Kamil_Stoch_podczas_nagrań_audiobooka_ Mądre_bajki_z_całego_świata
Fot. Materiały klienta
PARTNER

Kuba Błaszczykowski, Kamil Stoch i Dominika Kulczyk razem zmieniają świat! 

Ta inicjatywa zasługuje na ogromny szacunek!

Artykuł sponsorowany 1 lipca 2018 11:07
Kamil_Stoch_podczas_nagrań_audiobooka_ Mądre_bajki_z_całego_świata
Fot. Materiały klienta

Co łączy Kubę Błaszczykowskiego, Kamila Stocha, Anię Starmach, Magdalenę Cielecką i Dominikę Kulczyk? Dobre serce, empatia i wspólna, ważna sprawa! O czym mowa? O kolejnej, czwartej edycji „Mądrych bajek z całego świata”, która jest już dostępna w całej Polsce. Na audiobooku dołączonym do książeczki największe gwiazdy polskiego show-biznesu czytają poruszające historie z całego świata. Co więcej, całkowity dochód ze sprzedaży bajek dla dzieci wesprze niezwykle ważną i potrzebną inicjatywę. Jaką? Czytajcie dalej! 

Bajki dla dzieci, które zmieniają świat 

Pomysłodawczynią akcji jest Dominika Kulczyk, Prezes Fundacji Kulczyk Foundation, która jest głównym organizatorem akcji i wydawcą książki. Bizneswoman znana jest ze swojej działalności charytatywnej i umiejętności angażowania ludzi w słusznej sprawie. „Mądre bajki z całego świata” zostały napisane przy pomocy specjalistów z zakresu psychologii dziecięcej i edukacji najmłodszych. Najpiękniejsze jest to, że całkowity dochód ze sprzedaży bajek po raz kolejny zostanie przeznaczony na sfinansowanie nocnych dyżurów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111! Jak mówi Dominika Kulczyk:

„Mądre bajki z całego świata” to coś więcej niż książeczka z audiobookiem. Te bajki naprawdę zmieniają świat. 

Magdalena_Cielecka_Mądre_bajki_z_całego_świata
Fot. Materiały klienta

Gwiazdy czytają bajki dla dzieci 

Dominika Kulczyk poprosiła o pomoc przy tworzeniu audiobooka najbardziej lubiane gwiazdy w Polsce, które z przyjemnością wsparły tę szlachetną inicjatywę. Bajki przeczytali Filip Bobek, Magdalena Cielecka, Dominika Kulczyk, Maja Ostaszewska, Anna Starmach, Kamil Stoch, Magdalena Stużyńska, Katarzyna Zielińska oraz Kuba Błaszczykowski. Znany piłkarz po raz kolejny wsparł tę inicjatywę i zaangażował swoją fundację! Rok temu jego Fundacja Ludzki Gest włączyła się do akcji i zainicjowała stworzenie nocnych dyżurów Telefonu Zaufania. Dzięki sprzedaży zeszłorocznej edycji „Mądrych bajek z całego świata” Fundacja mogła stworzyć nowy projekt pomagania dzieciom i młodzieży w godzinach nocnych (20.00 – 2.00), a jak wskazuje raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, co trzecie dziecko szuka pomocy właśnie wtedy.

Trzeba pomóc każdemu dziecku, które oczekuje od nas, dorosłych, wsparcia i pomocy. Także w nocy, kiedy przemoc i zło są łatwiejsze do ukrycia – dodaje Jakub Błaszczykowski

Jaka powinna być wartościowa książka dla dzieci?

Celem „Mądrych bajek z całego świata” jest nauczenie dzieci rozumienia emocji i uczuć innych, otwartości oraz uwrażliwienie ich na różnorodność. Nie mogłoby to się udać bez pomocy specjalistów, takich jak psycholodzy, psychiatrzy, pedagodzy przedszkolni i wczesnoszkolni. Same opowiadania związane są z krajami, które Dominika Kulczyk odwiedziła podczas 5. edycji serialu dokumentalnego „Efekt Domina”- Bangladeszem, Gwatemalą, Filipinami, Rwandą, Kolumbią, Indiami, Suazi, Papuą-Nową Gwineą i Polską. Bajki mają również funkcję edukacyjną, ponieważ w przystępny sposób dla dzieci opowiadają o historii, kulturze czy naturze danego kraju. „Mądre bajki z całego świata” mają prawdziwą i głęboką misję! Aktywności zawarte w książeczce mają wspomagać rozwój emocjonalny, intelektualny oraz pomóc w budowaniu poczucia własnej wartości i sprawczości. 

Dominika_Kulczyk_czyta_bajki
Fot. Materiały klienta

„Mądre bajki z całego świata” nie tylko rozwijają wrażliwość i mądrość u dzieci czytających książkę, ale i realnie pomagają najmłodszym, którzy potrzebują pomocy. Warto wspierać takie inicjatywy, ponieważ dzięki nim świat staje się lepszym miejscem!   

Okładka_książki_Mądre_bajki_z_całego_świata
Fot. Materiały klienta

Materiał powstał we współpracy z Kulczyk Foundation

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.