Gabriel Fleszar, 2003
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER, East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Pamiętacie autora kultowego hitu Kroplą deszczu?

Sprawdzamy, co dziś robi Gabriel Fleszar!

Sabina Zięba 20 czerwca 2021 19:29
Gabriel Fleszar, 2003
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER, East News

W 1999 roku szturmem podbił listy przebojów. Wróżono mu wielką karierę przez jego wielki hit Kroplą deszczu, który miliony Polaków nuci do dziś. Niestety, stało się inaczej i Gabriel Fleszar na wiele lat zniknął z show-biznesu. Słuch o nim zaginął. Czym dziś się zajmuje i jak wygląda?

Gabriel Fleszar wczoraj i dziś

Jego kariera zapowiadała się bardzo obiecująco. Dwadzieścia jeden lat temu Gabriel Fleszar jako 19-letni chłopak osiągnął ogromny sukces w polskiej branży muzycznej. Dzięki piosence Kroplą deszczu szybko zyskał rozpoznawalność. Niestety, równie prędko został zapomniany. Jak utrzymywał w wywiadzie z Na Temat, wcale mu to nie przeszkadza. Sam mówił: „Spójrzmy na ten medal z dwóch stron: czy lepiej być tym, kto ma na koncie naprawdę wielki hit, czy artystą, który, choć poświęcił muzyce całe dekady swego życia, to jednak nie udało mu się nagrać utworu, który okazałby się naprawdę wielkim przebojem? Mam na koncie nie tylko piosenkę Kroplą deszczu, przecież swego czasu naprawdę dużą popularnością cieszyły się też Bilet do nieba i Nasza droga donikąd czy też Kto panem kto sługą. No ale rzeczywiście – pierwsza z nich najlepiej przetrwała próbę czasu i to ona do dziś jest najchętniej grana przez rozgłośnie radiowe”.

Podobno nigdy nie zależało mu na popularności mainstreamowej. Za to, że został „gwiazdą jednego przeboju”, obwinia własne nastawienie. Twierdził: „Wydaje mi się, że byłem zbyt skromny i pokorny, żeby stać się wielką gwiazdą maistreamu. Żeby rozkręcić taką karierę, musisz po części być człowiekiem, który potrafi naprawdę ostro rozpychać się łokciami. Nigdy nie należałem do takich osób”. Równocześnie kochał grać w gry komputerowe. Podobno to również miało wpływ na zaniedbanie przez niego życia zawodowego oraz osobistego. Mimo uzależnienia w 2011 roku po raz kolejny próbował zaistnieć, biorąc udział w programie The Voice of Poland. Nie odniósł jednak sukcesu.

Dziś Gabriel wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś. Zapuścił włosy i zmienił styl na rockowy. Mieszka w Warszawie, nadal gra i śpiewa, ale bardzo rzadko mamy okazję zobaczyć go w telewizji. Utrzymuje, że obecnie występuje w czterech postaciach: „Pierwszą z nich jest coś, co od dwóch dekad nosi nazwę Gabriel Fleszar z zespołem, drugą: duet, który niegdyś był triem, czyli A3 Format. Z Kostkiem Andriejewem tworzymy typowo koncertowy skład, specjalizujący się w graniu mocno podkręconych coverów. Tutaj rządzi niczym nieskrępowana improwizacja. Rzecz trzecia, bardzo świeża: tzw. solo acty, podczas których używam komputera, samplera oraz syntezatora i zaawansowanego efektu wokalnego, grając muzykę elektroniczną. No i wreszcie postać czwarta: od niemal ośmiu lat odwiedzam szkoły w całej Polsce i spotykam się z młodzieżą, łącząc muzykę z profilaktyką uzależnień”.

Wiadomo, że wychował również syna. Miłosz urodził się, gdy Fleszar miał zaledwie 23 lata i dziś jest już dorosły. Choć przechodził chwilowe zainteresowanie muzyką, zrezygnował z niej na rzecz poezji. Ojciec nie zamierza go stale chwalić - jego działania szczerze ocenia i stawia na krytycyzm. 

Podobno kilka lat temu Gabriel urządził sobie studio domowe... Myślicie, że jeszcze nas czymś zaskoczy?  

Gabriel Fleszer w 2019 roku

Gabriel Fleszar, 2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News, East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gabriel Fleszar (@gabrielfleszar)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.