pytanie-na-sniadanie
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

16 rzeczy, których nie wiesz o "Pytaniu na śniadanie"!

Zdradzamy niezwykłe kulisy programu!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 3 września 2020 15:44
pytanie-na-sniadanie
Fot. Mat.prasowe

Ile osób pracuje nad każdym odcinkiem? Kto jest największym kawalarzem na planie, a kto najczęściej i najgłośniej się śmieje? Co się dzieje z daniami, które gotują kucharze? Dlaczego alpaki stąpają czasem po czerwonym dywanie? „Pytanie na  Śniadanie” – ulubiony program śniadaniowy Polaków – jest z nami już 18 lat. Czy to znaczy, że wiemy już o nim wszystko?  

Ciekawostki o "Pytaniu na Śniadanie"

„Pytanie na Śniadanie” powstaje w studiu na I piętrze przy ul. Woronicza 17. Na górę można wjechać… ruchomymi schodami, takimi, jakie są w galeriach handlowych czy na lotniskach. Letnie studio powstało natomiast na trawniku między budynkami telewizji. Co jeszcze warto wiedzieć o programie, prowadzących i nie tylko?

pytanie-na-sniadanie
Fot. Mat.prasowe

1. Pierwszy odcinek w historii programu został wyemitowany 2 września 2002 roku. Prowadzili go Tadeusz Sznuk i Grażyna Bukowska. W ciągu 18 lat zrealizowano aż 5488 odcinków!

2. W każdym odcinku porusza się około 12 tematów. Pierwsze dni w szkole – jak oswoić dziecko z nową rzeczywistością? Czy seniorowi wypada się zakochać? Czy naprawdę musimy wyrzucać tak dużo ubrań? Skąd bierze się tak wielkie powodzenie teorii spiskowych? Tematy są najróżniejsze, czasem lekkie, a czasem bardzo poruszające, ale zawsze na czasie.  

3. Choć program startuje o 7.55, ruch w studiu zaczyna się już o 6 rano. Wszyscy członkowie zespołu – prowadzący także! – muszą więc wstawać bardzo wcześnie. 

4. Reporterzy "Pytania na Śniadanie" przeprowadzili wywiady z wieloma zagranicznymi gwiazdami, m.in. Stingiem, Ennio Morricone, Shaggym, Anastasia, Ricky Martinem i Britney Spears.

pytanie-na-sniadanie
Fot. Mat.prasowe

5. Na co dzień podczas realizacji jednego wydania programu w studio pracuje 80-100 osób! Prócz gospodarzy programu należą do zespołu także reporterzy, pogodynki, kucharze, a także mnóstwo osób, których nie widać na wizji: m.in. kierownik produkcji, kierownik planu, scenograf, operatorzy kamer, dźwiękowcy, makijażystki, fryzjer.  

6. Codziennie na antenie kucharze przygotowują minimum od 3 do 6 dań. Potrawy zawsze były później zjadane przez ekipę, ale teraz z powodu pandemii nie ma takiej możliwości.

7. Koronawirus wymusił wiele zmian przy organizacji programu. Jedną z nich był fakt, że wszystkie przybory do makijażu są jednorazowe (wizażystki nie malują gości, a makijaż prezenterów jedynie poprawiają), a prowadzący występują we własnych ubraniach lub w tych, które były już w telewizyjnej garderobie. Cały zespół jest na planie w maskach i przyłbicach. No i na razie nici z jedzenia...

pytanie-na-sniadanie
Fot. Mat.prasowe

8. Największy kawalarzem na planie jest Łukasz Nowicki, najgłośniej śmieje się Tomasz Wolny, a najczęściej Marzena Rogalska. Zawsze profesjonalny Tomasz Kammel słynie natomiast z tego, że nigdy się nie spóźnia i wychodzi ze studia ostatni, a Jola Kleser z tego, że najbardziej rozpieszcza ekipę domowymi wypiekami i przynosi świeże kwiaty.  

9. Najdłużej pracującą gwiazdą w „Pytaniu na Śniadanie” jest Agnieszka Rosłoniak – pracuje od 14 lat. Aleksandra Kostka – 12 lat, Marzena Rogalska i Łukasz Nowicki – 11 lat, Mateusz Szymkowiak, Tomasz Tylicki, Tomasz Kammel – 10 lat.

10. Gdy Kasia Cichopek odebrała telefon z propozycją, by od września została prowadzącą „Pytania na Śniadanie”, była tak zaskoczona, że dopiero po chwili zdołała wykrztusić „Tak”.

11. Maciej Kurzajewski wrócił do programu po prawie dekadzie przerwy. Wcześniej był jego gospodarzem w latach 2009-2011. Z Katarzyną Cichopek, z którą prowadzi „Pytanie na Śniadanie” od września, występował już w „Czarze par” oraz jako gospodarz Gali Telekamer 2020.

pytanie-na-sniadanie
Fot. Mat.prasowe

12. Dzięki Kącikowi Adopcyjnemu, który jest w programie, nowy dom znalazło blisko 500 psów. Tylko pomyśl: to 500 szczęśliwych istot! Na ten wspaniały pomysł wpadł Michał Olszański.

13. Zwierzęta, które pojawiają się czasem w programie, są na liście zaproszonych osób wraz z właścicielami. Wpisuje się tam na przykład „Pan X wraz z psem”.  

14. Podczas każdego trwającego około 4 godziny odcinka studio odwiedza około 30 gości, a w weekendy nawet 40.  

15. Alpaki, które gościły w „Pytaniu na śniadanie”, stąpały… po czerwonym dywanie. Trzeba było go rozłożyć, bo zwierzęta nie czuły się pewnie na gładkiej podłodze.   

16. Każdy odcinek „Pytania na Śniadanie” oglądasz w dużym towarzystwie! Razem z tobą robi to średnio 500 tys. osób!  

pytanie-na-sniadanie
Fot. Mat.prasowe

Materiał powstał z udziałem TVP

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.