Laura Łącz, Krzysztof Chamiec, syn Andrzej Chamiec, 10.03.1994, Warszawa
Fot. Roman Kotowicz / Forum
Z życia gwiazd

Laura Łącz była z Krzysztofem Chamcem dwie dekady. Aktorka i jej syn nie dostali po nim spadku

Cały majątek aktor zapisał synowi, którego urodziła mu trzecia żona

Marta Nawacka 13 października 2023 12:59
Laura Łącz, Krzysztof Chamiec, syn Andrzej Chamiec, 10.03.1994, Warszawa
Fot. Roman Kotowicz / Forum

Aktorka znana między innymi z roli w Klanie przez dwie dekady związana była z Krzysztofem Chamcem. Choć zakochanych dzieliły 24 lata i związali się w atmosferze skandalu, to tworzyli udaną relację, którą rozdzieliła śmierć aktora. Po jego śmierci Laura Łącz sama zarabiała na utrzymanie siebie i ich wspólnego dziecka... Jej ukochany zapisał bowiem cały swój majątek synowi Michałowi, którego urodziła mu trzecia żona, Joanna Sobieska.

Laura Łącz i Krzysztof Chamiec – związali się w atmosferze skandalu

Choć aktorkę i jej ukochanego dzieliły 24 lata, to ta spora różnica wieku nie stanęła na drodze ich miłości, a zakochani byli razem dwie dekady. Laura Łącz i Krzysztof Chamiec poznali się w teatrze. „Spojrzałam na Krzysztofa. Zaczął czytać rolę tym swoim niskim głosem, który elektryzował kobiety. Pomyślałam, że tak przystojnego mężczyznę, z tak silną męską osobowością, widzę pierwszy raz”, opowiadała w wywiadzie dla VIVY!. Uczucie aktorskiej pary zrodziło się w atmosferze skandalu nie tylko ze względu na sporą różnicę wieku, ale także na fakt, że Krzysztof Chamiec był wówczas żonaty. 

Laurę Łącz ostrzegano przed rozwiązłością jej ukochanego, a także jego porywczością. Mimo to wierzyła, że łączy ich coś wyjątkowego... „Krzysztof powiedział kiedyś mojej mamie: Gdybym Laurę spotkał wcześniej, to miałbym jedną żonę”, mówiła aktorka w VIVIE!. W 1985 roku zakochani stanęli na ślubnym kobiercu, a po pięciu latach, dokładnie w dniu 60. urodzin Krzysztofa Chamca, na świat przyszedł ich syn, Andrzej. „Może dlatego mój syn wydaje mi się klonem Krzysztofa. Jest do niego charakterologicznie podobny. Na szczęście zmienił zdanie i nie zamierza być aktorem jak rodzice i dziadkowie”, wyznała Laura Łącz w rozmowie z VIVĄ!.

Czytaj też: Dzieci były jej najcenniejszym skarbem i oczkiem w głowie. Gdy Alina Janowska odchodziła, nie opuszczały jej na krok...

Laura Łącz, Krzysztof Chamiec, syn Andrzej Chamiec, 10.03.1994, Warszawa
Fot. Roman Kotowicz / Forum

Laura Łącz, Krzysztof Chamiec, syn Andrzej Chamiec, 10.03.1994, Warszawa

Śmierć Krzysztofa Chamca: Laura Łącz i jej syn zostali bez spadku

Miłość pary przerwała śmierć Krzysztofa Chamca... W 2001 roku okazało się, że choruje na nieoperacyjny nowotwór płuc. Z tego samego powodu zmarł wcześniej jego ojciec oraz dwóch braci. Aktor odmówił jednak leczenia. „Nie chciał się leczyć, nie chciał żyć, w końcu odmówił jedzenia”, wspominała Laura Łącz. Zmarł 11 października 2001 roku. „W moim domu od czasu odejścia Krzysztofa nie było innego mężczyzny, więc każdy kąt i każdy mebel kojarzy mi się tylko z nim. Wręcz czuję jego obecność”, zdradziła aktorka.

Po odejściu ukochanego Laura Łącz sama zarabiała na utrzymanie siebie i ich wspólnego dziecka. Krzysztof Chamiec nie zostawił swojej żonie i synowi nic w spadku. Szacowany na kilka milionów złotych majątek aktor zapisał w testamencie swojemu synowi z trzeciego małżeństwa, Michałowi. Aktorka, będąca jego czwartą i ostatnią żoną, wyznała, że uszanowała ostatnią wolę ukochanego jeszcze za życia i nie miała z nią problemu. Jednak pierworodny syn Krzysztofa Chamca, Krzysztof, oraz jego siostra Anna nie byli zadowoleni z takiej decyzji ojca. Postanowili walczyć o spadek po nim w sądzie, gdy nie udało im się przekonać przyrodniego brata do podzielenia się pieniędzmi.

Przez kilka lat sprawa toczyła się w sądzie. Gdy w końcu udało się ją rozstrzygnąć, najstarsze dzieci Krzysztofa Chamca nie były zadowolone. Sędzia uznał, że należy uszanować ostatnią wolę zmarłego w kwestii dziedziczenia. Co ciekawe, Laura Łącz w pełni zgodziła się z wyrokiem. „Przykre, że dzieci Krzysztofa skoczyły sobie do gardeł z powodu pieniędzy. W rodzinie należy dążyć do zgody i do polubownego załatwienia sprawy”, wyznała w rozmowie z Życiem na gorąco. Tak naprawdę miliony, które zgromadził aktor nie należały do niego, ale do jego rodziny. Pieniądze te pochodziły z rekompensaty wypłaconej im za mienie zabużańskie, które przepadło po II wojnie światowej.  

Zobacz także: Córka Ewy Wachowicz skończyła 23 lata. Jest łudząco podobna do sławnej mamy!

Laura Łącz, Krzysztof Chamiec
Fot. AKPA

Laura Łącz, Krzysztof Chamiec

Laura Łącz, Andrzej Chamiec, XXII Zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza, 2019 rok
Fot. Baranowski/AKPA

Laura Łącz, Andrzej Chamiec, XXII Zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza, 2019 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.