraganów i trzęsień ziemi, tysiące wyjątkowych zwyczajnych ludzkich historii, tragicznych i radosnych wydarzeń, setki cudownych spotkanych ludzi – szczęście pracy ze świetnym zespołem, 14 prezesów, piętnasty będzie ostatnim. Bardzo, bardzo dziękuję za te niezwykłe lata, wszystkiego dobrego i do zobaczenia:)" – takie pożegnanie z TVP swoim Twitterze, zamieścił Piotr Kraśko.

Prezenterzy DDTVN, wrzesień 2016

8/8
Piotr Kraśko, viva.pl
Copyright @eastnews
8/8

Piotr Kraśko otrzymał statuetkę "Róża Gali" w kategorii Media.


Róże Gali, listopad 2016

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.