Kim jest żona Marka Sierockiego? Historia miłości
Fot. Ireneusz Sobieszczuk TVP/TVP/East News
historia miłości

Żonę poznał dzięki muzyce. Poznaj niezwykłą historię miłości Marka i Urszuli Sierockich! 

Dziennikarz muzyczny obchodzi dziś urodziny!

Olga Figaszewska 27 lipca 2022 18:42
Kim jest żona Marka Sierockiego? Historia miłości
Fot. Ireneusz Sobieszczuk TVP/TVP/East News

Marek Sierocki świętuje dziś urodziny. Dziennikarz skończył 63 lata! Prezenter cieszy się niesłabnącą sympatią i uznaniem fanów. O muzyce wie wszystko! To jedna z jego największych pasji, która towarzyszy mu od dzieciństwa. Zresztą, sam występuje na scenie jako akordeonista i wokalista, a swoją wiedzą na co dzień dzieli się z czytelnikami i widzami. Od lat pozostaje na topie i należy do grona najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych w kraju. Prowadzący Szansy na sukces rzadko mówi o swoim życiu prywatnym. Chociaż praca jest dla niego bardzo ważna, to na pierwszym miejscu stawia szczęście rodziny. Od lat tworzy zgrane małżeństwo z ukochaną Urszulą. Jak wygląda historia ich miłości? Gdzie się poznali? 

Marek Sierocki – kariera i życie prywatne

Marek Sierocki związał swoje życie z muzyką. W roli prezentera debiutował na Festiwalu Młodzieży i Studentów w Moskwie. „Na studiach rozpocząłem współpracę z redakcją młodzieżową Programu Czwartego Polskiego Radia. Jej szefem był wtedy Grzesiek Miecugow. Uczyłem się pod okiem Marka Niedźwieckiego i Piotra Kaczkowskiego”, opowiadał.

Od połowy lat 80. prowadzi muzyczny kącik w Teleexpressie. Opowiada o najnowszych utworach polskich i zagranicznych wykonawców. Był naczelnym pisma Bravo, pełnił funkcję dyrektora artystycznego najważniejszych festiwali Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz Festiwalu w Sopocie, organizowanego przez TVP. „To było wielkie przeżycie i ogromny stres. Byłem dyrektorem artystycznym pięciu festiwali w Opolu, pięciu w Sopocie i chyba więcej bym się na coś takiego nie odważył”, zwierzał się.

Zobacz też: Przemysław Babiarz ma za sobą bolesne rozstanie. To zmieniło jego życie

Marek Sierocki w studio
Fot. Maciej Czajkowski / Studio69 / Forum

Współpracował z kabaretem OT.TO, radiem Vox FM, a także prowadził programy: „Sierocki na sobotę”, „Hity wszech czasów”.  Nie każdy wie, że Marek Sierocki to także świetny muzyk (gra na akordeonie), współpracował z zespołami, był DJ-em, a także stworzył kilka duetów disco polo m.in. z Marcinem Millerem czy Markiem Hojdą.  

Muzyka towarzyszy mu od dziecka. „Chodziłem do szkoły muzycznej, uczyłem się grać na akordeonie, popularnie zwanym ciążą, wstydem, cyją, zmarszczką czy kaloryferem na szelkach. Chciałem zostać muzykiem, ale okazało się, że jest mi pisana zupełnie inna droga zawodowa”, opowiadał w Życiu na gorąco.

Na swoim koncie ma także kilka książek: „Depeche Mode”, „Gwiazdy Pop & Rock”, „Alfabet muzyczny: od ABBY do Zucchero”. Fanom Konkursu Piosenki Eurowizji jest dobrze znany z roli komentatora. Teraz Marek Sierocki jest gospodarzem popularnego show Szansa na sukces.

Kilka lat temu został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi dla rozwoju telewizji publicznej, za osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społeczne.

Marek Sierocki pasjonuje się także piłką nożną. Jest fanem Legii i Barcelony. Przynajmniej kilka razy w roku dziennikarz odwiedza magiczną Hiszpanię. „Dwadzieścia lat temu pierwszy raz wyjechałem do Barcelony, w której na dobre się zakochałem. To miasto ma w sobie coś tak magicznego, że odwiedzam je przynajmniej trzy, cztery razy w roku. Podjąłem się wyzwania i nauczyłem się hiszpańskiego, co w pewnym wieku wcale nie jest takie łatwe”, mówił w jednym z wywiadów.

Sprawdź też: Magdalenę Różczkę  i Jana Holoubka połączyło wyjątkowe uczucie. Oto ich historia miłości

Kim jest żona Marka Sierockiego? Historia miłości
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Marek Sierocki z żoną Urszulą, Ślub Beaty Chmielowskiej, Pułtusk, kaplica Marii Magdaleny, 29.06.2002

Marek i Urszula Sieroccy - jak się poznali?

Marek Sierocki jest również szczęśliwym mężem i ojcem. Wspólnie z ukochaną żoną Urszulą stworzyli kochającą rodzinę i doczekali się syna, Macieja. A miłosna historia pary jest związana z… muzyką! Tak, to ona ich połączyła około 40 lat temu. Marek i Urszula Sieroccy poznali się w warszawskim klubie Hybrydy. To tam dziennikarz pracował w latach 80. jako DJ, a jego przygoda z tym miejscem trwała ponad 10 lat.  Co ciekawe, pierwszą dyskotekę poprowadził w podziemiach kościoła.

„Było to w roku 1976 i graliśmy jako zespół na dyskotece do tańca, a ponieważ tego repertuaru nie mieliśmy za dużo, to też między kolejnymi występami puszczałem muzykę z płyt, trochę z magnetofonu”, opowiadał w rozmowie z życiepw.pl.

I chociaż dziennikarz muzyczny jest oszczędny w rozmowie na temat swojego życia prywatnego, to w jednym z wywiadów tak komplementował wybrankę swojego serca. „Wielu rzeczy w kuchni uczę się od mojej żony, która świetnie gotuje. Bardzo często pichcimy razem, dzieląc zadania. Uważam, że wspólne przygotowywanie, a później oczywiście także wspólne spożywanie posiłków jest fantastyczną sprawą, która zbliża ludzi”, opowiadał w Do Rzeczy.

Markowi i Urszuli Sierockim życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

Źródło: Pomponik,  Eska.pl, Plejada.pl, Teleshow.wp.pl  

Czytaj też: Natalia Lesz była u szczytu sławy, później zniknęła... Czy wróci jeszcze do show-biznesu? 

Marek Sierocki z żoną Urszulą i synem Maciejem, Warszawa 2000 rok
Fot. Maciej Billewicz/East News

Marek Sierocki z żoną Urszulą i synem Maciejem, Warszawa 2000 rok

Kim jest żona Marka Sierockiego? Historia miłości
Fot. TVP / Forum

Marek Sierocki z żoną, 2009 rok

Marek Sierocki, Jaka to melodia?, 2022
Fot. VIPHOTO/East News

Marek Sierocki, Jaka to melodia?, 2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.