VIVA! VIDEO

Polski pop na najwyższym poziomie! Solowa płyta Pawła Tura już w sprzedaży [KONKURS]

Album "Wilk" promuje przebojowy singiel pod tym samym tytułem.

Artykuł sponsorowany 19 października 2020 08:24

Dla Pawła Tura 2020 rok to pasmo sukcesów. Solowa kariera artysty dawniej związanego z zespołem Centrala57 rozwija się w błyskawicznym tempie. Wyznaczoną na 20 października premierę albumu "Wilk" poprzedziło wydanie trzech ciepło przyjętych przez publiczność singli. "Tanki" i "Sen na jawie" dawno już przekroczyły poziom miliona wyświetleń na YouTubie, a teledysk do najnowszego singla zbliża się do tego pułapu zaledwie w miesiąc po premierze...

Premiera albumu "Wilk"

Solowy debiut Pawła, long play "Wilk" wydany nakładem GT Event, to 15 różnorodnych utworów. Artyście najbliższa jest stylistyka progresywnego popu z wyraźnym gitarowym brzmieniem (przygodę z tym instrumentem Paweł zaczął już w dzieciństwie). Na płycie znajdziemy zarówno nastrojowe ballady oraz szybsze, pełne energii utwory, jak tytułowy singiel. Pojawia się też fortepian i cięższe rockowe partie solowe. W warstwie tekstowej pojawiają się ponadczasowe i skrajne emocje, jak i ważne aktualne tematy, np. ekologia.

Paweł Tur wydał solowy album
Fot. mat. prasowe

Solowe sukcesy muzyka poprzedziła długa droga artystyczna i osobista. Po wydaniu dziewięciu albumów z Centralą57, zespołem, który Paweł założył jeszcze w liceum, artysta uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Powrót do pełnej sprawności zajął kilka lat, a miłość do muzyki pomogła przetrwać najtrudniejsze chwile.

"W końcu poczułem, że nadszedł czas, żeby spróbować swoich sił i nagrać płytę solową. Z natury jestem osobą, która lubi wyzwania, a jakie może być większe wyzwanie dla muzyka, jak nie swoja płyta?" - tłumaczy artysta.

Nowy singiel Pawła Tura

Płytę "Wilk" promuje tytułowy singiel, trzeci w dorobku artysty. Dynamiczna piosenka odwołująca się do stylu lat 80. i 90. ma szansę stać się polskim hitem jesieni. Inspirację dla tego utworu Paweł Tur znalazł w jednym z sopockich klubów.

"Stojąc przy barze obserwowałem pewną parę ludzi. Nie mogli się odkleić od siebie. Z każdym kolejnym, prawie niezauważalnym dla nikogo dotykiem, przekraczali granicę swojego pięknego świata. Ta namiętność trwała ładnych parę godzin. Zatopieni w tłumie ludzi przy barze, nie widzieli świata dookoła. Piękny obraz prawdziwej miłości. Ten facet nie widział nikogo innego poza jego dziewczyną. Ta chwila trwała bardzo długo. W pewnym momencie inna kobieta przechodząc obok, szturchnęła mężczyznę. Ten odwrócił się i uśmiechnął, mówiąc, że nic się nie stało. Kobieta w geście podziękowania, wysłała mu buziaka, nie widząc, że jest ze swoją dziewczyną. To był taki ludzki i miły gest. Obserwując całą sytuację dziewczyna tego mężczyzny krzyknęła do niego z całym ładunkiem zazdrości: „Nie ma nas" i wyszła z knajpy. Tekst od razu pojawił się w moich myślach." – opowiada Paweł Tur.

Paweł Tur na planie teledysku
Fot. mat. prasowe

Muzyk sam napisał tekst "Wilka", muzykę skomponował Paweł Jakimiak, a reżyserią klipu zajął się Przemysław Reichel. W nagraniach do teledysku gościnnie wzięła udział cała plejada gwiazd i influencerów: Monika Miller, bracia Collins, Adam Zdrójkowski, Patryk Woźniak i Maciej Wróblewski. Nic dziwnego, że imprezowy klip cieszy się taką popularnością!

KONKURS

Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj debiutancką płytę Pawła Tura "Wilk"! Nagrodzimy 10 najbardziej kreatywnych odpowiedzi.

Facebook: https://www.facebook.com/PoulTur

Instagram: www.instagram.com/paweltur_official/

YouTube: https://www.youtube.com/c/PawelTurOfficial

Artykuł powstał z udziałem agencji Smile PR.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.