Laura Łącz z synem Andrzejem Chamcem, 2000 rok
Fot. Marek Szymanski / Forum
DZIECI GWIAZD

Po śmierci Krzysztofa Chamca Laura Łącz musiała wychować syna samotnie. Aktor nie zostawił im nawet spadku

Kim jest jedyny syn aktorki?

Marta Nawacka 16 sierpnia 2023 17:57
Laura Łącz z synem Andrzejem Chamcem, 2000 rok
Fot. Marek Szymanski / Forum

Jest nie tylko utalentowaną i lubianą aktorką, ale także spełnioną mamą dorosłego już syna. Andrzej jest owocem wielkiej miłości Laury Łącz i Krzysztofa Chamca. Niestety po jego śmierci artystka wychowywała nastolatka zupełnie sama... Co więcej, ukochany nie zapisał im nic w testamencie. Czym zajmuje się Andrzej Chamiec i jak dziś wygląda?

Andrzej Chamiec: kim jest syn Laury Łącz i Krzysztofa Chamca?

Andrzej Chamiec urodził się 2 lutego 1990 roku jako owoc miłości Laury Łącz i Krzysztofa Chamca. Aktorka często żartowała, że był to prezent dla jej ukochanego, ponieważ właśnie tego dnia obchodził urodziny. „Andrzej urodził się dokładnie tego samego dnia i o tej samej godzinie, co jego ojciec", mówiła. Sam związek pary budził ogromne kontrowersje, ponieważ oboje byli wówczas w związkach małżeńskich. Dodatkowo aktorkę i jej ukochanego dzieliło aż 25 lat!

„Gdy poznałam w teatrze Krzysztofa Chamca, miałam zaledwie 22 lata, a on był przed pięćdziesiątką. Był silnym fizycznie i psychicznie mężczyzną o typie macho. Nikt nigdy nie podejrzewał, że jestem z nim dla pieniędzy czy kariery, wszyscy rozumieli, że spodobał mi się jako mężczyzna. Różnica wieku nigdy nam nie przeszkadzała, w żadnym sensie. Na ten temat nie było nigdy między nami ani słowa rozmowy. Po prostu był wspaniałym mężczyzną, a ja bardzo kobiecą, młodą osobą, ale dojrzałą psychicznie. Na pewno nie rozstałby się z poprzednią żoną dla dziewczyny, która rzuciłaby go po miesiącu. To była wielka miłość, oboje rozumieliśmy, że chcemy być razem do końca życia i mieć dzieci”, opowiadała Laura Łącz w rozmowie z Kaliną Szymankiewicz z cozatydzien.pl.

Czytaj też: Anna Dymna i Zbigniew Szota: doczekali się syna, rozwiedli po siedmiu latach. Tak wyglądało ich małżeństwo

Laura Łącz i Krzysztof Chamiec z synem Andrzejem, Warszawa, 10.03.1994
Fot. Roman Kotowicz / Forum

Laura Łącz i Krzysztof Chamiec z synem Andrzejem, Warszawa, 10.03.1994

Laura Łącz z synem Andrzejem Chamcem, 2000 rok
Fot. Marek Szymanski / Forum

Laura Łącz z synem Andrzejem Chamcem, 2000 rok

Laura Łącz samotnie wychowywała syna. Czy Andrzej poszedł w jej ślady?

Szczęście zakochanych nie trwało jednak długo. Choć Krzysztof Chamiec nie skarżył się nigdy na żadne dolegliwości, okazało się, że był obciążony genetycznie nieoperacyjnym rakiem płuc. Zmarł w 2001 roku, mimo zastosowanego leczenia. Syn pary miał wówczas 11 lat, a Laura Łącz została sama z jego wychowaniem. Podkreślała również, że były momenty, gdy nie dawała sobie rady.

„Kiedy zmarł mąż, mój syn miał 11 lat i tu był problem, bo syn ma bardzo silny charakter, nie jest typem grzecznego chłopczyka, kujona, który ma same piątki, więc miałam z nim dużo problemów. Samotnej kobiecie wychować dziecko, zwłaszcza syna, jest bardzo trudno i to nie są banały. Mój syn jest wspaniałym człowiekiem, bardzo inteligentnym, ale było mi bardzo ciężko. Gdyby mąż był, to na pewno jego życie potoczyłoby się zupełnie inaczej, byłby lepiej dopilnowany”, wyznała w tej samej rozmowie. „Ale było mi bardzo ciężko. Gdyby mąż był, to na pewno jego życie potoczyłoby się zupełnie inaczej, byłby lepiej dopilnowany", zwierzała się.

Artystka znana z serialu Klan podkreślała, że sama musiała zarabiać na utrzymanie zarówno siebie, jak i syna. Okazało się również, że Krzysztof Chamiec nie zostawił im nic w spadku. Cały majątek, który szacowany był na kilka milionów złotych, zapisał Michałowi, czyli synowi z trzeciego małżeństwa. Laura Łącz dodawała, że jeszcze za życia ukochanego doskonale o tym wiedziała i nie miała z tym żadnego problemu. Uszanowała wówczas jego ostatnią wolę. 

W jednym z wywiadów Laura Łącz zdradziła, że syn nie poszedł w jej ślady i nie wybrał ścieżki aktorskiej. Sama miała zachęcać go do tego, by nie stawiał na edukację w tym kierunku. „Andrzej, na szczęście, wyłamał się z rodzinnej tradycji, do czego go zresztą zachęcałam, gdy był już nastolatkiem. Przekonałam go, że raczej nie zda egzaminów do szkoły teatralnej", mówiła w jednej z rozmów.

Co więcej, aktorkę i jej syna łączy silna i piękna więź. „Jesteśmy ze sobą bardzo związani. Mieszkamy w tym samym domu, ale Andrzej ma w nim osobne mieszkanie na piętrze i żyje swoim życiem, w które ja nie ingeruję", czytaliśmy w „Dobrym Tygodniu".

Andrzej Chamiec uczęszczał do francuskiego liceum w Warszawie, później podjął także studia prawnicze. W czasach licealnych syn aktorki poznał Tunezyjkę Amirę Ellili. Początkowo z młodszą koleżanką łączyła go tylko przyjaźń, jednak z czasem okazało się, że oboje poczuli coś więcej, a w 2015 roku się zaręczyli. Niestety ten związek nie przetrwał próby czasu i w 2017 roku Laura Łącz potwierdziła w wywiadach rozstanie zakochanych.  

Zobacz także: Tomasz Komenda i Anna Walter planowali ślub i doczekali się syna... Dlaczego ich związek nie przetrwał?

Laura Łącz z synem Andrzejem Chamcem, XX. Zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza, Przypki, 26.06.2017
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Laura Łącz z synem Andrzejem Chamcem, XX. Zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza, Przypki, 26.06.2017

Laura Łącz z synem Andrzejem Chamcem i jego dziewczyną, Gala Akademii Dobrego Stylu, Warszawa, 13.05.2019
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Laura Łącz z synem Andrzejem Chamcem i jego dziewczyną, Gala Akademii Dobrego Stylu, Warszawa, 13.05.2019

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.