Pekao S.A.
Fot. Mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Edukuj poprzez zabawę! Ta gra przygodowa wprowadza najmłodszych w skomplikowany świat finansów

Twoje dzieci dowiedzą się m.in., czym są pieniądze, jak zarządzać wydatkami i jak oszczędzać

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 12 czerwca 2023 10:29
Pekao S.A.
Fot. Mat. prasowe

Aż 89 proc. dzieci w Polsce posiada własnego smartfona i korzysta z niego głównie w celach rozrywkowych*. Zaskoczone? Wbrew pozorom, to wcale nie musi być zła wiadomość! Nasze pociechy mogą marnować czas przed ekranem albo wynieść z niego coś pożytecznego.

Jak zaciekawić dziecko światem finansów?

Idealnym przykładem jest gra edukacyjna, którą przygotował Bank Pekao S.A. Przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat krok po kroku wprowadza je w świat finansów. Podczas 10 sezonów (na razie w aplikacji PeoPay Kids na systemy Android udostępnione są trzy z nich) zapoznają się z takimi pojęciami, jak pieniądz, portfel, majątek, przedsiębiorczość, bankowość elektroniczna czy bezpieczeństwo. Zdobywają wiedzę, podejmują istotne decyzje, rozwiązują quizy i wykonują zadania. Brzmi ciekawie, prawda?

Co ważne, gra – która powstała nie tylko pod okiem najmłodszych, ale również pedagogów – zachęca dzieci, aby odeszły od telefonu. Zamiast patrzeć w ekran przez długie godziny mają np. porozmawiać z tatą o budżecie domowym, zrobić z rodzicem zakupy za 20 zł i ugotować wspólnie obiad czy wypłacić razem pieniądze z bankomatu na mieście.

Bank Peako S.A.
Fot. Content Studio

W przygodzie dziecku towarzyszy postać, która rozwija się wraz z postępami gry. Za wykonanie zadań nagradzane jest punktami, które może wymienić na zakup gadżetów dla swojego stworka. To dla niego cenna lekcja rozsądnego dysponowania finansami.  

„Rozmowy z dziećmi o finansach nie są łatwe. Wymagają od rodziców sporego doświadczenia, które pozwoliłoby przekazać wiedzę w sposób prosty i zrozumiały (...) Wiemy, że najmłodsi najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego w atrakcyjny i interaktywny sposób wspieramy odkrywanie świata finansów przez dzieci, pod niezbędną kontrolą rodziców” – podkreśla Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Z ekspertem zgadzają się sami rodzice. W badaniach przeprowadzonych przez Pekao S.A. 88% z nich jest zdania, że edukacja finansowa to istotny element przygotowania do dorosłości. Aż 91% rodziców przyznaje, że regularnie kontroluje salda konta dziecka, najczęściej wykorzystując do tego aplikację mobilną banku. 64% z nich zauważyło, że po założeniu dziecku konta bankowego zaczęło lepiej radzić sobie z finansami i oszczędzaniem*.

Pekao S.A.
Fot. Mat. prasowe

Miło, łatwo i kolorowo

Gra edukacyjna Pekao S.A. powstała w trzecią rocznicę debiutu aplikacji mobilnej PeoPay Kids dostosowanej do różnych grup wiekowych (6-12 – dzieci, 13-18 – nastolatkowie i 18-26 – młodzi dorośli). Młodzi użytkownicy mogą korzystać w niej z szybkich płatności BLIK, błyskawicznego logowania za pomocą odcisku palca Touch ID lub rozpoznawania twarzy Face ID. Za pomocą jednego kliknięcia sprawdzają na co wydały pieniądze i uczą się planować przyszłe wydatki. Mogą oszczędzać dzięki wirtualnym skarbonkom założonym na koncie oszczędnościowym i poprosić rodziców o dodatkowe kieszonkowe. Mogą też (oczywiście po akceptacji opiekuna) kupować kupony do gier. Chętnie korzystają też z opcji personalizacji kolorowych skórek, tapet czy ikon.

Dzieci poznają aplikację pod okiem wirtualnych Trenerów, czyli Żubra, Lisa i Złotówki, a także samych rodziców. W Panelu Rodzica możemy zlecać im przelewy, a także kontrolować stan ich konta i limity. Aplikacja PeoPay rodzica pozwala na stały i dyskretny podgląd dziecięcych wydatków.

Pakiet dla dzieci w Pekao S.A. obejmuje również konto i kartę za 0 zł.  Własna karta to spełnienie marzeń każdego dziecka (nareszcie może poczuć się tak, jak jego rodzice!). Szczególnie, jeśli może wybrać wizerunek karty spośród aż 16 kolorowych propozycji.

Jak nie teraz, to kiedy? Hasło najnowszego projektu dla dzieci Banku Pekao przypomina, że nie warto odkładać ważnych tematów na później. Zainstalujcie aplikację, włączcie grę – to świetna zabawa dla całej rodziny! Więcej informacji znajdziecie na stronie www.pekao.com.pl/peopaykids. Z raportem na temat edukacji finansowej możecie zapoznać się na stronie media.pekao.com.pl/pr/809608/nowosc-gra-edukacyjna-w-aplikacji-peopay-kids-bank-pekao-wspiera-dzieci-i-rodzicow-w-odkrywaniu-swiata-finansow.

*Nowy raport Banku Pekao dotyczący poziomu edukacji finansowej dzieci w Polsce

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.