Odwiedź piknik ze sztuką! Ruszają plenerowe wystawy dzieł ze zbiorów Banku Pekao S.A.
Fot. Mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Natura czy kultura? Odwiedź piknik ze sztuką! Ruszają plenerowe wystawy dzieł ze zbiorów Banku Pekao S.A.

Plenerowe wystawy, podczas których poznamy dzieła wybitnych polskich malarzy, odbędą się w kilku polskich miastach

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 14 sierpnia 2023 11:53
Odwiedź piknik ze sztuką! Ruszają plenerowe wystawy dzieł ze zbiorów Banku Pekao S.A.
Fot. Mat. prasowe

Pobudza zmysły, kreatywność i wyobraźnię. Przenosi nas do innego świata i koi zmysły. Kształtuje gust i poczucie estetyki. Trudno wyobrazić sobie świat bez sztuki (i nawet nie chcemy próbować!). Schyłek lata i początek jesieni to idealny moment, aby zajrzeć w głąb siebie i sprawdzić jak różne odczucia wywołują w nas dzieła sztuki. Tym bardziej, gdy możemy to zrobić w pięknych okolicznościach przyrody.

Odwiedź piknik ze sztuką! Ruszają plenerowe wystawy dzieł ze zbiorów Banku Pekao S.A.
Fot. Mat. prasowe

Mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych uczestników 

Takie właśnie atrakcje będą czekały na nas podczas wyjątkowego wydarzenia, które organizuje Bank Pekao S.A: ,,Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”. To kontynuacja wystawy dzieł sztuki ze zbiorów banku „Koloryt Rozmaitości”, która odbyła się w Pałacu Czapskich w Warszawie. Wydarzenie odwiedziło tysiące osób. Teraz reprodukcje niektórych dzieł, które były wystawione w oryginałach, będzie można zobaczyć od 12 sierpnia do 10 września w kilku Polskich miastach. Pikniki odbędą się w takich miejscowościach, jak Krasnystaw, Jasło, Jaszczew (gm. Jedlicze), Świętoniowa (gm. Przeworsk), Kolno, Grajewo, Głogów, Wielopole Skrzyńskie oraz Ostróda.

Natura czy kultura? Odwiedź piknik ze sztuką!
Fot. Mat. prasowe

Podczas pikników ze sztuką zobaczymy reprodukcje prac wybitnych polskich artystów. Uczestnicy wydarzeń będą mieli okazję zapoznać się z dziełami m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Jana Stanisławskiego, Zygmunta Waliszewskiego, Stefana Filipkiewicza czy Franciszka Maśluszczaka. Tematem wiodącym wszystkich prac będzie ,,pejzaż’’

„Bank Pekao aktywnie angażuje się w liczne projekty i przedsięwzięcia wspierające polską kulturę i sztukę. Współpracujemy przy tym z instytucjami będącymi autorytetami w tej dziedzinie, jak np. Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, czy Muzeum Narodowym w Warszawie – mówi Marta Szygenda, Dyrektor Departamentu Marketingu w Banku Pekao S.A”.

Głównym celem pikników ze sztuką jest upowszechnianie dorobku artystycznego znanych polskich twórców, reprezentujących sztukę dawną i współczesną. Możliwość zaznajomienia z dziełami wybitnych polskich malarzy, to jednak dopiero początek atrakcji. Najmłodsi uczestnicy na pewno nie będą nudzić się w specjalnej strefie dla dzieci. Wraz z animatorami przygotują własną koszulkę i zrobią wakacyjny tatuaż. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli też okazję wspólnie ozdobić okazałą donicę. Lokalni artyści namalują na niej elementy charakterystyczne dla danej miejscowości. Z myślą o tych, którzy będą potrzebowali chwili wypoczynku przygotowano z kolei wydzieloną strefę relaksu.

A co, jeśli nie będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniu? Po zakończeniu pikników, zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli jeszcze przez kilka dni odwiedzać wystawę. Wszystkich zainteresowanych zbiorem dzieł sztuki Pekao, odsyłamy też do Wirtualnej Galerii Sztuki Banku Pekao S.A. Bank posiada około 1200 (!) dzieł sztuki. W swoich zbiorach ma m.in. prace najsłynniejszych (Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wojciech Kossak, Julian Fałat, Józef Mehoffer czy Zygmunt Waliszewski), a także artystów reprezentujących sztukę współczesną (Tadeusz Dominik, Franciszek Maśluszczak, Henryk Ożóg, Bożenna Biskupska). Znajdziemy tam również rzeźby oraz elementy sztuki użytkowej z XIX oraz XX wieku, a także wysokiej jakości fotografie dzieł oraz opisy ich twórców. 

Poniżej cały terminarz wydarzeń z cyklu ,,Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”: 

  1. Krasnystaw – 12 sierpnia 2023 roku,
  2. Jasło – 13 sierpnia 2023 roku,
  3. Jaszczew (gmina Jedlicze) – 19 sierpnia 2023 roku,
  4. Świętoniowa (gmina Przeworsk) – 20 sierpnia 2023 roku,
  5. Kolno – 26 sierpnia 2023 roku,
  6.  Grajewo – 27 sierpnia 2023 roku,
  7. Głogów – 2 września 2023 roku,
  8. Wielopole Skrzyńskie - 3 września 2023 roku,
  9. Ostróda – 10 września 2023 roku.

Natura czy kultura? Odwiedź piknik ze sztuką!
Fot. Mat. prasowe

Do zobaczenia na pikniku!

TAGI #sztuka

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?