Toni Braxton, 1996
Fot. SGranitz/WireImage/GETTY IMAGES
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Choroba zatrzymała rozwój jej kariery. Jak dziś wygląda życie Toni Braxton i jak zmieniła się autorka hitu Un-Break My Heart?

Artystka obchodzi dziś 55. urodziny!

Olga Figaszewska 7 października 2022 14:09
Toni Braxton, 1996
Fot. SGranitz/WireImage/GETTY IMAGES

Toni Braxton w latach 90. podbiła serca słuchaczy utworem Un-Break My Heart. Ballada przyniosła jej popularność i sympatię wielu fanów na całym świecie. Artystka została uznana jedną z najpopularniejszych wokalistek na świecie! Nic dziwnego, bo na swoim koncie ma ponad 70 milionów sprzedanych płyt i jest laureatką m.in. siedmiu statuetek Grammy. Po pewnym czasie jej gwiazda przygasła. Toni Braxton w życiu prywatnym musiała się mierzyć z problemami zdrowotnymi i finansowymi. Jak aktualnie wygląda jej życie? Dziś  wokalistka obchodzi 55. urodziny. Zobacz, jak się zmieniła.

Toni Braxton – kariera

W latach 80. wraz z czterema siostrami tworzyła zespół The Braxtons. Toni zdobyła dopiero zasłużoną sławę w latach 90. Wtedy została dostrzeżona przez producentów i podpisała kontrakt z LaFace Records. Pierwszy album wydała już w 1993 roku, a single Another Sad Love Song i Breathe Again osiągnęły międzynarodowe sukcesy. Braxton czarowała kontraltowym, charakterystycznym głosem. Krytycy podkreślają, że je głos jej wszechstronny – elegancki, zmysłowy, silny, a przy tym kojący. Wiedziała, jak trafić do słuchaczy.

Największą popularność przyniosła jej ballada Un-break my heart, pochodząca z albumu Secrets. To bez wątpienia największy przebój w jej karierze. Utwór stał się międzynarodowym hitem, a jego sukces otworzył jej drzwi do kariery. Toni Braxton okrzyknięto królową R&B i „nową Whitney Houston”!

Chociaż artystka przez wiele lat pojawiała się na scenie, żadna z kolejnych płyt nie zrobiła podobnego wrażenia na słuchaczach. Pianistka i autorka tekstów ma na swoim koncie siedem nagród Grammy, dziewięć statuetek Billboard Music Awards, także sięgnęła po siedem nagród American Music Awards. To nie wszystkie z jej osiągnięć.

Zobacz też: Związek z Elżbietą Grocholską nadał jego życiu sens. Krzysztof Zanussi żałował, że rzucił się w to uczucie tak późno

Toni Braxton, 1997 rok, Grammy Awards,
Fot. Photo by FERRERA/REX/Shutterstock /EAST NEWS

Toni Braxton, 1997 rok, Grammy Awards

Toni Braxton, 2009
Fot. Charles Sykes/Rex / Rex Features/EAST NEWS

Toni Braxton, 2009 rok

Choroba Toni Braxton

W pewnym momencie Toni Braxton, ze względów zdrowotnych, zdecydowała się zwolnić i skupić na zdrowiu. Media spekulowały na temat jej tajemniczej choroby. Artystka nie komentowała swoich przypadłości.  Lekarze ostrzegali ją, że musi się oszczędzać, bo inaczej nie wróci na scenę. Zwłaszcza, że Toni miała poważne problemy z oddychaniem i sercem. „Nie można mieć problemów z oddychaniem, jeśli chce się występować na scenie i śpiewać. [...] Byłam po prostu... zła. […] Nie mogłam złapać tchu i nic z tego nie wyszło. Zupełnie nic. Mój lekarz powiedział, że zbyt wcześnie chcę wrócić do pracy”, mówiła [cytat za muzyka interia.pl].

Mimo swoich trudnych doświadczeń w 2008 roku wzięła udział w 7. edycji amerykańskiego wydania programu Taniec z gwiazdami. „Jeśli mam być wobec siebie szczera, z perspektywy czasu wydaje mi się, że chyba zdecydowałam się na to zbyt szybko po przebytej chorobie. Niemniej jednak cieszę się, że to zrobiłam. Stałam się dzięki temu silniejsza”, wspominała.

W innym wywiadzie zwierzyła się, że ma za sobą mały atak serca. Z kolei media podawały, że gwiazda zmagała się z rakiem piersi. W 2008 roku, Toni Braxton miała poddać się operacji wycięcia guzka. W końcu w 2010 roku wokalistka przerwała milczenie i zdradziła, że przyczyną jej problemów jest toczeń (choroba autoimmunologiczna). To ona co jakiś czas wymagała od niej zmiany planów artystycznych. O swoich zmaganiach opowiadała w jednym z wywiadów.

„Jestem szczęściarą, bo lekarze mi powiedzieli, że nigdy nie będę mogła występować i nigdy nie będę mogła podróżować. Toczeń jest wywoływany przez stres, a mój toczeń kocha moje serce, co oznacza, że ma na nie bardzo zły wpływ. Cierpię więc także na chorobę serca i tworzą mi się zatory. Muszę być bardzo, bardzo ostrożna. Ale uczę się swojego ciała i wiem, jakie tempo mogę mu narzucić i jak się relaksować”, zwierzyła się w People.

Poza działalnością artystyczną Toni Braxton, media poświęcały także wiele uwagi jej problemom finansowym. Okazało się, że gwiazda roztrwoniła swój cały majątek (170 milionów dolarów). Artystka popadła w zakupoholizm. Toni bez opamiętania wydawała pieniądze na naczynia, ozdoby do domu... Przyznawała, że to ją zgubiło. „Luksusowa droga pościel... Uwielbiałam takie towary. Wiem, że to mój problem”, mówiła.

Sprawdź też: Anna Kowalska do swojej kochanki Marii Dąbrowskiej: „Myślę o Tobie bez przerwy”

Toni Braxton, 2015
Fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Toni Braxton, 2015 rok

Toni Braxton nie poddawała się przeciwnościom. Za każdym razem stawała z podniesioną głową i wynajdywała kolejne wyzwania. Występowała w reality show – Braxton Family Values, a także próbowała swoich sił jako aktorka. Nigdy na dobre nie zrezygnowała z muzyki. 

W 2020 roku gwiazda powróciła po chwilowej muzycznej przerwie, zachwycając fanów nowymi utworami. Jej ostatnim album jest Spell My Name" z 2020 roku. Była to jej dziewiąta płyta. Co ciekawe, w tym roku mieliśmy okazję zobaczyć ją w kolejnej produkcji. Toni Braxton wystąpiła w The Fallen Angels Book Club, czyli filmie emitowanym na kanale Lifetime.

Toni Braxton, 2019
Fot. Jason Merritt/Radarpics/REX/East News

Toni Braxton, 2019 rok

Keri Lewis, Toni Braxton z pierwszym mężem
Fot. EAST NEWS/REX FEATURES

Keri Lewis i Toni Braxton, 2005 rok

Życie prywatne Toni Braxton 

Mężem Toni Braxton był muzyk, Keri Lewis. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 2001 roku, a kilka miesięcy później na świat przyszła ich pociecha - Denim Cole Braxton-Lewis. Z kolei 2002 roku ich rodzina znów się powiększyła. Artystka dowiedziała się, że jest w ciąży w trakcie przygotowań do wydania czwartego solowego albumu. Wkrótce para powitała na świecie synka Diezela Ky Braxtona-Lewisa. Niestety małżeństwo Braxton i Lewisa nie przetrwało próby czasu. Rozstai się w lipcu 2013 roku.

Od kilku lat wokalistka spotyka się z raperem, Birdmanem. Chociaż zakochani ogłosili zaręczyny, to po pewnym czasie wycofali się z deklaracji. W kwietniu 2019 roku podkreślali, że nadal są razem. 

Toni Braxton jest w stałym kontakcie ze swoimi obserwatorami. Za pośrednictwem Instagrama dzieli się z nimi swoimi przemyśleniami i zawodowymi osiągnięciami.

Dziś obchodzi swoje 55. urodziny. Wciąż zachwyca nie tylko niesamowitym wokalem, ale i urodą! Zobacz, jak gwiazda zmieniła się na przestrzeni lat. 

Źródło: Interia, Plotek, Pomponik, People, Wikipedia 

Zobacz też: Związek Elżbiety Starosteckiej i Włodzimierza Korcza przetrwał już pół wieku. Oto historia ich miłości

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?