Michał Tusk
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
Dzieci gwiazd

Michał Tusk żyje z dala od polityki i mediów. Rodzice zawsze byli dla niego wsparciem

Na co dzień chroni swoje życie prywatne. Co wiemy o synu polityka?

Aleksandra Frankowska 20 października 2023 16:51
Michał Tusk
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Michał Tusk przyszedł na świat jako pierwsze dziecko Małgorzaty i Donalda Tusków. Choć nazwisko rodzinne nie pozostawiło mu wiele prywatności, Michał stara się prowadzić życie, które jest jak najbardziej niezależne od wpływów i zainteresowania mediów. Jak wyglądają jego relacje z ojcem?

ZOBACZ TEŻ: Kasię Tusk i Staszka Cudnego poznała ze sobą jego siostra. Dziś wychowują razem dwie córeczki

Dzieciństwo i młodość Michała Tuska

Spędził swoje dzieciństwo w bloku w Gdańsku Oliwie, gdzie wraz z rodziną, w tym młodszą o pięć lat siostrą, cieszył się beztroskim dziecięcym życiem. Jak wspomina jego kolega z podwórka, Michał był zwykłym dzieckiem z szerokimi zainteresowaniami. Chociaż miał skłonności intelektualne, nie pozował na mądralę ani geniusza. Był bardzo troskliwy wobec młodszej siostry Kasi i bardzo dbał o nią.

W 1997 roku Michał Tusk dostał się do II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie, co jest nadal powodem do dumy tej szkoły. Jego wychowawca opowiada, że Michał był niezwykle zainteresowany transportem i kolejnictwem, często przeprowadzając rozmowy na ten temat z kolegami na przerwach. Działał także jako lider szkolnej grupy turystycznej.

Donald Tusk
Fot. Peter Andrews / Reuters / Forum

Studia i kariera Michała Tuska

Po ukończeniu liceum, Michał Tusk rozpoczął studia na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie studiował socjologię. Podczas studiów wykazywał szerokie zainteresowania i okazywał swoją pasję do autobusów, nawet zdobywając prawo jazdy na autobus. Był także duszą towarzystwa i bawił się na różnych imprezach.

W 2005 roku, jeszcze podczas studiów, rozpoczął pracę jako dziennikarz w trójmiejskim oddziale "Gazety Wyborczej". Jego pasja do transportu i kolejnictwa przejawiała się także w pracy dziennikarza. 

Życie prywatne Michała Tuska

Michał Tusk zawsze dbał o swoją prywatność i unikał paparazzi. Choć jest synem znanego polityka, starannie unikał wzbudzania zainteresowania mediów swoją osobą. W kwestiach istotnych mógł liczyć na wsparcie ojca i matki, jak w przypadku kredytu hipotecznego na mieszkanie.

Wraz z żoną i dwójką dzieci prowadzą życie z dala od mediów. Chociaż nie udziela się publicznie, tak jak jego siostra Kasia, zawsze wspiera rodzinę i na ich pomoc również może liczyć każdego dnia.  

Donald Tusk, Michał Tusk
Fot. Reuters Photographer / Reuters / Forum

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kasia Tusk skierowała do ojca słowa pełne troski. Donald Tusk nie krył wzruszenia

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.