Przemysław Schmidt, Agata Młynarska
Fot. VIPHOTO/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Od początku ją wspiera i pomaga w trudnych chwilach. Kim jest Przemysław Schmidt, mąż Agaty Młynarskiej?

Zakochani pobrali się w 2014 roku...

Karol Sowa 16 marca 2023 17:56
Przemysław Schmidt, Agata Młynarska
Fot. VIPHOTO/East News

W maju 2013 roku Agata Młynarska pierwszy raz pokazała się publicznie z Przemysławem Schmidtem. Wszyscy jej fani nie ukrywali radości i zaskoczenia. W końcu słynna dziennikarka odnalazła szczęście i spokój, o którym tak bardzo marzyła. Małżeństwem są od 2014 roku, a w ich związku nie ma mowy o kryzysie. Kim jest ukochany Agaty Młynarskiej?

Kim Przemysław Schmidt, mąż Agaty Młynarskiej? Zawód, kariera, wiek, życie prywatne

W listopadzie 2013 roku Przemysław Schmidt uzyskał rozwód z żoną. Niedługo potem, bo w 2014 roku na ślubnym kobiercu stanął z Agatą Młynarską. Ich małżeństwo do dzisiaj uchodzi za udane.

Kim jest Przemysław Schmidt? Z zawodu jest radcą prawnym. W 1987 roku z wyróżnieniem ukończył wydział Prawa UAM. Następnie został tam asystentem w Katedrze Prawa Cywilnego. Co więcej, w latach 1990-1995 podjął się pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Później został dyrektorem polskich operacji  MeesPierson, czyli firmy z grupy ABN AMRO, która specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej. 

Przemysław Schmidt kształcił się również w Stanach Zjednoczonych na University of California, Georgetown Univeristy, Leiden University czy TMC Asser Institute. 

Gdy w 1996 roku wrócił do kraju, został wiceprezesem Entertainment Inc., czyli największej spółki, która jest operatorem telewizji kablowej i satelitarnej w Europie Wschodniej i Centralnej. Mąż Agaty Młynarskiej był również Prezesem Wizji TV, a od 2002 roku jest Partnerem oraz Przewodniczącym Rady Nadzorczej TRIGON DM S.A. Jest też członkiem Young Presidents’ Organization. W latach 2007 – 2009 był Członkiem i Przewodniczącym Europejskiej Rady Dyrektorów jednej z międzynarodowych organizacji. 

Poza pracą lubi aktywnie spędzać czas. W wolnych chwilach 61-latek jeździ na rowerze oraz uprawia jogę. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ich związek zaczął się w atmosferze skandalu. Małżeństwem są już prawie 5 lat. Oto historia Piotra Kupichy i Eweliny Sienickiej

Przemysław Schmidt, Agata Młynarska, 29.03.2014 ROK, GALA WRĘCZENIA NAGRÓD - WIKTORY

Przemysław Schmidt, Agata Młynarska
Fot. VIPHOTO/East News

Agata Młynarska i Przemysław Schmidt — historia miłości

Poznali się w 2012 roku podczas jednego z jubileuszów Polsatu. „W momencie, kiedy kroiłam jubileuszowy tort, stojąc u boku prezesa Solorza, Krzysztofa Ibisza, Pauliny Sykut i miliona reporterów spojrzałam, że idzie facet. Coś mnie tknęło, wyprułam do niego i mówię: to pan, a on mówi: tak, przyszedłem po panią”, wyznała Agata Młynarska w rozmowie z Plejadą.

Zakochani spotykali się przez dwa lata. Po tym czasie postanowili zrobić krok do przodu. 22 marca 2014 roku wzięli ślub. Była to skromna uroczystość. W Urzędzie Stanu Cywilnego pojawili się tylko świadkowie — Joanna Kurowska oraz Henryka Krzywonos-Strycharska. Przypomnijmy, że jest to już trzecie małżeństwo słynnej dziennikarki.

„5 lat temu, w sobotnie popołudnie, dwoje ludzi mających na karku pięćdziesiątkę postanowiło powiedzieć sobie »TAK«. I choć mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach nie potrzebują certyfikatu zaświadczającego o związku, to jednak świadomość, że nazywamy się mężem i żoną sprawiła nam wielką radość. Nie wiem kiedy minęły te lata, ale wiem, że jesteśmy szczęśliwsi z dnia na dzień. Dziękuję losowi i mężowi za miłość”, napisała Agata Młynarska w jednym z postów na Instagramie. „Wiedzieliśmy od pierwszego spojrzenia, że dotarliśmy do celu! Że od tej pory idziemy już zawsze razem. Niedawno wyruszyliśmy w podróż, przed siebie. Chcieliśmy być więcej razem. Czas w dojrzałym związku płynie szybciej. Nie ścigamy się z nim. Jesteśmy tu i teraz. Dziękujemy za każdy dzień. W miłości i zdrowiu. Na przekór losowi i wszystkim sceptykom, stworzyliśmy rodzinę. Dużą, wesołą, wspierającą się wzajemnie. Trzymamy sztamę. Nie wypuścimy tego szczęścia, będziemy je cisnąć do końca. Dziękuję Ci kochanie, że mnie tak trzymasz mocno, że słyszę bicie Twojego serca”, dodała w 2021 roku. 

Przemysław Schmidt był dla żony największym oparciem, gdy przeżywała żałobę po tacie. Wojciech Młynarski odszedł w 2017 roku. Wtedy ukochany prezenterki trwał przy niej i wspierał ją. Co więcej, pomagał jej, gdy zaczęła chorować. Nigdy jej nie opuścił. „W sytuacji, gdy dla mnie wyzwaniem było wstawanie z łóżka i przejście kilku kroków do toalety [...] codziennie stawiał się w szpitalu. Moja choroba pokazała, że jest mężczyzną na dobre i na złe”, przyznała na łamach Claudii.

Mamy nadzieję, że ich szczęście będzie trwać wiecznie. Zakochanym życzymy wszystkiego, co najlepsze.  

CZYTAJ TEŻ: Jedyny syn jest dla Alicji Bachledy-Curuś całym światem! Co mówiła o ich relacji? Czy chłopiec pójdzie w jej ślady?

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?