Książki na zimę
Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Miłość w blasku choinki. Co warto przeczytać tej zimy?

Lektury, od których nie będziesz mogła się oderwać!

Artykuł sponsorowany 18 listopada 2020 15:32
Książki na zimę
Fot. mat. prasowe

Święta Bożego Narodzenia i czytanie książek magicznie się łączą – zdaje się, że jedno nie istnieje bez drugiego! Długi zimowy wieczór w gronie najbliższych, gdy za oknem pada śnieg, a w tle cichutko brzmią świąteczne piosenki... Do tego wszystkiego brakuje już tylko wspaniałej, pełnej ciepła i uczuć historii. O tym marzy każda czytelniczka! Co do jednego nie ma wątpliwości – świąteczne książki cieszą się ogromną popularnością, a w tym kapryśnym roku spełniają szczególną rolę. Może właśnie teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebujemy takich historii? Oto krótki przegląd propozycji od Wydawnictwa Kobiecego. 

Miłość, która topi lód!

Jaki temat rozgrzewa najmocniej, zwłaszcza w święta? To oczywiście miłość. Każdy z nas chciałby spędzać długie zimowe wieczory w towarzystwie tej jedynej, ukochanej osoby. Niektórzy chcą jednak sprawiać wrażenie, że im na tym nie zależy – a przynajmniej do czasu. Tak jest w przypadku bohaterów książki Katarzyny Bester „Świąteczne nieporozumienie”. Harper i Holden skupiają się na obowiązkach i starają się całkowicie ignorować przedświąteczne zamieszanie. Los jednak zetknie ich ze sobą. Czy pyskata Brytyjka i złośliwy Amerykanin mogą się w ogóle dogadać? Czy to możliwe, że połączy ich... miłość? No cóż, podobno w święta zdarzyć może się wszystko! Wierzycie w moc szczęśliwego przypadku? W takim razie „Świąteczne nieporozumienie” to lektura dla Was. 

Co powiedziałby przypadkowy przechodzień, gdyby poprosić go, aby wyobraził sobie idealną świąteczną scenerię? Większość oczami wyobraźni z pewnością zobaczyłaby zasypany śniegiem las, a w nim uroczy domek z bali. No i właśnie w takie miejsce trafia pewna rodzina – a to za sprawą nestorki rodu chcącej w końcu zbliżyć do siebie krewnych. Odcięcie od świata i technologii sprawia, że nie mają wyjścia – członkowie rodziny muszą skupić się na wzajemnych relacjach. To jednak nie wszystko, bo po drugiej stronie jeziora mieszka samotny mężczyzna. Jaką tajemnicę skrywa i czy komuś uda się roztopić lód jego serca? Anna Szczęsna nie bez powodu została okrzyknięta znawczynią ludzkich serc. W „Sztuce dawania prezentów” znajdziecie pełne ciepła i zrozumienia opisy, skomplikowanych niekiedy, relacji międzyludzkich.

Wyznawcy zasady, że w święta wszystko się może zdarzyć, z pewnością powinni też sięgnąć po najnowszą powieść Ady Tulińskiej. „Spełnione życzenie” to opowieść o Kai, wychowance domu dziecka, która podejmuje pracę w arystokratycznym dworku. Pani Jadwiga, którą dziewczyna ma się opiekować, to wyjątkowo zrzędliwa staruszka. No i ten jej niesforny wnuczek, od którego Kaja powinna trzymać się z daleka...

Wydawnictwo Kobiece
Fot. mat. prasowe

Czas na świąteczną namiętność

Wydawnictwo Kobiece na niegrzecznych książkach zna się doskonale, dlatego w jego świątecznej ofercie nie może zabraknąć propozycji, które rozbudzają wszystkie zmysły. Do takich na pewno należy antologia „Niegrzeczne święta”. To 10 niegrzecznych opowieści prosto od hitowych autorów. Meg Adams, Justyna Chrobak, Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest i Robert Ziębiński – to oni sprawią, że ta zima będzie naprawdę gorąca. Maksymalna dawka emocji rozpali wyobraźnię!

Wydawnictwo Kobiece
Fot. mat. prasowe

Czytelniczki, które kochają romanse, koniecznie muszą sięgnąć również po „Bardzo cichą noc”. Fenomenalny duet niepokornych autorek – Emilia Szelest i Ewelina Dobosz – stworzył historię, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Słowo po słowie, coraz bardziej „wkręcamy się” w historię Igi i Wiktora. Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością – oboje pod wpływem buzujących emocji. Co z tego wyniknie? 

Wydawnictwo Kobiece
Fot. mat. prasowe

Niespodziewana namiętność spotkała również bohaterów książki Anny Langner. „Nie byłaś grzeczna w tym roku” to opowieść o dziewczynie, która za dnia jest baristką, nocami natomiast staje się bohaterką internetowej kamerki... On z kolei trwoni pieniądze i zatapia się w łatwych przyjemnościach. Czy to brzmi jak zapowiedź pary roku? A jednak, los czasem ma prezent także dla tych niegrzecznych!

Wydawnictwo Kobiece
Fot. mat. prasowe

Magia świąt podobnie jak namiętność, pojawia się czasem w nieoczekiwanych miejscach, takich jak biuro detektywistyczne. Czy Maisie i Camerona połączy coś więcej niż tylko wspólne rozwiązywanie zagadek? „Gorące dochodzenie” L.H.Cosway to dawka emocji nie tylko związanych z pracą detektywa, lecz także tych, które bohaterowie skrywają w swoich sercach.

Wydawnictwo Kobiece
Fot. mat. prasowe

Sekrety skrywane głęboko w sercach

Czy święta to dobry czas na rozwiązywanie kryminalnych zagadek? W sumie to niekoniecznie, czasem jednak nie da się od nich uciec. Szczególnie, gdy... same pchają się pod nogi! Taka historia przydarzyła się adwokatowi Andy'emu Carpenterowi, który przygarnia do siebie na święta bezdomnego i jego psa. Krótko potem odkrywa, że właściciel czworonoga jest podejrzany o morderstwo. „Świąteczny trop” Davida Rosenfelta to niepozbawiony humoru kryminał nie tylko da miłośników psów. To także opowieść dla tych, którzy wierzą w cud Bożego Narodzenia.

Daj sobie czas!

W codziennej krzątaninie tak łatwo zapomnieć o swoich potrzebach. Warto jednak pamiętać o sobie i podarować sobie po prostu odrobinę czasu. Czas, który poświęcamy na własne przyjemności, jest po prostu bezcenny. Można zaplanować go, sięgając chociażby po Niegrzeczny Planer. Znajdują się tam miejsca na zapiski, ekscytujące wyzwania czy sekrety ulubionych autorek. Zapisz tam marzenia, o których nie mówisz głośno!

Wydawnictwo Kobiece
Fot. mat. prasowe

Oferta świątecznych książek kusi. Niesamowite historie aż proszą o to, żeby się w nich zanurzyć i spędzić święta tak, jak to sobie wymarzysz. Przecież o to właśnie chodzi – o spełnianie swoich marzeń!

Konkurs! Wygraj książkę "Niegrzeczne Święta"

Do Wigilii jeszcze sporo czasu, ale my rozdajemy prezenty już teraz! Co zrobić, aby wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki "Niegrzeczne Święta"? Opisz nam swój sposób na wyjątkowe święta. Formularz zgłoszeniowy i szczegóły znajdziesz poniżej. 

Materiał powstał z udziałem Wydawnictwa Kobiecego .

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.